Marosvásárhely Gyulafehérváron nyert

Nem hagyott esélyt a Nyárádtői Unirea 2018 a Szászrégeni CSM Avântulnak a Malomfalván játszott megyei rangadón a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 15. fordulójában. A Florentin Petre vezetésével lassan formába lendülő házigazdák már a 10. percben vezetéshez jutottak Amancio találatával, a 17. percben pedig Astafei kettőre növelte a különbséget. Aztán hosszú ideig nem esett találat, de a 75. percben Amancio duplázott, és a találkozó végéhez közeledve Fülöp István is betalált. A szászrégeniek a hosszabbításban szépítettek, akkor, amikor már el volt dőlve a mérkőzés.

Nyárádtő elmondhatja, hogy nem jön jól neki, hogy téli szünetre vonulnak a csapatok, hiszen mostanra sikerült belelendülni, 27 ponttal a 3. helyet foglalja el három fordulóval az alapszakasz vége előtt, három ponttal lemaradva a második helyezett Medgyestől. Szászrégennek ugyanakkor jól jön, hogy lesz lehetősége a sorok rendezésére, mert a jelenlegi állás szerint a kiesés ellen kell küzdenie.

Nem így az ACS Marosvásárhely, amely folytatta győzelmi sorozatát. A naptári év utolsó fordulójában a felsőházba jutásért vívott küzdelemben közvetlen ellenfele, a Gyulafehérvári CSU otthonában nyert fordulatos, gólzáporos mérkőzésen. Egy hazai siker gyakorlatilag lezárta volna a 4. helyért folyó küzdelmet, így azonban az ACS Marosvásárhely egy pontra megközelítette mostani ellenfelét. Három forduló maradt hátra, hogy ezt a hátrányt behozza, azonban nem csak önmagától függ, hiszen a riválisának botlania kell.

A gyulafehérvári Vár stadionban nem kezdődött jól a meccs Flavius Sabău csapata számára, ugyanis a 8. percben Vasinc egy fejessel bevette Kis kapuját. Nagyon gyorsan, már az első negyedóra végén sikerült egyenlíteni, szintén egy fejesgóllal, Jorza volt eredményes. A 30. percben a csapatkapitány Răzvan Greu megsérült, ám ami nagy hátránynak tűnt, végül előnyére vált a csapatnak, hisz a helyére beállt Clinton Osei két gólt is lőtt. Előbb ugyan ismét Gyulafehérvár került előnybe Bidulescu találatával, de csak három percig vezetett, mert Osei duplázása Șerban védése után meghozta ismét az egyenlítést.

A második félidőben, az 57. percben Gliga ellen szabálytalankodott a tizenhatoson belül Rareș Popa, aki megkapta a második sárga lapját, így a házigazda emberhátrányba került. A büntetőt a sértett végezte el, ám Șerban hárított. Rögtön ezt követően azonban Preklet a hazai hálóba fejelt egy szöglet után, amivel a mérkőzésen először előnybe került a csapata. Innen már csak okosan kellett gazdálkodni az emberelőnnyel, és Osei gondoskodott egy remekbe szabott góllal az előny növeléséről.

Kellett ez a találat, hiszen a hosszabbítás perceiben Gyulafehérvár szépíteni tudott, de már nem volt idő az egyenlítésre.

A bajnokság március 9-én folytatódik, amikor a marosvásárhelyi csapat a sereghajtó Kolozsvári Viitorult fogadja.

3. liga, IX. csoport, 15. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Szászrégeni CSM Avântul 4-1 (2-0).

Malomfalva, Cornel Berța-labdarúgópálya. Vezette: Marius Bădoiu (Craiova) – Gică Albulescu (Craiova), Cristian Bumb (Bácsi). Ellenőrök: Dragoș Bogdan (Fogaras), Somolyák István (Székelyudvarhely).

Nyárádtő: Lupu – Todoran, Savin, Ndiesse, Vasiu, Amancio, Piper, Bálint, Barstan, Oltean, Astafei. Cserék: Bîrlădeanu, A. Popa, Trif, Bodor, Măcinică, Suslak, Fülöp, M. Popa, Coza.

Avântul: Bucin, Bugnar, Merdariu, Suciu, Truța, S. Luca, Dan, Bóni, Bucur, Chîrlejan, Murar. Cserék: Grósz, Potor, Enescu, S. Chirilă, Oltean, Pralea, Marinescu, Pop.

Gólszerzők: Amancio (10., 75.), Astafei (17.), Fülöp (87.), illetve S. Chirilă (90+2.).

3. liga, IX. csoport, 15. forduló: Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 3-4 (2-2).

Gyulafehérvár, Vár stadion. Vezette: Alexandru Manea (Temesvár) – Sergiu Găluți (Újszentanna), Nicoleta Șușcă (Arad). Ellenőrök: Cosmin Danciu (Vajdahunyad), Teodor Biriș (Vajdahunyad).

ACS Marosvásárhely: Kis – Bărăbaș (87. Moraru), Caliani (87. Moldován), Csala, Dumbrăvean, Gliga (87. Botorok), Greu (30. Osei), Jorza, Preklet, Sárközi (77. Csáki), Todoran.

Gólszerzők: Vasinc (8.), Bidulescu (39.), Todoran (90+5.), illetve Jorza (15.), Osei (42., 73.), Preklet (60.).

3. liga, IX. csoport, 15. forduló: Besztercei Gloria 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 3-2, Kolozsvári Viitorul – ACS Medgyes 0-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Szászrégeni CSM Avântul 4-1, Alsógáldi Industria – Gyulafehérvári CSM Unirea 3-7, Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 3-4.