Amint az várható volt, rendkívül kiegyensúlyozott sorozat zajlik a női röplabda A1 osztályban maradásért a CSU Medicina és a FC Argeș Pitești között. Az alapszakaszban a marosvásárhelyi együttes ugyan kétszer is nyert a FC Argeș ellen, de már akkor is jeleztük, nem lesz könnyű feladat a bennmaradás kivívása. A három győzelemig tartó sorozatban, az első két marosvásárhelyi mérkőzésen megoszlottak a győzelmek, és ugyanez történt Pitești-en is, így a mindent eldöntő ötödik mérkőzésre az együttesek visszatérnek a Pongrácz Antal csarnokba.

A CSU Medicina a simán megnyert második hazai találkozó után úgy utazott Pitești-re, hogy le akarja zárni a sorozatot, az első játszmában ennek igen erőteljes jelét adta, hiszen 3:3 után Cristea nyitásából zsinórban nyolc pontot szerzett, és az első játszmát nagy arányban nyerte. A lélektani hatás azonban fordított volt. A következő játszmákban sehogy sem sikerült lerázni az ellenfelet, és ez görcsössé tette Julien van de Vyver tanítványait, akik a játszmák végén képtelenek voltak kezelni a lámpalázukat. A második szettben egyik félnek sem volt kétpontosnál nagyobb előnye, 23:23 után pedig a hazaiak voltak figyelmesebbek. Ez még belefért volna, de a harmadik játszmában 21:17-es vezetés után hat pontot veszítettek zsinórban, a negyedikben 20:17 után már csak egy pontot tudtak szerezni, miközben az ellenfél nyerte a meccs utolsó öt labdáját. Ez pedig csakis a koncentráció szétesésének következménye lehet, noha az utolsó két játszmában egy-egy fura játékvezetői ítélet is kizökkenthette őket a ritmusból. Előbb egy felugrás nélküli, két kézzel történő helyezést ítélt meg másodvonalas támadásnak Georgiana Gurguiatu, majd ugyanő egy marosvásárhelyi támadást kint látott, miközben a helyi vonalbíró a pályát mutatta.

Ezek után a sorozat negyedik mérkőzésén nem volt többé lehetőség botlásra. Az első játszmában ismét erősen belekezdtek, és nyolc pontra is elhúztak, majd újra megremegett a kezük és a lábuk, így a FC Argeș feljött három pontra 19:22-nél és 20:23-nál, ám ezt a lehetőséget most nem szalasztották el. Nagyon fontos volt a mérkőzés és a teljes kiesés elleni sorozat szempontjából a második játszma végjátéka. Ismét négypontos hátrányt hozott be a házigazda, és egy pontokra vezetett, 23:22-re is. Hatalmas lélektani fontossággal bírt 23:23-nál a szokatlanul hosszú labdamenet, amit győztes sánccal nyert meg a Medicina, majd a 24:24-nél megnyert pont, amit a házigazdák igen hevesen vitattak, mert szerintük Jeremić mentésénél földet ért a labda. Bogdan Paul pitești-i edző nem csupán reklamált, de dühében földhöz vágta a vizes poharát is, emiatt negyedóráig törölni kellett a parkettet. Pault kiállították, de a szünet kizökkentette a csapatokat, végül a Medicina tudta ezt jobban kezelni. A harmadik játszmát így most már nyugodtabban kezdhették, és sok hibára kényszerítették a másodedzővel maradt ellenfelet, nem volt többé veszélyben a győzelem megszerzése.

A bennmaradás azonban már más kérdés, hisz az ötödik meccs olyan terhet tesz majd a játékosokra, amellyel csak a legerősebben tudnak majd megbirkózni. Miután röplabdatudásban nincs nagy különbség a két csapat között, az nyer majd, aki jobban kordában tudja tartani az érzelmeit.

Női röplabda A1 osztály, kiesés elleni sorozat, 3. mérkőzés: FC Argeș Pitești – Marosvásárhelyi CSU Medicina 3:1 (14:25, 25:23, 25:23, 25:21).
Pitești Arena. Vezette: Georgiana Gurguiatu (Bukarest), Robert Toader (Bukarest). Ellenőr: Dorin Ștefan (Bukarest).
FC Argeș: Licseva, Miclăuș, Grafort Maren, Diaz Cairo, Massip, Martinez Hernandez. Liberó: Stan (Vizitiu). Cserék: Radu, Atanaszova, Airoaie, Reyes Mora, Guceanu.
CSU Medicina: Tarța, Postea, Cristea, Aelbrecht, Gheți, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere: Colesnicov.

Női röplabda A1 osztály, kiesés elleni sorozat, 4. mérkőzés: FC Argeș Pitești – Marosvásárhelyi CSU Medicina 0:3 (20:25, 25:27, 19:25).
Pitești-i Arena. Vezette: Robert Toader (Bukarest), Georgiana Gurguiatu (Bukarest). Ellenőr: Dorin Ștefan (Bukarest).
FC Argeș: Licseva, Miclăuș, Grafort Maren, Diaz Cairo, Massip, Martinez Hernandez. Liberó: Stan (Vizitiu). Cserék: Radu, Atanaszova, Airoaie, Guceanu.

Női röplabda A1 osztály, felsőházi rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzések (két győzelemig tartó sorozatok): Brassói Corona – CSM Târgoviște 1:3 (0-2), Bukaresti CSM – Bukaresti Rapid 3:0 (1-1), Bukaresti Dinamo – Balázsfalvi Alba Volei 0:3 (0-2), CSO Voluntari 2005 – Lugosi CSM 3:0 (2-0); 3. mérkőzés: Bukaresti Rapid – Bukaresti CSM 3:2 (2-1).
Elődöntő, 1. mérkőzések (két győzelemig tartó sorozatok): CSM Târgoviște – CSO Voluntari 1:3, Bukaresti Rapid – Balázsfalvi Alba Volei 0:3; 2. mérkőzések: CSO Voluntari – CSM Târgoviște 3:1 (2-0), Balázsfalvi Alba Volei – Bukaresti Rapid 3:1 (2-0).
Az 5-8. helyért, 1. mérkőzések (két győzelemig tartó párharcok): Lugosi CSM – Brassói Corona 3:0, Bukaresti Dinamo – Bukaresti CSM 2:3; 2. mérkőzések: Brassói Corona – Lugosi CSM 0:3 (0-2), Bukaresti CSM – Bukaresti Dinamo 0:3 (1-1); 3. mérkőzés: Bukaresti Dinamo – Bukaresti CSM 0:3 (1-2).
Alsóházi rájátszás a kiesés elkerüléséért, 3. és 4. mérkőzések (három győzelemig tartó sorozatok): Bákói Știința CSM – Konstancai CSM 0:3 (0-3), FC Argeș Pitești – CSU Medicina 3:1 és 0:3 (2-2).