A magyar és román játékosok közül utolsóként Bondár Anna búcsúzott a 136. wimbledoni teniszbajnokságon, miután Greet Minnennel oldalán vereséget szenvedett a női párosok nyolcaddöntőjében. Előzőleg a többiek mind kiestek.

Bondár Anna belga játékostársával kedden a cseh Marie Bouzkova és a spanyol Sara Sorribes Tormo kettősével csapott össze, amely 1:2-nél elvette Bondár adogatását. A Hajdúszoboszló SE sportolója 5:3-nál adogatóként még hárított két szettlabdát, de ezt követően Bouzkova kiszerválta a játszmát.

A folytatásban Bondárék szebbnél szebb pontokat nyertek, és 3:2-nél elvették a cseh teniszező adogatását, ami elegendőnek bizonyult az egyenlítéshez. Az utolsó felvonás két brékkel indult, majd a rivális 3:2-nél újfent brékelte Minnent, 5:3-ra elhúzott, és innen már nem volt visszaút a magyar–belga kettős számára. A találkozó 2 óra 6 percig tartott.

Előzőleg Babos Tímea is a női páros verseny nyolcaddöntőjében búcsúzott, oldalán Kirsten Flipkensszel. A magyar–belga duó hétfőn a 16 között a brazil Luisa Stefani és a francia Caroline Garcia kettősével találkozott. Az első szett csak két bréklabdát hozott, de bréket nem, így a rövidítésre maradt a döntés, amelyben Babosék két játszmalabdát elszalasztottak, és az ellenfél került előnybe.

A folytatásban 3:3-ig haladtak fej fej mellett a felek, ekkor a rivális elvette Flipkens adogatását. Ez sorsdöntőnek bizonyult, a brazil–francia duó 5:3-ra ellépett, és végül Babost is brékelték, így 1 óra 39 perc elteltével ők ünnepelhettek.

A párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes és háromszoros világbajnok Babos 2014-ben és 2016-ban is döntőt vívott Wimbledonban. A 37 éves Flipkens tavaly ugyanott közölte, hogy nem játszik több egyes meccset, hétfőn pedig a teljes visszavonulását jelentette be, így ez volt az utolsó meccse a profik között.

Női egyesben Gálfi Dalma a harmadik fordulóban búcsúzott. A füves pályás Grand Slam-tornán a világranglista 126. helyezettje a cseh Linda Noskovát (45.), majd a német Jule Niemeiert (103.) verte, szombaton viszont egy minden eddiginél nehezebb ellenfél várt rá a 21. helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrova személyében. A mindössze 23 perces nyitószettben a 28 éves rivális ellenállhatatlanul játszott, és egyetlen gémet sem engedélyezett a négy esztendővel fiatalabb magyarnak, aki pénteki meccsén térdproblémái miatt ápolásra szorult. A balatonfüredi teniszező – aki most is kötéssel a lábán játszott – csak a hetedik játékban iratkozott fel az eredményjelzőre, majd 3:3-ig tartotta a lépést Alekszandrovával, aki ekkor brékelt, majd besöpörte a találkozót, amely egy órát tartott.

A férfi egyesek versenyében Fucsovics Márton is a harmadik fordulóig jutott, itt négy szettben kikapott a volt világelső Danyiil Medvegyevtől. A világranglista 67. helyezettje az elején nagyszerű tenyeresekkel 3:1-re elhúzott. Elképesztően látványos labdamenetek következtek Fucsovics jóvoltából, aki egy lecsapható labdát pimaszul a háló mögé ejtett, pár perccel később pedig „beckeresen” vetődve ütött védhetetlen röptét, és 38 perc elteltével szettelőnyben volt. A 27 éves rivális azonban összeszedte magát a folytatásra, egyre kevesebbet rontott, 1:2-nél egy 34 ütéses labdamenetet is ő nyert, majd elvette a magyar adogatását. Fucsovicsnak egy lehetősége volt visszabrékelni, de nem tudott élni vele, így az orosz 1 óra 17 perc elteltével kiegyenlített.

A magyar játékos első szervái és befejező ütései a harmadik felvonásban sem igazán működtek, rögtön brékhátrányba került. Ez meghatározta a szett kiemenetelét, mivel Fucsovics el sem jutott bréklabdáig, így 2 óra 11 percnél már Medvegyev volt játszmaelőnyben.

A negyedik szettben 1:1-nél a magyar játékos ismét elbukta az adogatását, majd ápolást kért a bal bokájára, melyre rögzítőkötést kapott. A néhány perces szünetet követően folytatódott a meccs, ám Fucsovics már nem tűnt teljes értékű harcosnak, és noha továbbra is voltak remek megoldásai, már csak egy esélye adódott a felzárkózásra, de az orosz sokadik kiváló szervájával hárította azt. A találkozó 3 óra 4 percig tartott.

A női párosban utolsóként állva maradt Bondár Anna egyesben már az első körben kiesett, mivel három szettben kikapott a román származású kanadai Bianca Andreescutól. Az amerikai nyílt bajnokság 2019-es győztese az első szettben sokat hibázott, de magyar ellenfele ezeket még nem tudta kihasználni. A második felvonásban 2:3 után sorozatban négy játékot nyert Bondár, ezzel egyenlített, de a harmadik játszmát nagyon rosszul kezdte (0:4), és a folytatásban már nem volt esélye.

A román játékosok közül az Ana Bogdan és Jaqueline Cristian alkotta kettős a második körben búcsúzott, mivel 6:4, 6:4-re kikapott a Lidziya Marozava és Ingrid Martins alkotta fehérorosz–brazil párostól. Ugyancsak a második fordulóban Irina Begu és az ukrán Anhelina Kalinina feladta a  Storm Hunter (Ausztrália) és Elise Mertens (Belgium) elleni meccset.

Női egyesben Ana Bogdan rekordot döntött a hosszabbítás eldöntéséhez szükséges pontok száma tekintetében az ukrán Lesia Curenko elleni találkozón: 38-at ütögettek, kigyenlítve a férfiak csúcsát. A román játékos számára azonban keserű marad az emlék, mert vesztesen hagyta el a pályát a második fordulóban, az eredmény 4:6, 6:3, 7:6 (18-16) volt ellenfele javára.

Sorana Cârstea ennél egy fordulóval tovább ment, azonban a harmadik körben ő is meghajolni kényszerült a 13. számú favorit Beatris Haddad Maia előtt. Az eredmény 6:2, 6:2 volt.

Az idén a harmadik fordulóig jutott Sorana Cârstea a wimbledoni teniszkomplexumban

Fotó: Sorana Cârstea közösségi oldala