2024. july 17., Wednesday

A Magyar Kupa-győztes Paks labdarúgócsapata reménytelen helyzetből várja a mai visszavágót a Vajdahunyadi Corvinul 1921 ellen az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, mivel egy hete hazai pályán négygólos vereséget szenvedett román ellenfelétől.

Bognár György vezetőedző bajnoki ezüstérmes együttese 13 év elteltével csalódáskeltő teljesítménnyel tért vissza az európai kupaporondra, még azt figyelembe véve is, hogy nem kezdődött el az idény, azaz nem lehetett jó formát várni. A Paks hiába összeszokott csapat, ennek nyomát sem lehetett látni, védekezésben kifejezetten zavartnak tűntek a zöld-fehérek. Ezt kihasználva a vajdahunyadi gárda 4-0-s sikerrel jószerivel eldöntötte a párharcot.

Bár a kudarcot kellemetlenebbé tette, hogy a Corvinul 1921 a román másodosztályban szerepel, ugyanakkor ez némileg megtévesztő, mivel az előző idényben nemcsak – nagy meglepetésre – története legnagyobb sikerét elérve – három élvonalbeli csapatot is kiejtve – Románia-kupa-győztes lett, de másodikként feljutott volna az élvonalba is, csakhogy a klub nem magántulajdonban van, így nem léphetett fel az első osztályba, hiába vívta ki annak lehetőségét a pályán.

Az első felvonás eredményének tudatában a tolnaiak célja a szurkolók kiengesztelése és a becsületük visszaszerzése lehet a nagyszebeni visszavágón, tekintve, hogy a továbbjutás kivívására nem sok esély mutatkozik.

A középpályás Windecker József a meccs után elnézést kért minden magyar futballkedvelőtől, nemcsak a paksiaktól, ezt most a pályán tettekkel is szeretnék megtenni a játékosok a szervezetten futballozó ellenféllel szemben.

A találkozó, amelyet a DigiSport 1 televízió élőben közvetít, 21 órakor a szlovák Peter Kralovic sípjelére kezdődik. A továbbjutóra a horvát HNK Rijeka vár a következő körben, míg a párharc vesztese az Európa-konferencialigába átkerülve a ciprusi AEK Larnacával méri össze a tudását.

* Decsics (montenegrói) – The New Saints (walesi) 1-1, továbbjutott a The New Saints 4-1-es összesítéssel;

* Shamrock Rovers (ír) – Víkingur Reykjavík (izlandi) 2-1, továbbjutott a Shamrock Rovers 2-1-es összesítéssel.

Balogh Balázs, a Paks (j) és Roger, a Corvinul játékosa a férfi labdarúgó-Európa-liga selejtezőjének első fordulójában játszott Paksi FC – Vajdahunyadi Corvinul 1921 mérkőzésen Pakson 2024. július 11-én
  Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának párosítása

Ludogorec (bolgár)/Dinamo Batumi (grúz) – Dinamo Minszk (fehérorosz)

APOEL (ciprusi) – Ordabaszi (kazahsztáni)/Petrocub (moldovai)

Ferencváros (magyar) – The New Saints (walesi)

PAOK (görög) – Borac Banja Luka (boszniai)/KF Egnatia (albán)

Bodö/Glimt (norvég) – RFS (lett)/Larne FC (északír)

FF Malmö (svéd) – KÍ Klaksvík (feröeri)/Differdange 03 (luxemburgi)

Shamrock Rovers (ír) – Sparta Prága (cseh)

UE Santa Coloma (andorrai) – Midtjylland (dán)

NK Celje (szlovén) – Slovan Pozsony (szlovák)/FK Sztruga (északmacedón)

Panevezys (litván) – Jagiellonia Bialystok (lengyel)

Lincoln Red Imps (gibraltári) – Qarabag (azeri)

FCSB (romániai) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli)

Lugano (svájci) – Fenerbahce (török)

Dinamo Kijev (ukrán) – FK Partizan (szerb)

11-1-gyel ment tovább az FCSB

A visszavágón is nyert az FCSB a San Marinó-i Virtus ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában, így kettős győzelemmel kvalifikált a második körbe.

A keddi találkozón a bukaresti csapat 4-0-ra győzött, így 11-1-es összesítéssel kvalifikált. A gólszerzők: Băluță (a 20. percben), Edjouma kétszer (a 28. és a 36. percben), valamint Miculescu (a 72-ben).

A második selejtezőfordulóban a fővárosi alakulat az izraeli Maccabi Tel Avivval találkozik. Az első mérkőzést Bukarestben játsszák július 23-án. A visszavágót egy héttel később, Budapesten rendezik.

Walesi ellenfél a Ferencvárosnak

A The New Saints lesz a Ferencváros labdarúgócsapatának ellenfele a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. A múlt heti, 3-0-s hazai sikerét követően ugyanis a walesi csapat kedden 1-1-es döntetlent játszott a montenegrói Decic vendégeként Podgoricában, így 4-1-es összesítéssel nyerte meg a párharcot. A magyar bajnok kedden 22 órától fogadja a The New Saints csapatát a párharc első felvonásán.

A Ferencváros felkészülési mérkőzést játszott tegnap a West Ham United ellen az ausztriai edzőtáborban. A mérkőzés 2-2-es döntetlenre zárult. A zöld-fehérek találatait két olyan játékost szerezte, akiket az előző edző, Dejan Stankovic száműzött a keretből: a 25. percben Owusu Kwabena szerzett vezetést egy szép góllal, majd a félidő végén Makreckis passza után Aleksandar Pesic lőtte ki a hosszú alsót. A WHU a második félidőben Danny Ings és Nayef Aguerd révén egyenlített.