Kisorsolták a labdarúgó 3. ligába jutásért kiírt selejtezők párosításait. Mint néhány éve megszokott, Maros megye 4. ligájának győztese a Közép-romániai fejlesztési régióhoz tartozó további öt megye egyikének a képviselőivel kerülhetett össze, amelyekben azért nem azonos szintű a labdarúgás. Így például Brassó megye bajnoka mindig kemény dió, Hargita és Kovászna pedig sokkal könnyebben legyőzhető ellenfelet ígér. Az idén ilyen szempontból szerencséje volt a megye bajnokának, hiszen az osztályozót Kovászna megye bajnokával játssza. Ez szinte biztosan a Bardóci Prima lesz, amely eddig minden mérkőzését megnyerte a 4. ligás bajnokságban. Egyáltalán nincs azonban eldőlve, hogy Maros megyét ki képviselheti, egyelőre Radnót, Marosludas és a Marosvásárhelyi ASA tűnnek esélyesebbnek, de mások is beleszólhatnak, különösen, hogy rájátszás következik az alapszakasz után. Ez a kiegyensúlyozottság azonban azt is jelenti, hogy nincs egy igazán erős csapat a mezőnyben, amely aztán az esélyes magabiztosságával léphet pályára az osztályozón. Ami biztos: a Maros megyei 4. liga bajnokának jó esélye lehet feljebb lépni, és növelni a 3. ligás csapataink számát.

A Közép régióban a másik két párban Hargita–Szeben és Brassó–Fehér párharc lesz, a mérkőzéseket június 16-án és 23-án játsszák, a megszokott szombattól eltérően vasárnapi napokon, hogy ne ütközzenek Románia Európa-bajnoki szereplésének időpontjaival. Maros megye bajnoka az első mérkőzést hazai pályán játssza. Ha két találkozó után egyenlő az eredmény (az idegenben rúgott több gól nem számít), 2x15 perces hosszabbítás következik, végső esetben pedig büntetőrúgások döntenek.

Nyárádtői vereség

A jelenlegi 3. ligás csapatok közben készülnek a bajnoki idénykezdetre. A Nyárádtői Unirea 2018 szombaton a Gyulafehérvári CSU ellen játszott barátságos mérkőzést, a találkozót a vendég gyulafehérváriak 2-1-re nyerték. Nyárádtő gólját Bodor György szerezte.

A CFR volt játékosának góljával nyert a Rapid Kolozsváron

Egygólos győzelmet aratott a Rapid 1923 Kolozsváron, a CFR 1907 otthonában, szombat este, a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. A találkozó egyetlen találatát a házigazdák korábbi játékosa, Djokovic szerezte a 9. percben. A mérkőzést az első félidőben mintegy három percre félbeszakították a hazai szurkolók tűzijátékozása miatt. „Kissé szerencsés góllal nyertek, de végül is az eredményjelző beszél” – kommentált a végén a kolozsváriak edzője, Adrian Mutu. „Ezzel a hozzáállással messzire juthatunk” – értékelt a bukarestiek szakvezetője, Cristiano Bergodi.

Szuperliga, 25. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – FC Universitatea 1948 Craiova 1-0, CSU Craiova – Kolozsvári FCU 2-2, Jászvásári CSM Politehnica – FC Voluntari 0-0, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti Rapid 1923 0-1.

Az élcsoport: 1. FCSB 51 pont, 2. Rapid 1923 45, 3. CFR 1907 42.

Az 5+6-os szabályról a Marosvásárhelyi TVR-ben

Hétfőn 17.10 órától a Marosvásárhelyi TVR Sípszó után című műsorának meghívottja Budai Barna. A Román Labdarúgó-szövetség regionális szakreferensével Szucher Ervin a szövetség által bevezetett úgynevezett 5+6-os szabálytól várt eredményekről beszélget.