Második félidei jó játékának és némi szerencsének is köszönhetően könnyedén megszerezte idénybeli első bajnoki győzelmét a Sepsi OSK. A háromszékiek a tegnap délben kezdődött mérkőzésen, hazai környezetben négygólos sikert arattak a CFC Argeș ellen.

Strandszezon – írta ki a Sepsi OSK kemény magja a vasárnap délre tett CFC Argeș elleni bajnoki mérkőzés előtt, ám a második félidőben már fürödhettek a boldogságban a szentgyörgyi szurkolók, mert kedvenceik négyet rámoltak be az ellenfél hálójába, állapította meg beszámolójában az NSO.

A 30 Celsius-fokos hőségben elvárható kocogós iramban zajlott az első félidő java, a Sepsi OSK ugyan jóval többet birtokolta a labdát, de helyzetek helyett csak szögletekig jutott. Az egyik sarokrúgásnál David Meza Colli, a vendégek kapitánya lebirkózta Denis Ciobotariut, de videóbíró hiányában (pont erre a meccsre nem jutott egy sem a három furgonból a négy vasárnapi Szuperliga-mérkőzés közül!) Viorel Flueran játékvezető nem ítélt büntetőt. Tíz perccel később a kapus mellett is elhúzó Sepsi-csatárt, Alexandru Tudoriét állították meg lesen, ekkor sem ártott volna a VAR.

Az első egészséges lövést Cristi Bărbuț küldte 20 méterről a vendégek kapujára, de Alexandru Greab szép vetődéssel védett. Amikor pedig hasonló helyzetben Andres Dumitrescu és Nicolae Păun is ítélet nélkül esett el a pitești-i tizenhatoson belül, csalózni kezdett a Sepsi-tábor, hogy a félidő legvégén megkönnyebbülten sóhajtson fel egyszerre háromezer székely szurkoló, mert Dorian Bertrand öt méterről sem találta el a szentgyörgyi kaput.

A második játékrész kezdetén viszont már senkinek sem hiányzott a VAR, a bíró is egyből kiszúrta, hogy Mike Cestor kézzel blokkolta Alexandru Tudorie ollózását. A csütörtöki, Ljubljana elleni Európa-konferencialiga-mérkőzéssel ellentétben pedig a Sepsi OSK most gólra váltotta a büntetőt, Cosmin Matei találata pedig egyben azt is jelentette, hogy a szezonban először nem került hátrányba a csapat (1-0).

A CFC Argeș addig szervezett védelme pillanatok alatt szétesett, a kinyíló területeket pedig kíméletlenül kihasználták a szentgyörgyi szélsők, és Marius Ștefănescu három perc alatt végképp eldöntötte a mérkőzést: szabadrúgást harcolt ki, amelyből tökéletesen ívelte Bogdan Mitrea fejére a labdát, aki magabiztosan továbbított a hosszúba (2-0), majd Matei indításából a védők közt kilépve maga lőtte be a harmadik gólt (3-0). Az utolsó félóra így már örömfocit hozott, amelybe Mihai Ișfan révén a vendégek részéről is befért két veszélyes lövés, a kettő között pedig a hazai cserék összehozták a negyedik gólt: Vitalie Damașcan még a keresztlécre bikázta a labdát, ám a kipattanót  Cătălin Golofca a kapus felett a hálóba fejelte (4-0).

A végén a nyolc méterről fölé bombázó Rondón és a mérkőzést alig 11 másodperces ráadás után lefújó Flueran játékvezető is megkegyelmezett a CFC Argeșnek, mert az önbizalomtól duzzadó Sepsi OSK játékában még ekkor is benne volt az újabb gól lehetősége.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 2. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Campionii FC Argeș Pitești 4-0 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 3000 néző. Vezette: Flueran.

Gólszerzők: Matei (49. – 11-esből), Mitrea (60.), Ștefănescu (63.), Golofca (80.).

Sárga lap: Nicolae Păun (51.), Dumitrescu (78.), illetve Latovlevici (54.), Tofan (59.),

Sepsi OSK: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Nicolae Păun, J. Rodríguez (62. Damașcan) – Bărbuț (61. Aganovic), Matei (70. Golofca), Ștefănescu (75. Gheorghe) – Tudorie (70. Rondón).

CFC Argeș: Greab – Tofan (70. Turda), M. Constantin, Cestor, Latovlevici (70. Vianna) – Meza (70. Alcéus), Njike – Jakolis, Calcan (61. Garita), D. Bertrand (77. Donisa) – Ișfan.

Labdarúgó Szuperliga, 1. forduló: Botosáni FC – Chindia Târgoviște 3-2, Petrolul 52 Ploiești – FC Voluntari 0-1; 2. forduló: CS Mioveni – Konstancai FCV Farul 0-2, FC Voluntari – Botosáni FC 0-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Campionii FC Argeș Pitești 4-0.