A spanyol és a német válogatott 1-1-es döntetlent játszott a katari labdarúgó-világbajnokságon vasárnap az E csoport második fordulójában. A két együttes legutóbbi négy mérkőzésén harmadszor lett 1-1 a végeredmény.

Az intenzív első félidőt a sok mezőnymunka jellemezte, a felek kevés teret és lehetőséget adtak a riválisnak, a letámadások elég gyorsan labdaszerzést eredményeztek. A spanyolok a várakozásoknak megfelelően azért hosszabb ideig tudták megtartani a labdát, de azokból már kevés veszélyes támadást vezettek. Olmo átlövése a 7. percben még ígéretesnek bizonyult – Neuer és a keresztléc közösen mentett –, miként Jordi Alba távoli bombája is, amely kapu mellé ment. Ezektől eltekintve a szünetig a határozott és feszes német védelem, valamint Ferran Torres gyakori körülményeskedése együttesen szabott gátat a spanyol akciók befejezésének. A németek gyors és direkt ellenakciókban, valamint abban bízhattak, hogy a labdakihozatal során sokszor túl nagy kockázatot vállaló spanyol védelem hibázik. A 40. percben Rüdiger egy szabadrúgás után a kapuba fejelt, de mivel lesről tette, az eredmény nem változott.

Szünet után maradt a szorgos mezőnymunka, amely mindkét oldalon technikai hibákkal párosult. A 62. percben centerezésből megszerezte a vezetést Spanyolország. A hátrányba került német együttes cserékkel pörgette fel a játékát, rögtön mezőnyfölényhez és helyzetig is jutott, Musiala ziccerét azonban óriási bravúrral védte Unai Simon. Az erősödő német nyomás aztán egyenlítést ért, a spanyol cserecsatár után a németek kispadról érkezett centere is eredményes volt.

E csoport, 2. forduló: Spanyolország – Németország 1-1 (0-0).

Al-Hor, al-Bajt Stadion, 68.895 néző. Vezette: Makkelie (holland).

Gólszerzők: Morata (62.), illetve Füllkrug (83.). Sárga lap: Busquets (44.), illetve Kehrer (37.), Goretzka (58.), Kimmich (60.)

Spanyolország: Simon – Carvajal, Rodri, Laporte, Alba (82. Balde) – Gavi (66. Nico Williams), Busquets, Pedri – Ferran Torres (54. Morata), Asensio (66. Koke), Olmo.

Németország: Neuer – Kehrer (70. Klostermann), Süle, Rüdiger, Raum (87. Schlotterbeck) – Goretzka, Kimmich – Gnabry (85. Hofmann), Gündogan (70. Sané), Musiala – Müller (70. Füllkrug).

Az utolsó tíz percben szerzett egyenlítő góljával Füllkrug életben tartja a németek továbbjutási esélyét

Fotó: a FIFA World Cup közösségi oldala

Horvátország fordított, Kanada búcsúzott

Kanada korán előnyhöz jutott (Davies csapata első vb-gólját szerezte), de nem tudta megtartani azt, a horvátok még az első félidőben fordítottak, majd szünet után két újabb góllal bebiztosították a győzelmet. Az észak-amerikai gárda vereségével eldőlt, hogy már nem juthat tovább a csoportjából, így a házigazda Katar után ő a második biztos búcsúzó.

Eredmény, F csoport, 2. forduló: Horvátország – Kanada 4-1 (2-1).

Al-Rajjan, Kalifa Nemzetközi Stadion, 44.374 néző. Vezette: Matonte (uruguayi)

Gólszerzők: Kramaric (36., 70.), Livaja (44.), Majer (90+4.), illetve Davies (2.).

Sárga lap: Lovren (56.), Modric (85.), illetve Buchanen (52.), Miller (85.).

Horvátország: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozovic – Kramaric (72. Vlasic), Modric (86. Pasalic), Kovacic (86. Majer), Perisic (86. Orsic) – Livaja (60. Petkovic).

Kanada: Borjan – Johnston, Vitoria, Miller – Buchanen, Hutchinson (72. Adekugbe), Eustaquio (46. Kone), Leryea (62. Hoilett) – David (72. Cavallini), Davies – Larin (46. Osorio).

Óriási meglepetés, marokkói győzelem Belgium ellen

A világbajnoki győzelemre is esélyesnek tekintett európai együttes 1994 óta először kapott ki a vb-csoportkörben. A találkozó elejétől fogva a második győzelmükre hajtó belgák diktálták a tempót, a vb-t döntetlennel kezdő marokkóiak erejéből csak egy-egy veszélytelen ellentámadásra futotta. Mégis ők szereztek gólt Zijecs révén a hajrában, azonban a találatot videózás után, les miatt nem adta meg a játékvezető. Nem így a második félidőben, amikor már szabályos találatig és ezzel előnyhöz jutottak az afrikaiak. A ráadás perceiben pedig kihasználták, hogy az egyenlítésért kétségbeesetten rohamozó belgáknak fellazult a védelmük, és feltették az i-re a pontot is.

Eredmény, F csoport, 2. forduló: Belgium – Marokkó 0-2 (0-0).

Doha, al-Tumama Stadion, 43.738 néző, vezette: Cesar Arturo Ramos (mexikói).

Gólszerzők: Szabiri (73.), Abuhlal (90+2.). Sárga lap: Onana (29.), illetve Szabiri (90+5.).

Belgium: Courtois – Meunier (81. Lukaku), Castagne, Vertonghen – Alderweireld, Witsel, Onana (60. Tielemans), Thorgan Hazard (76. Trossard), Eden Hazard (60. Mertens) – De Bruyne, Batshuayi (76. De Ketelaere).

Marokkó: Mohamedi – Hakimi (68. Attijat Allah), Aguerd, Mazrauj, Szaissz – Amrabát, Ounahi (78. El-Jamik), Amallah (68. Szabiri) – Zijecs, Bufál (72. Abuhlal), En-Neszjiri (72. Hamdallah).

A németeket megverték, Costa Ricától kikaptak a japánok

Többet támadtak a japánok az első és a második félidőben is, de akcióik nem voltak igazán veszélyesek a Costa Rica-i kapura, így különösebb izgalmak nélkül telt el a mérkőzés java. A közép-amerikai csapat aztán a hajrá kezdetén teljesen váratlanul vezetést szerzett. Hátrányban a japánok nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, de a hátralévő időben már nem sikerült egyenlíteniük.

Eredmény, E csoport, 2. forduló: Japán – Costa Rica 0-1 (0-0).

Al-Rajjan, Ahmad bin Ali Stadion, 41.479 néző, vezette: Michael Oliver (angol).

Gólszerző: Fuller (81.).

Sárga lap: Jamane (44.), Itakura (84.), illetve Contreras (41.), Borges (61.), Calvo (70.),

Japán: Suicsi – Miki (62. Karu), Ko, Maja, Juto (46. Hiroki) – Vataru, Hidemasza – Ricu (67. Junya), Dajcsi, Juki (82. Takumi) – Ajasze (46. Takuma).

Costa Rica: Navas – Fuller, Duarte, Waston, Calvo, Oviedo – Gerson Torres (65. Aguilera), Borges (89. Salas), Tejeda, Campbell (90+5. Chacon) – Contreras (65. Bennette).