A legkisebb izgalmat sem hozta a Marosvásárhelyi CSM és Foksányi CSM 2007 közötti férfikosárlabda-bajnoki mérkőzés, amely a házigazdák 87:58 arányú győzelmével zárult.

Már a találkozó elején látszott, hogy a két csapat nincs egy súlycsoportban, annak ellenére, hogy a

házigazdák nagyon nehezen lendültek bele támadásban, az első negyed végére csupán 32%-kal dobtak mezőnyből, és a negyed utolsó percéig kellett várni, míg Bölöni megtörte a jeget a félkörön túlról, majd a szintén kispadról érkező Mureșan is dobott egy triplát. Foksány ugyanakkor csak 30%-on állt mezőnyből, ráadásul tíz perc alatt összeszedett hét eladott labdát. Míg azonban a marosvásárhelyiek pontatlansága a lámpalázból (kötelezőnek számított a győzelem) fakadt, az ellenfél egy nagyon kellemetlen védelemmel találta szembe magát, amelynek csak ritkán találta meg az ellenszerét.

Aztán ahogy telt az idő, a CSM levetkőzte a mérkőzés eleji drukkot, Foksány viszont, amely már biztos lehet benne, hogy nem lesz ott a felsőházban, sőt nagy valószínűséggel a konferencia utolsó helyén zár, egyre jobban elszontyolodott, és tulajdonképpen beletörődött a vereségbe.

Miután Bölöni a már említett módon megadta az alaphangot, a CSM 11-szer talált a gyűrűbe a félkörön túlról (45%-os hatékonysággal), de a szokásosnál népesebb lelátókat leginkább néhány látványos sapka (Mureșan, Sánta és Borșa) hozta lázba, valamint Nistor mindenkit becsapó mutatós egyéni akciója – sajnos, a dobása kimaradt a végén. Foksány a mérkőzés végén is csak 34%-ra tudott javítani mezőnyből, és mindössze 13%-ra a félkörön túlról.

A marosvásárhelyiek legeredményesebb játékosának a visszatérő Goran Martinić bizonyult, ugyanakkor a ploiești-i győzelem legfőbb kovácsa, Jeremić ezúttal sokkal visszafogottabb volt, ám ne csodálkozzunk ezen, hiszen a mérkőzés előtt néhány órával tudta meg, hogy a női röplabdacsapatban szereplő házastársa súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

A felsőházba jutás szempontjából kötelezőnek számított a győzelem, ugyanakkor nem elégséges, az alapszakasz maradék öt fordulójában még legalább egy győzelemre szükség van ehhez, de teljesen megnyugtató csak két siker lenne. Márpedig a következő ellenfelek között ott vannak a csoport legjobbjai: Nagyvárad és Pitești, és idegenben Nagyszeben. Ezért lenne lényeges egy győzelem Rm. Vâlceán szenteste előtt egy nappal, annak a csapatnak az otthonában, amely váratlanul nagy arányban nyert a Simon László Sportcsarnokban. Itt lenne a visszavágó ideje...

Fotó: Nagy Tibor

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 13. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 87:58 (17-8, 23-15, 23-20, 24-15).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Narcis Dan (Szatmárnémeti), Dragoș Barbu (Jászvásár). Ellenőr: Doru Vinași (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Martinić 18 pont (2), Lowrance 14 (2), Sánta 14, Gajović 12 (2), Person 7 (1), Jeremić 5 (1), Nistor 5 (1), Mureșan 5 (1), Bölöni 3 (1), Paliciuc 2, Sólyom 2, Borșa.

Foksány: Thornton 18 pont (1), Anikijenko 13 (1), Reljić 10, Avdić 8, Brown 4, Petrișor 3 (1), Cârstea 2, Axinte, Țibîrnă, Coconea.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 13. forduló:

* A csoport: Bukaresti Dinamo – Brassói Corona 92:55, Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti Laguna Sharks 91:74, Temesvári SCM – Kolozsvári U-BT 66:96. A CSO Voluntari – Bukaresti Rapid mérkőzést ma játsszák. A Galaci CSM állt.

* B csoport: Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 87:58, SCM U Craiova – Nagyszebeni CSU 76:79, Konstancai CSM – CS Vâlcea 1924 81:58. A FC Argeș Pitești – Nagyváradi CSM mérkőzést ma rendezik. A CSM Baschet Petrolul Ploiești állt.