Rangadót nyert Nyárádtő

• 2023-10-08 17:00:00

• -

Egyik potenciális riválisa ellen szerezte meg a három pontot a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga 9. csoportjának 7. fordulójában, amelyben az idén a feljutást célozza. A Gyulafehérvári CSM Unirea ugyan nem tartozik a legfőbb ellenfelei közé, ám mindenképpen felsőházi ambíciói vannak, így ezzel a sikerrel sikerült kicsit eltávolodnia az élen. Ott ahol egy újabb rivális jelentkezett, miután a Beszterce-naszódi Gloria 2018 meglepetésre kikapott hazai pályán Medgyestől, így a döcögősebben kezdő Szeben megyei gárda feljött a második helyre, csupán gólkülönbséggel szorulva az Unirea 2018 mögé.

A hétvégi mérkőzésen a nyárádtőiek már az 5. percben vezetéshez jutottak egy szögletet követően Abel Popa révén, ám ennek ellenére nem volt sima a meccsük a vezetőedző nélkül érkező vendégek ellen, hiszen Gyulafehérvár kétszer is a kapufát találta el, előbb Indrei, majd az Unirea 2018 volt játékosa, Istrate révén. A 79. percben azonban Oltean gólja lezárta a meccset.

Nyárádtő legközelebb a sebességvesztésben lévő Kudzsir otthonában próbálja egy újabb sikerrel megszilárdítani a vezető helyét, ami azért lenne fontos, mivel Medgyes hazai pályán játszik a tabella alsó hányadában tanyázó Alsógáld ellen, és a papírforma a könnyed sikerét ígéri.

3. liga, 9. csoport, 7. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 2-0 (1-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – Ioan Georgiu (Dés), Luca Căpîlna (Dés). Ellenőr: Constantin Cantemir (Fogaras), Flavius Burlea (Fogaras).

Nyárádtő: Lupu – Horșia, A. Popa, Savin, Csan-hjeok, Amancio, Piper, M. Popa, Barstan, Fülöp, Astafei. Cserék: Ganea, D. Todoran, Oltean, Trif, Bálint, Suslak, Ndiesse, Coza, Noian.

CSM Unirea: Raț – P. Codrea, Vomir, Benkirat, E. Codrea, Boldea, Mâlnă, Stanciu, Istrate, Indrei, Roșu. Cserék: Cristea, Sebaș, M. Codrea, Frăsineanu, Fetița, Stoian, Grozav, Nistor, Ciaun.

Gólszerzők: A. Popa (5.), Oltean (79.).

3. liga, 9. csoport, 7. forduló: Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 1-4 (0-1).

Kolozsvár, Dan Anca sportbázis. Vezette: Raul Cupu (Fogaras) – Alexandru Bogdănel (Nagyvárad), Stelian Beleneși (Nagyvárad). Ellenőrök: Claudiu Ștefănuți (Naszód), Kemenes Emil (Nagybánya).

Viitorul: Măluțan – Șerbănescu, Milchis, Podea, Milandru, Gățan, Calo, Herciu, Khadim, Iepure, Harangozó. Cserék: Borz, Judea, Moga, Baciu, Șoaită, Doroftei, Cocaz, Poponea, Mureșan.

Marosvásárhely: Kis – Preklet, Sárközi, Dumbrăvean, Caliani, Csala R., Greu, Todoran, Jorza, Osei, Gliga. Cserék: Lukács D., Moldován, Csedő, Csáki, Kulcsár, Lukács R., Moraru, Kiss.

Gólszerzők: Milchis (68.), illetve Osei (2., 54.), Todoran (68.), Gliga (75.).

Edző nélkül jobban megy?

Közvetlenül azután, hogy menesztették Sütő Szilárdot a kispadról, megszerezte idénybeli első győzelmét az ACS Marosvásárhely. A Kolozsvári Viitorul műgyepes pályáján rendezett meccsen a kapusedző Fekete Károly irányította a csapatot, amely egészen másként mozgott, mint eddig.

A vendégek már a 2. percben vezetéshez jutottak Osei révén, aki fejjel csúsztatta meg Măluțan fölött Kulcsárnak a partvonal mellől belőtt labdáját. A gól után is a vendégcsapat volt veszélyesebb, Osei két hatalmas lehetőséget hagyott ki, a házigazdák szünetig egyetlen helyzetet sem tudtak összehozni.

Újrakezdés után szintén Osei volt az, aki feliratkozott a góllövők listájára, egy előrelőtt labdát a tizenhatos jobb sarkából, félfordulással küldött kapura. S bár a lövés nem volt nagyon erős, Măluțan nem érte el, így a labda a kapufa segítségével a hálóban kötött ki. A házigazdáknak ezek után nem volt más választásuk, kockáztatniuk kellett, és úgy tűnt, ez eredményre vezet, mert Milchis fejjel szépített az ötösről, de szinte azonnal középkezdés után Todoran fejezett be egy ellentámadást: üresen kapta a tizenhatos közepén, és laposan a bal alsóba küldte a labdát. A kolozsváriak védelmében egyre nagyobb terek nyíltak, és a 75. percben Gliga ugrott ki a leshatárról, egyedül vitte rá a kolozsvári kapusra, aki mellett könnyedén pöccintette a hálóba a labdát.

3. liga, 9. csoport, 7. forduló: Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 1-4, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – ACS Medgyes 0-1, Alsógáldi Industria – Kudzsiri Metalurgistul 2-2, Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 2-0, Gyulafehérvári CSU – Szászrégeni CSM Avântul 1-0.

4. liga, 5. forduló:

* 1. csoport: Segesvári CSM – CS Radnót 0-11, Dánosi Gaz Metan – ASF Mezőpagocsa 1-0, ACS Búzásbesenyő – Mezőrücsi Câmpia 1-1, Marosludasi Mureșul – Dicsőszentmártoni A&A Grup 2-1. A Dicsőszentmártoni Chimica állt.

* 2. csoport: Marosvásárhelyi Academica Transilvania – ACS Marosoroszfalu 9-4, ACS Nyárádszereda – Magyarói Viitorul 1-2, ACS Szováta – ACS Marosszentkirály-Náznánfalva 3-1, CSO Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi ASA 0-2. A Marosvásárhelyi Atletic állt. Elmaradt mérkőzésen: Magyarói Viitorul – Marosvásárhelyi Atletic 0-3.