2024. august 6., Tuesday

Rendes körülmények között egy pont megszerzése a bukaresti Rapid otthonában nem rossz eredmény, ezúttal mégis némi keserű szájízt hagyott, hogy a Sepsi OSK-nak nem sikerült megszereznie mind a három pontot a fővárosban. Az OSK ugyanis nem kevesebb mint 72%-ban birtokolta a labdát, több helyzetet hozott össze, azonban súlyos hiányosságok mutatkoztak védelemben, valahányszor csak a Rapid összehozott szórványosan egy-egy támadást. Ebben a meccsben pedig sokkal több lett volna, mint az egy pont.

A találkozó nagyon meredeken indult, hisz az OSK már az első percben vezetéshez jutott. Egy előrevágott labdánál Aioani rosszul mozdult ki, megzavarta Blažeket, aki ösztönösen belefejelt a játékszerbe, ez Varga Kevin elé került, aki 16 méterről az üres kapuba emelt. Nagyon gyorsan megmutatkoztak azonban a védelmi hiányosságok is, a 3. percben egy bal oldali szabadrúgást képtelen volt felszabadítani a védelem, Ňinaj elvétette a kapu előterében a labdát, de megzavarta Niczulyt, aki nem tudta megfogni, az Blažek elé pattant, ő pedig közelről bekotorta (1-1).

Néhány percnyi pánik után (Micovschi közvetlen szögletből próbálta meglepni Niczulyt) megnyugodtak a kedélyek, és az OSK vette át a meccs irányítását, de hiába szerzett meg könnyedén minden labdát, olyan igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Az első lövést Kallaku adta le a 26. percben, és ugyanő hagyta ki a félidő legnagyobb lehetőségét a 37. percben, amikor Aioani védett, aztán Alimi lövésébe beleléptek a védők. A 42. percben pedig, teljesen ellentétesen azzal, ami a pályán történt, vezetéshez jutott a Rapid, az első támadása során az 5. percet követően. Ismét habozott a védelem, képtelen volt megállítani Burmazt, akitől Petrila üresen kapta a tizenhatos közepén, és elpattintotta Niczuly mellett (2-1).

A második félidőben sem változott lényegesen a játék képe, talán az OSK egy szikrányival veszélyesebb volt, s a 48. percben Varga egészen közelről perdítette mellé Ştefan bal oldali lapos beadását. Ugyanakkor ebben a játékrészben a Rapid is többet próbálkozott, a sepsiszentgyörgyi védelem pedig nem sugárzott valami nagy magabiztosságot. A 61. percben Jámbor lövését kellett Niczulynak hárítania. A vendégek játékát némileg a cserék pörgették fel, és jelentősen hozzájárultak az egyenlítő gólhoz. Sigér indította a jobb oldalon Oroiant, aki Comant találta meg a tizenhatos közepén, utóbbi lövését Aioani kiütötte, de Debeljuh résen volt, és a hálóba fejelt. Úgy tűnt, az OSK a győzelmet is megszerezheti, de Nešković lövése mellészállt, aztán Alimi lövése nem volt elég erős, végül Breij fejelte mellé Ştefan keményen belőtt labdáját. És hiába a 72%-os labdabirtoklás, mert a hosszabbítás perceiben akár a győzelmet is megszerezhette volna a Rapid, ha az üresen hagyott Micovschi kapáslövése nem felülről, hanem alulról súrolja a keresztlécet...

Amit tényként megállapíthatunk: a Sepsi OSK egészen mást játszik, mint az előző idényben, de az is eléggé nyilvánvaló, hogy a védekező játékon még sokat kell javítani. A csapat legközelebb vasárnap 19 órától a CSU Craiovát fogadja hazai pályán.

Labdarúgó-szuperliga, 4. forduló: Bukaresti Rapid – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-2 (2-1)

Bukaresti Rapid stadion. Vezették: Marian Barbu (Fogaras) – Ovidiu Artene (Vaslui), Stelian Slabu (Brassó). Tartalék: Andrei Moroiţă (Ploieşti). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Ionel Gherghiţa (Craiova). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Piteşti).

Rapid: Aioani – Ignat, Blažek (76. Paşcanu), Iacob (64. Oaidă), Manea, Käit, Petrila (76. R. Pop), Micovschi, Braun, Hasani (64. Papeau), Burmaz (52. Jámbor).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliţă (65. Oroian), Ciobotariu, Ňinaj, Ştefan, Alimi, Szota (65. Sigér), Kallaku (85. Kecskés), Varga (65. Coman), Nešković (85. Breij), Debeljuh.

Gól: Varga (1.), Debeljuh (68.), illetve Blažek (3.), Petrila (42.).

Sárga lap: Manea (76.), Micovschi (90+4.), illetve Kecskés (90+2.).

Labdarúgó-szuperliga, 4. forduló: Galaci Oţelul–Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, Bukaresti Dinamo–Gloria Buzău 4-1, Konstancai Farul–Jászvásári Poli 2-0, CSU Craiova–Petrolul Ploieşti 0-0, Kolozsvári CFR– Kolozsvári U 2-3, Unirea Slobozia–Aradi UTA 0-1, Bukaresti Rapid–Sepsi OSK 2-2, FC Botoşani–FCSB elhalasztották. Az előző fordulóból: Konstancai Farul–FC Botoşani 0-1, Kolozsvári CFR–CSU Craiova 0-2, Aradi UTA–Kolozsvári U 0-0, Petrolul Ploieşti–Bukaresti Rapid 1-0.