Elszalasztotta a lehetőséget, hogy megközelítse a második helyen álló Kudzsirt a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportja felsőházi rájátszásában. A kudzsiriak otthonában rendezett mérkőzésen a nyárádtőiek ember- és egygólos előnyben voltak a 90. percig, amikor a házigazdák egyenlíteni tudtak.

Öt pont választotta el a Kudzsiri Metalurgistul és a Nyárádtői Unirea 2018 csapatát a rájátszás előtt, miközben előbbi a pótselejtezőre feljogosító második helyen áll, utóbbi pedig ezt a pozíciót célozza. Ezért volt nagyon fontos az egymás elleni mérkőzés, hiszen Nyárádtő két pontra közelíthette volna meg riválisát.

A zuhogó esőben játszott meccs végig kiegyensúlyozott volt, egyik csapat sem tudott igazán nagy helyzeteket kialakítani. Az első félidőben Kudzsir veszélyeztetett többet, a nagyobb lehetőségek azonban Opric kapuja előtt alakultak ki. Az elsőt Astafei hagyta ki, majd a 29. percben Istrate végzett el egy szabadrúgást a tizenhatos bal sarkától, a hosszúra csavart labdát Opric kiütötte, de senki nem volt résen.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, míg az 53. percben Istrate meg nem lódult egyedül a kapu felé kissé jobbról, és Grozav csak szabálytalanul tudta megállítani. Mivel Istrate egyedül törhetett volna kapura, a játékvezető kiállította a kudzsiri védőt. Az emberelőny birtokában veszélyesebb lett Nyárádtő, és a nyomás a 77. percben góllá érett: egy jobb oldali kényszerítőzést követően Bîrsan az ötös vonalára ívelt, ahonnan Astafei fejjel a hálóba továbbított (0-1). Csupán egy negyedórányit kellett volna kihúzniuk kapott gól nélkül a nyárádtőieknek, ráadásul pluszemberrel, azonban abba a hibába estek, amibe nagyon sok más, tapasztalatlan együttes: magukra húzták az ellenfelet. Kudzsir szögletet szöglet után végezhetett el, és a kitartó rohamozás a 90. percben meghozta a gyümölcsét: egy jobb oldali beadást Lupu csúsztatott meg a hosszú sarok irányába, Rus pedig a kapufa mellől bevetődve megszerezte az egyenlítő gólt (1-1).

Így marad az öt pont különbség, azonban a második pótselejtező helyért folyó küzdelem (az elsőt már most odaadhatják Vajdahunyadnak) még nem zárult le, hiszen nyolc forduló még hátravan a rájátszás végéig, és a két csapat is két alkalommal találkozik még egymással.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, rájátszás felsőház, 1. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 1-1 (0-0)

Kudzsir, városi stadion. Vezette: Marius Chițu (Târgoviște) – Gabriel Catană (Târgoviște), Răzvan Toader (Závoly). Ellenőr: Ioan Duma (Nagyszeben), Liviu Broscățan (Brassó)

Metalurgistul: Opric – Haj, Vlădia, Grozav, Rus, Selagea (56. Contra), Boldea, Udrea, Cocan (83. Șuteu), Păcurar, Lupu.

Unirea 2018: Feier – Ghila (46. Toboșaru), Birtalan, Ndiesse, Hreniuc, Vasiu, Bîrsan (87. Hăjmășan), Iuga (46. Constantinescu), Săvoaia, Istrate, Astafei.

Gólszerzők: Rus (90.), illetve Astafei (77.).

Sárga lap: Lupu (21.), Rus (84.), illetve Ndiesse (19.), Vasiu (57.), Istrate (79.).

Kiállítva: Grozav (53.).

* 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 1. forduló: CS Vajdahunyad – Kolozsvári Viitorul 5-0, Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 1-1.

* 3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás 1. forduló: Beszterce-Naszódi Gloria 2018 – Gyulafehérvári Unirea 1924 2-2, CS Marosújvár – Szászrégeni CSM Avântul 2-1, Kolozsvári Sănătatea – Tordai Sticla Arieșul 6-3.