2024. july 1., Monday

A Kolozsvári Sănătatea otthonában játszott mérkőzéssel megszakította a Nyárádtői Unirea 2018 a hetek óta tartó rossz sorozatát a labdarúgó 3. liga 9. csoportjában. Előtte Dan Stupar edző csapata egymás után három találkozót is elveszített, és lecsúszott a csoport dobogójáról. Az idei bajnokságban gyengélkedő kolozsváriak otthonában azonban sikerült mind a három pontot megszereznie.

A nyárádtőiek éppen az ellenfél formáját használták ki, hiszen már az első félidőben három gólt szereztek, mindháromhoz hozzájárultak a házigazdák szarvashibái is. Miután szinte félóra eltelt úgy, hogy egyik csapat sem tudta komoly veszélybe sodorni az ellenfél kapuját, a 27. percben saját térfelükön vesztettek labdát a kolozsváriak, a védelmük pedig csak az első próbálkozást tudta hárítani, a lendületből érkező Culda a jobbról beadott labdát a hálóba küldte (0-1). Még nagyobb védelmi hiba előzte meg ugyanakkor Astafei gólját, amikor a kolozsvári kapus egy hosszan előrevágott labdára rámozdult, az azonban átpattant rajta, így a nyárádtői csatár formaságot teljesítve lőtt az üres kapuba (0-2). Végül a 43. percben Culda egyetlen passzból egyedül találta magát az ellenfél hálóőrével szemben, aki mellett könnyedén elgurítva tovább növelte az előnyt (0-3).

A második félidőben a házigazdák kiegyenlítették a csatát, az eredményt azonban már nem tudták, csupán a szépítésre futotta Tilincă révén (1-3). Ez volt az alapszakasz odavágóinak utolsó fordulója, a hétvégén a visszavágó első fordulójával folytatódik a 3. ligás labdarúgó-bajnokság. Nyárádtő a Gyulafehérvári Unirea 1924 otthonába látogat.

* 1. liga, 13. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Medgyesi Gaz Metan 2-0, Chindia Târgoviște – CSU Craiova 0-1, FC Voluntari – Campionii FC Argeș Pitești 0-2, CS Mioveni – Botosáni FC 1-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Bukaresti Rapid 1923 1-1. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 30 pont/12 mérkőzés, 2. CSU Craiova 25/13, 3. Bukaresti FCSB 24/12.

* 2. liga, 11. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Bukaresti CSA Steaua 2-0, Bodzavásári FC – Unirea 04 Slobozia 1-1, Gyurgyevói Astra – Dunărea 2005 Călărași 3-0, Konstancai Unirea – Dacia Unirea 1919 Brăila 2-0, Jászvásári CSM Politehnica – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-3, Bukaresti Metaloglobus – FK Csíkszereda 1-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Sellemberki CSC 1599 3-2, Temesvári Politehnica – Temesvári Ripensia 1-3. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 30 pont/11 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 25/11, 3. Kolozsvári Universitatea 24/10.

* 3. liga, IX. csoport, 9. forduló: Kolozsvári Viitorul – Tordai Sticla Arieșul 1-0, CS Vajdahunyad – Kudzsiri Metalurgistul 3-1, Kolozsvári Sănătatea – Nyárádtői Unirea 2018 1-3, Gyulafehérvári Unirea 1924 – Szászrégeni CSM Avântul 0-0, Beszterce-Naszódi Gloria 2018 – CS Marosújvár 2-0.