Bajnokok Ligája

Az FC Barcelona házigazdaként 1-0-ra legyőzte az ukrán Dinamo Kijevet a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójának szerdai játéknapján.

A meccs egyetlen gólját Gerard Piqué szerezte a 36. percben. A világ- és Európa-bajnok középhátvédnek ez volt az 576. mérkőzése és az 52. találata a katalán csapat színeiben, egyben 34 évesen és 260 naposan ő lett az FC Barcelona legidősebb gólszerzője a BL-ben.

Ugyancsak szerda este a Bajnokok Ligája-csoportkör 3. fordulójában a Manchester United kétgólos hátrányból fordított az olasz Atalanta csapata ellen az Old Traffordon. A találkozó győztes gólját Cristiano Ronaldo szerezte, akinek ez volt a 300. meccse a Manchester United színeiben. A másik szerdai rangadón a Bayern München 4-0-ra legyőzte a Benfica csapatát Lisszabonban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
* E csoport: Benfica (portugál) – Bayern München (német) 0-4, FC Barcelona (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-0. Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Benfica 4, 3. Barcelona 3, 4. Dinamo Kijev 1.
* F csoport: Young Boys (svájci) – Villarreal (spanyol) 1-4, Manchester United (angol) – Atalanta (olasz) 3-2. Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. Villarreal 4 (7-5), 3. Atalanta 4 (5-5), 4. Young Boys 3.
* G csoport: Lille OSC (francia) – Sevilla (spanyol) 0-0, Salzburg (osztrák) – VfL Wolfsburg (német) 3-1. Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Sevilla 3, 3. Lille 2 (1-2), 4. Wolfsburg 2 (2-4).
* H csoport: Chelsea (angol) – Malmö FF (svéd) 4-0, Zenit (orosz) – Juventus (olasz) 0-1. Az állás: 1. Juventus 9 pont, 2. Chelsea 6, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0.