újabb vereség kipipálva

Rajtolt a bajnoki idény döntő szakasza a női kosárlabda-bajnokságban. A marosvásárhelyi városi sportklub, amely az alapszakaszt a nyolcadik (utolsó) helyen végezte, a listavezető Konstancai CSM otthonába látogatott a két győzelemig tartó negyeddöntős sorozat első találkozóján.

Az első néhány percben nagyon jól játszott a marosvásárhelyi együttes, minden támadást pontokkal zárt le, és az első negyed felénél 9-4-re vezetett, aztán következett a rengeteg mellédobált labda, ebben különösen Ardelean „jeleskedett” (1/9 a negyed végén), a házigazdák pedig egy 18-2-es parciálissal rátelepedtek a meccsre.

A folytatásban nagyvonalakban az történt mindvégig, amit Konstanca akart, noha a házigazdák egyáltalán nem használták a legfontosabb játékosukat, Annemarie Gödri-Părăut. A CSM 31%-kal zárt mezőnyből, 19 eladott labdával, és a statisztika minden egyes elemében szerényebb számokat ért el, mint Konstanca, ami amúgy teljes mértékben papírforma. Igen beszédes adat, hogy a marosvásárhelyi alakulat az

egész mérkőzésen csupán három szabaddobást végezhetett el.

A sorozat második mérkőzését ma 17 órától játsszák a Simon László sportcsarnokban, s nem fogadnánk na-gyobb összeget arra, hogy egy harmadik meccsre is szükség lesz.

Fotó: a Konstancai CSM közösségi oldala

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás 1. kör, 1. mérkőzés: Konstancai CSM – Marosvásárhelyi CSM 94:51 (22-11, 23-12, 30-16, 19-12).

Konstanca, városi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Andrei Răileanu (Foksány), Cristina Anuței (Bukarest), Victor Gubernu (Bukarest). Ellenőr: Anton Cuțov (Tulcea).

Konstanca: Vaida 20 pont, Higgins 15, Irimia 12 (2), B. Fota 11 (1), Ghizilă 10 (1), Jones 7 (1), Živković 6, Koizar 5 (1), Croitoru 4, Podar 2, D. Fota 2. Kispadon: Gödri-Părău.

Marosvásárhely: Sólyom 16 pont (2), Chiș 8 (2), Ardelean 8 (2), Lipovan 7 (1), Bobar 6, Brefelean 4, Axintie 2, Feiseș, Ciciovan, Plavițu. Kispadon: Czimbalmos.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás 1. kör, 1. mérkőzés: Konstancai CSM – Marosvásárhelyi CSM 94:51, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Brassói Olimpia 95:53, Aradi FCC – Bukaresti Rapid 76:54, CSM Târgoviște – Kolozsvári U 65:54.