* Ma folytatják a ZTE – Puskás Akadémia mérkőzést, döntött hétfőn a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága. Az NB I harmadik fordulójába kiírt meccset felhőszakadás miatt a 70. percben szakította félbe Bogár Gergő játékvezető, majd 30 perccel később döntött arról, hogy nem folytatható a találkozó, mivel a pálya alkalmatlanná vált a játékra. A vb úgy határozott, hogy a 70. perctől folytatódjon a mérkőzés ma 17 órától. Az állás: 2-1 a Puskás Akadémia javára.

* Két vendéggyőzelemmel zárult a labdarúgó 1. liga 5. fordulója: Medgyesen a Gaz Metan 1-0-ra alulmaradt a Botosáni FC-vel szemben, míg Bukarestben a Dinamo ugyancsak 1-0-ra kikapott a CS Mioveni-től. Botosán harmadik, a Dinamo nyolcadik, Mioveni a tizedik, míg Medgyes a tizenötödik a tabellán.

* Góllal mutatkozott be a Galatasaray csapatában Alexandru Cicîldău. A török labdarúgó- bajnokságban a Giresunspor ellen játszotta első mérkőzését az isztambuli együttes, és a frissen igazolt román válogatott játékos az első félidő második hosszabbításpercében, büntetőből talált be. Cicîldău a 83. percig volt pályán, amikor Arda Turan váltotta. A találkozót a Galatasaray nyerte 2-0-ra, és érdekesség, hogy a vendégek tizenegyest hibáztak.

* Helyet cserélhet a Juventus fiatal román védője, Radu Drăguşin az Everton támadójával, Moise Keannel, aki 16 és fél évesen ugyancsak a torinói csapatban mutatkozott be a Serie A-ban. Az olasz sportsajtó szerint a jelenleg 21 éves elefántcsontparti támadónak 20 millió euróra becsülik az értékét, míg a 19 éves román futballista 15 milliót ér. Az 5 milliós különbözetet kifizetné a Juventus az Evertonnak.

* A holland élvonalban futballozhat a továbbiakban Kiss Tamás: a szélsőt egy évre kölcsönadták a SC Cambuurnak – jelentette be a magyar futballista klubja, a Puskás Akadémia, amelynek színeiben a 20 éves játékos 89 tétmeccsen 10 gólt szerzett és 11 gólpasszt adott.

* A Sparta Prága zárt kapuk mögött kezdi a labdarúgó-Európa-liga csoportkörét az Európai Labdarúgó-szövetség (az UEFA) hétfői döntése alapján. A Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának augusztus 3-ai, hazai meccsén a prágai szurkolók egy része majomhangokat utánzott, amikor Aurelien Tchouameni megszerezte a vezetést, majd a találkozó lefújása után is. A klubvezetők közölték, hogy nem fellebbeznek az UEFA fegyelmi bizottságának döntése ellen, ugyanakkor azonosították a rasszista magatartást tanúsító szurkolókat, akiket kitiltottak a stadionból. A visszavágót amúgy 3-1-re veszítette el a Sparta, így átkerült a második számú európai kupasorozat csoportkörébe.

* Sorana Cîrstea az első fordulóban kikapott, és kiesett a cincinnati tenisztornán. A román játékos 6-2, 6-0-ra alulmaradt a svájci Jil Teichmannal szemben.

* Sepsiszentgyörgyön rendezik a női kosárlabda-Euroliga egyik selejtezőcsoportjának küzdelmeit. A román bajnokcsapat Sepsi SIC bejelentette, hogy házigazdaként játszhatja szeptember 21-e és 23-a között az 1. csoport mérkőzéseit, amelyeken a magyar Atomerőmű Szekszárd mellett a török Bellona Kayseri lesz az ellenfél. A másik ágon a Bourges Basket, a Valencia Basket és a Famila Baschet Schio küzd majd a kiadó helyért. A két csoport első helyezettje csatlakozhat az Euroliga mezőnyéhez, a többiek a EuroCup Women sorozatban szerepelhetnek.

Sportdiplomáciai siker: Sepsiszentgyörgy és a Sepsi Aréna először adhat otthont Euroliga-selejtezőnek.
Fotó: a Sepsi SIC közösségi oldala