A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra kikapott csütörtökön a nyári Európa-bajnokságon döntős angol csapattól a Puskás Arénában, ezzel a negyedik fordulóban elszenvedte első vereségét a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatában.

„Kövessétek a régi nagy legendák útját” – üzente a válogatottnak a magyar szurkolótábor, amely az évszázad mérkőzésének végeredményét, azaz a 6-3-at idézte meg a himnuszok alatti élőképével.

Nyomasztó fölényben futballozott a nyári Európa-bajnokságon döntős angol csapat, az első félidőben a magyarok csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. Ugyanakkor a vendégek igazán nagy helyzetig nem jutottak el, olykor Kane lőtt távolról, a másik oldalon pedig Szoboszlai szabadrúgása jelentett veszélyt, de gól a szünetig nem született.

Nem sokkal a fordulást követően Kane lépett ki ziccerben, de közeli lövését Gulácsi hárította. Az 55. percben már a Leipzig kapusa is tehetetlen volt Sterling közeli lövésével szemben: ekkor Grealish remek ütemben ugratta ki a bal oldalon hatalmas sprintben érkező Mountot, aki középre passzolt, az ötösön pedig a teljesen üresen álló Sterlingnek nem okozott gondot a kapu bal oldalába továbbítania (0-1). A vendégek negyedóra alatt eldöntötték az összecsapást. A 63. percben Sterling lövésszerű beadása pont úgy pattant meg Szalai Attilán, hogy az tökéletes lett a rövid saroknál érkező Kane-nek, aki egy csukafejessel így meg tudta előzni Gulácsit (0-2). Hat perccel később pedig Shaw bal oldali szögletét az érkező Maguire hét méterről, nagy erővel fejelte kapura, Gulácsi csak beleérni tudott a labdába, amely így a hálóban kötött ki (0-3).

A magyar válogatott szétesett, Kane akár mesterhármassal is zárhatta volna az estét, a hajrában pedig még az általában megbízható Gulácsi is „összehozott” egy gólt a riválisnak: a 87. percben Grealish a 16-oson belül cselezgetett, majd a hátulról érkező Rice elé tálalt, a középpályás gyengécske próbálkozása átsuhant a lábak alatt, Gulácsi pedig nagyot hibázott, és a labda a hóna alatt a hálóba csorgott (0-4) – így alakult ki a végeredmény.

Marco Rossi együttese vasárnap, lapzárta után Albániában folytatta szereplését.

Kleinheisler László (b) és az angol Mason Mount a labdarúgó világbajnoki selejtezők 4. fordulójában játszott Magyarország – Anglia mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Labdarúgó-vb-selejtezők, I csoport, 4. forduló: Magyarország – Anglia 0-4 (0-0)

Budapest, Puskás Aréna, 58.287 néző vezette: Cüneyt Cakir (török).

Gólszerzők: Sterling (55.), Kane (63.), Maguire (69.), Rice (87.).

Sárga lap: Bolla (35.), Orbán (58.), illetve Rice (54.), Sterling (56.).

Magyarország: Gulácsi – Bolla (70. Varga K.), Kecskés, W. Orbán, Szalai A., Fiola – Schäfer, Kleinheisler (82. Gazdag) – Szoboszlai, Sallai (66. Sallói) – Szalai Á.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice (88. Henderson) – Sterling, Mount (85. Lingard), Grealish (88. Saka) – Kane.

Lengyel és andorrai siker a magyar csoportban

A lengyel és az andorrai válogatott hazai pályán győzött a magyar érdekeltségű csoportban a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatának csütörtöki játéknapján.

A lengyelek legnagyobb sztárjuk, Robert Lewandowski révén szereztek vezetést a magyarokat vasárnap fogadó albánok ellen, de hamar jött az egyenlítés. A szünet előtt Adam Buksa talált be, így mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel pihenőre. A folytatásban is a lengyelek akarata érvényesült, újabb gólokat szereztek, és biztosan tartották otthon a három pontot.

Az első három fordulót pont nélkül záró andorraiak és San Marinó-iak csatájából a hazaiak jöttek ki jól, mivel 2-0-ra nyertek.

I csoport, 4. forduló: Andorra – San Marino 2-0 (2-0), Lengyelország – Albánia 4-1 (2-1), Magyarország – Anglia 0-4 (0-0).

Mestermérleg

* Marco Rossi (a magyar csapat szövetségi kapitánya): „Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt, hiszen nem lehet ilyen vereséget szenvedni egy válogatottal, nem is tudom most megemészteni ezt. Anglia ma este bizonyította, mennyire erős válogatottja van. A futballban nem lehet tartósan csodát tenni, ma este egyszerűen kijött a két csapat közti különbség. Az angoloknak csak az egyik támadója többet ér, mint a mi teljes játékoskeretünk. Az ilyen találkozókon csak akkor van esély, ha az ellenfél rossz napot fog ki, mi pedig mindent hibátlanul csinálunk. Az első gól után kicsit szétesett a csapatunk, nem vagyok elégedett azzal, ahogy erre reagáltunk, és bosszant, hogy sok egyéni hibát vétettünk a második félidőben.”

* Gareth Southgate (az angolok szövetségi kapitánya): „Nagyon elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Kezdettől fogva jól küzdöttek a játékosaim, alázattal. Tudtuk, hogy milyen színvonalon kell teljesíteniük, és bár nehéz mérkőzéseken vannak túl, jó produkciót nyújtottak. Már az első félidőben is mi irányítottunk, akkor még nem jött össze a gól. A labdajáratásunk miatt tudtuk, hogy az ellenfél nem fogja végig bírni, meglesz az eredménye a fölényünknek. Láttuk az Eb-n a franciákat és a portugálokat is, hogy milyen nehéz dolguk volt a magyarok ellen. Nekünk végül sikerült ezt a nehéz összecsapást könnyűvé tenni. A párharcok többségét megnyertük, megnehezítettük azt, hogy felhozzák a labdát, lelassítottuk a ritmusukat. Köszönet és elismerés a játékosoknak.”