Talán a mesékben sincs nagyobb csoda, mint ami az lett volna, ha a Sirius női kosárlabdacsapata legyőzi a Sepsi SIC-et a Románia-kupa elődöntőjében (vagy bármelyik más mérkőzésen). Csodák pedig, mint tudjuk, nincsenek, a sepsiszentgyörgyiek és a teljes romániai mezőny között hatalmas a szintkülönbség, úgyhogy erre a marosvásárhelyi klubban sem számítottak. A célkitűzés az lehetett, hogy próbáljanak a legjobb szinten kosárlabdázni, amire képesek, és ez többé-kevésbé sikerült is. Az ugyan nem állítható, hogy egyenlő ellenfelei voltak a Sepsi SIC-nek, az viszont igen, hogy megpróbáltak úgy játszani, hogy ne maradjanak nagy szégyenben.

Bátran kezdték a mérkőzést a marosvásárhelyiek, és az első néhány percben a Sirius fej-fej mellett haladt az ellenfelével. Agresszív védekezéssel sikerült megzavarni a szentgyörgyieket, ez azonban visszaütött. Szünetig ugyanis 14 személyi hibát fújtak be a játékvezetők a Sirius ellen, közben a Sepsi SIC játékosai mindössze hármat vétettek – ez elég jelentős különbség, amelynek nyoma az eredményjelzőn is meglátszott. Aztán szép lassan a két játékoskeret közötti minőségbeli különbség is megmutatkozott, és a Sepsi SIC egyre nagyobb előnyt alakított ki. A marosvásárhelyiek azonban nem omlottak össze, tudták, hogy ezen a meccsen tényleg nincs amit veszíteniük, és megpróbáltak a legjobb tudásuk szerint játszani. Ez néha sikerült, máskor nem a legteljesebb mértékben, ilyenkor jöttek az ellenfél részéről a 10-12 pontos válasz nélküli rohamok. S ezen a meccsen mutatkoztak meg a legjobban azok az egyéni hiányosságok is, amelyek más összecsapásokon talán jobban rejtve maradnak. Elsősorban a labdabiztonság (az első edzéseken szokták megtanítani, hogy miként kell megfogni a labdát), illetve az ellenfél szoros emberfogásos kitámadásának az átjátszása. Vannak a keretében olyan játékosok is, akik máig nem sajátították el a helyes dobótechnikát. Az eredmény dacára összességében mégis tetszett, ahogyan küzdöttek a lányok ezen a meccsen, amelyet a palánk alatti nagy fölénnyel nyert a Sepsi SIC, hiszen 21-gyel több lepattanót gyűjtöttek (52-31), aminek köszönhetően ugyanennyivel többször dobtak kosárra, ekkora különbség esetén pedig a dobószázalékok közötti különbség (43-39%) már nem is számít.

Tegyük hozzá, hogy Podunavac, aki már a negyeddöntőben sem volt a legjobb formában, egyáltalán nem lépett pályára, s ennek minden bizonnyal oka volt. Továbbá a harmadik negyed vége előtt két és fél perccel Horobec is megsérült, és utóbb már nem is jött vissza játszani. Csak remélni tudjuk, hogy nem súlyos, mert két nagyon fontos játékosról van szó, és a Siriusra szombaton a bajnokságban, a CSM Târgoviște otthonában, létfontosságú mérkőzés vár.

Női kosárlabda Románia-kupa, elődöntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi Sirius 92-59 (24-11, 37-21, 14-15, 17-12).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna, 1300 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Laurențiu Grigoraș (Bodzavásár), Amalia Marchiș (Kolozsvár). Ellenőr: Radu Vaida (Nagyvárad).

Sepsi SIC: Hrisztova 21 pont (1), Cave 15, Orbán 15, Jones 12, Ghizilă 10 (2), Jespersen 10 (1), Gereben 5 (1), Gödri-Părău 2, Cătinean 2, Mikes, Mititelu, A. Pop.

Sirius: Cooper 19 pont (2), Garrett-Hammett 17, Lipovan 10, Horobec 7 (2), Feiseș 4, Ignatcsenko 2, Ciciovan, Oancea, Sólyom. Kispadon: Podunavac.

Női kosárlabda Románia-kupa, elődöntő: Bukaresti Agronomia – Aradi FCC Baschet 58:90, Marosvásárhelyi Sirius – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 92:59.