Rájátszást érő helyen az Arena

Akadozó bajnoki kezdés után harmadik mérkőzését nyerte meg zsinórban az Arena női kézilabdacsapata az A osztály 7. fordulójában. Ráadásul mind feljutási joggal rendelkező ellenfelekkel szemben győztek a marosvásárhelyiek, így feljöttek a 4. helyre a rangsorban, ezzel pedig bejutnának a rájátszásba, tekintve, hogy a pillanatnyilag második Nagybányának nincs erre joga.

A Temesvári Universitatea ellen eleve favoritként indult a megyeszékhelyi együttes, amely a sportcsarnok foglaltsága miatt a Sportlíceum termébe kellett költöztesse a találkozót, így a kis lelátó elégtelennek bizonyult a meccsre kíváncsi valamennyi néző befogadására. Ezt pedig már az első percektől bizonyította, elsősorban védelemben, ahol esélyt sem adott az ellenfélnek, míg támadásban az első hat birtoklást góllá váltotta, így a 8. percben már 6-1-re vezetett. Utóbb kiegyensúlyozottabb lett a meccs, elsősorban néhány buta módon eldobált labda, illetve a védelem figyelmének lankadása miatt. Így szünetben csupán hat gól volt a marosvásárhelyiek előnye, alig eggyel több, mint ami a 8. percig már kialakult.

A második félidőben aztán ismét kezdett nőni a különbség, noha például a csapat gólkirálya, a balszélső Gál Anna mintha eltökélte volna ezen a meccsen, hogy naggyá teszi az ellenfél kapusát. Ugyanakkor a védelem megoldhatatlan feladat elé állította a temesváriakat, akik a 40. és az 56. perc között csak egy gólt szereztek. Ebben Jitarunak is lényeges szerepe volt, és a különbség 34-17-re nőtt. Az utolsó percekben aztán Temesvár még lefaragott két gólt a hátrányából.

A marosvásárhelyi alakulat számára az igazi nagy vizsga december 7-én, szerdán következik, amikor az éllovas és veretlen Déva otthonába látogat. Itt nem is feltétlenül a győzelem a fontos (ez elég nehéz lenne), hanem hogy játékosai felmérjék, milyen szinten állnak a feljutásért hajtó ellenfélhez képest.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 7. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Temesvári Universitatea 36-21 (19-13)

Marosvásárhely, Szász Albert Sportlíceum csarnoka, 250 néző. Vezette: Robert Dudău (Brassó), George Dudău (Brassó).

Arena: Szász (Jitaru, Colceri) – Bărăbaș 8 gól, Căruntu 7, Gál 5, Țifui 5, Samson 5, Ördög Sz. 2 (Havasi 1, Pasc 3, Opriș).

Temesvári Universitatea: Țurlea (Bădrăgan) – Sufana 3, Voicu 3, Drăgan 2, Sîngiorzan 2, Gheorghe 1, Bilan (Ludwig 6, Biro 2, Brânză 1, Sîrbu 1, Ivașcu).

Női kézilabda A osztály, C csoport, 7. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Szakközépiskola – CNE Rm. Vâlcea 41-32, Nagybányai CNOPJ – Nagyváradi CSU 38-30, Besztercei Gloria II – Resicabányai Universitatea 44-27, Kolozsvári U – Dévai CSM 24-34, Marosvásárhelyi Arena – Temesvári Universitatea 36-21.