Százszázalékos teljesítménnyel vezeti a Nyárádtői Unirea 2018 csapata a labdarúgó 3. liga IX. csoportját három forduló után. A feljutást célzó nyárádtőiek második mérkőzésüket nyerték idegenben, ezúttal sima sikert arattak a Kolozsvári Viitorul otthonában. Barstan révén már az első félidőben vezetéshez jutottak, aztán a második játékrészben gyakorlatilag egy perc leforgása alatt végleg lezárták a csatát, Astafei és Amancio góljaival.

Ugyanakkor a rangsort az ACS Marosvásárhely zárja, amelynek még nem sikerült pontot szereznie, mi több, a második mérkőzést veszítette el hazai pályán. Ezúttal a Kudzsiri Metalurgistullal szemben maradt alul, amely Nyárádtő mellett a második csapat a csoportban, amely eddig maximális pontszámot ért el. A víkendtelepi pályán lejátszott találkozón egyértelműen a vendégek voltak jobbak, s már a 12. percben vezetéshez jutottak egy szöglet után Dohotariu találatával. A házigazdák támadásaiban nem volt átütő erő, így szünetig maradt a 0-1.

Újrakezdés után szinte azonnal Cocan kettőre növelte a vendégcsapat előnyét, és noha Gligának sikerült szépítenie, Cocan újabb találata végleg eldöntötte a találkozót. Előtte a kudzsiriak egy kapufát is lőttek.

A következő fordulóban Nyárádtőre rangadó vár, hiszen az egyik közvetlen riválist, a Besztercei Gloriát fogadja. Az ACS Marosvásárhely Medgyesre látogat.

Labdarúgó 3. liga, 9. csoport, 3. forduló: ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 1-3 (0-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Valentin Florescu (Sepsiszentgyörgy) – Bedőházi Gergely (Sepsiszentgyörgy), Ungvári Levente (Hídvég). Ellenőr: Constantin Cantemir (Fogaras), Flavius Burlea (Fogaras).

ACS Marosvásárhely: Kis – Caliani, Preklet, Dumbrăvean, Sárközi, Barabás, Csala R., Jorza, Kulcsár, Todoran, Gliga. Cserék: Negrușa – Csedő, Moldován, Moraru, Osei, Oprea, Botorok, Csáki, Kiss.

Gólszerzők: Gliga (50.), illetve Dohotariu (12.), Cocan (46., 90.).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 3. forduló: ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 1-3, Kolozsvári Viitorul – Nyárádtői Unirea 2018 0-3, Beszterce-Naszódi Gloria 2018 – Alsógáldi Industria 1-5, ACS Medgyes 2022 – Szászrégeni CSM Avântul 1-0, Gyulafehérvári CSU – Gyulafehérvári CSM Unirea 2-1.