2024. august 1., Thursday

* Két ezüstérmet nyertek szerdán az olimpián a magyarok és egy bronzot a románok is elkönyvelhettek. Milák Kristóf 200 m pillangóúszásban lett második, míg a magyar férfi kardcsapat a döntőben a dél-koreaiakkal szemben alulmaradva állhatott fel ugyancsak a dobogó középső fokára. A román érem David Popovici nevéhez fűződik, aki szerdán késő este harmadik lett a 100 méteres gyorsúszó szám döntőjében, egy századmásodperccel megelőzve a magyar Németh Nándort. Az aranyérmet a kínai Pan Csan-lö 46.40 másodperces világcsúccsal szerezte meg.

* Két aranyérmet nyert Léon Marchand szerdán, mindkettőt olimpiai csúccsal. Előbb Milák Kristóf számában, 200 méter pillangóúszásban diadalmaskodott a francia sportoló, majd 200 méter mellúszásban is elsőként csapott célba. A 400 méter vegyesen aratott könnyű győzelmével együtt Léon Marchand így már három aranynál jár az ötkarikás játékokon.

* Női 1500 méter gyorson az amerikai Katie Ledecky óriási fölénnyel nyert szerdán. Ezzel megszerezte pályafutása nyolcadik aranyérmét.

* Női 100 méter gyorson Sarah Sjöström a hetes pályáról indulva győzött. A 30 éves svéd úszó csak néhány hete döntötte el, hogy indul 100 méter gyorson Párizsban, a szám történetének legidősebb olimpiai bajnoka lett. Sjöström, aki a 2017-es, budapesti világbajnokságon a 4x100 méteres váltó tagjaként állította fel a mai napig fennálló 51.17 másodperces világrekordját, világbajnokságon és olimpiákon hatszor állt dobogón ebben a számban, ám mostanáig egyszer sem tudott nyerni.

* Őrült hajrában 26-25-re kikapott Norvégiától a magyar férfi-kézilabdaválogatott szerdán, az olimpiai torna csoportkörének harmadik fordulójában. A magyar csapat Lékai Máté révén 61 másodperccel a vége előtt egyenlített 25-re, majd egy bravúros labdaszerzés után Imre Bence egyedül vezette a labdát a kapura, de Torbjörn Bergerud védeni tudott, végül Alexandre Blonz két másodperccel a vége előtt bedobta a norvégok győztes gólját.

* Az asztaliteniszező Szőcs Bernadette kiesett a párizsi olimpia női egyes versenyéből, miután szerdán 4-0-ra kikapott a negyeddöntőben az osztrák Sofia Polcanovától. Érdekesség, hogy Szőcs Bernadette és Sofia Polcanova duója aranyérmet nyert a 2022-es müncheni Európa-bajnokság női páros versenyében.

Az ezüstérmes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 31-én

Fotó: MTI/Kovács Tamás.