Nem hozott szerencsét Hațegan visszatérése

Hatalmas érdeklődés övezte Nyárádtőn a 2. ligás szereplésért kiírt osztályozót a Vajdahunyadi Corvinul 1921 ellen, hiszen még soha nem került ilyen közel a másodosztályhoz a helyi csapat. A nézőket az sem tántorította el attól, hogy megtöltsék nem csupán a lelátókat, de a pálya szemközti oldala melletti földtöltést, sőt a jobb oldali kapu mögötti helyet is, hogy az alapszakaszban és a rájátszásban öt mérkőzésen ötször nyertek a vajdahunyadiak. (Igaz, utóbb többen feladták azok közül, akik nem vittek magukkal esernyőt, az első félidőben ugyanis „leszakadt az ég”.)

A mérkőzés kapcsán elsősorban az került az országos hírekbe, hogy több mint egy év után vezetett ismét mérkőzést a pályán az az Ovidiu Hațegan, akit egy időben az ország legjobb játékvezetőjének tartottak, számos BL-meccset is irányított, azonban egy szívroham miatt egy ideig nem bíráskodhatott, az utóbbi időben csupán videóbíróként működött közre. Hațegan visszatérése azonban nem hozott szerencsét a házigazdáknak, pontosabban nem törte meg a vajdahunyadi fölényt, amely ezen a meccsen is megmutatkozott.

Az elején nagy lendülettel lépett a pályára Nyárádtő, próbálta passzokkal kijátszani az ellenfél védelmét, de nem sikerült közel kerülnie Lefter kapujához. Az első lehetőségeket a Corvinul hagyta ki, a 10. percben Pîrvulescu szögből az oldalhálóba lőtt, a 20. percben Bradu lövése a rövid sarok mellett hagyta el a játékteret. Nyárádtő a 23. percben kihasználhatta volna, hogy Lefter kiejtette a labdát, azonban Astafei elcsúszott, miközben akrobatikusan próbálta kapura küldeni a labdát. A Corvinul a 28. percben egy összjáték végén üresen hagyta Luput a tizenhatos közepén, aki ellőtte a kiszolgáltatott Bucur mellett, a hálóba (0-1). A kapott gólra Istrate egy 30 méterről elvégzett szabadrúgással próbált válaszolni, az éles lövés azonban elsuhant a bal kapufa mellett, a 45+2. percben pedig Piper szabadrúgása kerülte el kevéssel a bal felső sarkot.

A második félidőt szinte végig a Corvinul uralta. Az 54. percben Lupu lövése csúszott le a hatoson, lehetőséget adva Bucurnak, hogy hárítson, az ezt követő szöglet után pedig Garruti két méterről sem tudta becsapni a hazai hálóőrt. Ugyanő viszont a 61. percben elégtételt vett: miután néhány perccel korábban Ndiesse megkapta a második sárga lapját, a belső védelemben keletkezett lyukat kihasznáva, fejjel továbbított hálóba egy bal oldali szögletet (0-2). A 67. percben Neacșa növelhette volna az előnyt, de lövését Bucur a kapufa segítségével hárította, a 75. percben pedig Curtean lövése középre érkezett. A 79. percben ismét Garruti volt veszélyes szöglet után, ezúttal azonban Vasiu kifejelte a gólvonalról.

Az utolsó tíz percben Nyárádtő próbálkozott legalább a szépítő gól megszerzésével, de esélye sem volt a hermetikusan záró, magasan kitámadó vajdahunyadi védelemmel szemben.

A párharc visszavágóját szerda este játsszák Vajdahunyadon, s tekintve a két csapat közötti eddigi mérleget, a mostani meccsen látottakat, és azt is, hogy Ndiesse eltiltás miatt nem játszhat, kisebb csodának kellene történnie, hogy Nyárádtő legalább álmodhasson a feljutásról.

Osztályozó a 2. ligába jutásért, első mérkőzés: Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-2 (0-1).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Ioan Corb (Szatmárnémeti). Tartalék: Mircea Ardelean (Arad). Ellenőrök: Ioan Onicaș (Zilah), Vlad Călușer (Zilah).

Nyárádtő: Bucur – Suslak, Ndiesse, Piper, Coza, Vasiu, Oltean, Bálint, Trif, Istrate, Astafei. Játszottak még: Vînău, Dușmanu, Todoran.

Corvinul: Lefter – Pop, Garutti, Elton, Neacșa, Curtean, Bradu, Chindriș, Pîrvulescu, Coman, Lupu. Játszottak még: Mitran, Hergheligiu.

Gólszerzők: Lupu (28.), Garruti (79.).

Sárga lap: Istrate (34.), Ndiesse (40.), illetve Pop (84.), Pîrvulescu (86.).

Piros lap: Ndiesse (57.).

Osztályozó a labdarúgó 2. ligába jutásért, döntők, 1. mérkőzések: Foresta Suceava – Karácsonkői Ceahlăul 0-0, SC Popești-Leordeni – CS Tunari 2-1, Viitorul Dăești – CSM Alexandria 0-2 (vasárnap játszották, mivel az eredetileg kitűzött időpontban az esőzések miatt használhatatlanná vált a pálya), Dévai CSM – Resicabányai CS Muncitoresc 2-3, Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-2.