Az MTK Budapest háromgólos győzelmet aratott a már bajnok Ferencváros vendégeként a magyar labdarúgó NB I 32. fordulójának szombati örökrangadóján, így életben tartotta bennmaradási esélyeit.

Bár az MTK-nak nyernie kellett bennmaradási reményeinek életben tartásához, mégis elsősorban a biztonságra helyezte a hangsúlyt, így egyértelműen a sorozatban negyedszer bajnok Ferencváros irányította a játékot. Az iram nem volt túl nagy, a kék-fehérek pedig szervezetten védekeztek, így kevés lehetőséget hozott az első játékrész, a vendégeknek például egyetlen kaput eltaláló kísérletük volt.

A második félidő váratlanul MTK-helyzettel kezdődött, ekkor még a keresztléc kisegítette Bogdánt, azonban az egyre bátrabban futballozó vendégek a harmadik lehetőségüket már gólra váltották. Hátrányban újra aktívabb lett a Ferencváros, de továbbra is sok pontatlanság csúszott a játékába, így nem tudott egyenlíteni a lefújásig, sőt, a hajrában az MTK egy második találattal bebiztosította a számára létfontosságú győzelmet, majd a hosszabbításban a kegyelemdöfést is megadta.

A kék-fehérek mintegy húsz év, 2002 szeptembere után tudták begyűjteni a három pontot a fővárosi rivális otthonában, míg a szerdai kupadöntőre készülő zöld-fehéreknek megszakadt 16 tét- és 12 bajnoki mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatuk.

Az MTK a sikerével két pontra csökkentette hátrányát az éppen bennmaradó, 10. helyezett Budapest Honvéddal szemben az utolsó forduló előtt.

A ferencvárosi Fortune Bassey (b) és Kata Mihály, az MTK játékosa

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 32. forduló: Ferencvárosi TC – MTK Budapest 0-3 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 13.199 néző, vezette: Bogár.

Gólszerzők: Futács (59., 92.), Miovski (84.).

Sárga lap: Vécsei (83.).

Ferencvárosi TC: Bogdán – Botka, Blazic (67. Marin), Vécsei, Civic (67. Pászka) – Esiti (60. Auzqui), Besic – Tokmac, Laidouni, Gavric (60. Zachariassen) – Bassey (60. Boli).

MTK Budapest: Mijatovic – Varju, Nagy Zs., Rajkovic, Sluka (90. Herrera) – Ramadani, Kata (71. Horváth A.), Mezei (71. Spirovski) – Miknyóczki (58. Miovski), Futács, Kovács M. (Vancsa, 58.).

NB I, 31. forduló: Kisvárda Master Good – Újpest FC 2-1, Gyirmót FC Győr – Paksi FC 3-3, MTK Budapest – Puskás Akadémia FC 0-0, Ferencvárosi TC – ZTE FC 5-3, Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 0-1, MOL Fehérvár FC – Budapest Honvéd 2-0; 32. forduló: Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 1-1, Budapest Honvéd – Mezőkövesd Zsóry FC 0-0, Ferencvárosi TC – MTK Budapest 0-3.

Biztosan európai kupaszereplő a Kisvárda, kiesett a Gyirmót

Az Újpest elleni 2-1-es győzelmével a Kisvárda bebiztosította dobogós helyezését és első nemzetközi kupaszereplését. Az alakulat a jobb gólkülönbségének köszönhetően előzte meg a szerdán döntetlent játszó Puskás Akadémiát, továbbá sikerével megőrizte hétpontos előnyét a negyedik MOL Fehérvárral szemben, a biztossá váló dobogós pozíció pedig azt jelenti, hogy a következő idényben a Konferencialiga selejtezőjében szerepelhet majd.

A Budapest Honvéd Mezőkövesd elleni pontszerzésével ugyanakkor biztossá vált  a sereghajtó Gyirmót FC búcsúja az élvonaltól. A győri kék-sárgák ugyan pontszámban még utolérhetnék a kispestieket, több győzelme miatt azonban már nem előzhetik meg a Honvédot.

A Mezőkövesd szerződést hosszabbított Cseri Tamással

A Mezőkövesd Zsóry FC szerződést hosszabbított a magyar válogatottnál is számításba vett Cseri Tamással. Az együttes 34 éves csapatkapitányának a kontraktusa nyáron járt volna le. A négyszeres válogatott középpályás – aki a tavalyi Eb-n is pályára lépett – 2017 nyarán Kisvárdáról igazolt Mezőkövesdre, ahol 156 bajnoki mérkőzésen 24 gólt szerzett.