2024. july 2., Tuesday

A Budapest Honvéd 1-1-es döntetlent játszott a vendég Kisvárda együttesével a magyar labdarúgó NB I 30. fordulójának szombati játéknapján. Ezzel az eredménnyel egyelőre sem a Honvédnak nem sikerült bebiztosítania bennmaradását, sem a Kisvárdának a dobogós helyezését.

Alacsony színvonalú első félidőt és egy nem mindennapi potyagólt láthatott a közönség: a hetedik percben egy hazaadás után a kapus Dombó kezdett el cselezgetni, de Lukic elvette tőle a labdát, és az üres kapuba passzolt.

Nem sokkal a fordulást követően egy hasonlóan nagy hiba után növelhette volna előnyét a Honvéd, de Bőle nem tudta befejezni az egyik kisvárdai védőtől kapott ajándék indítást. A folytatásban sem változott a játék képe, nem igazán voltak veszélyben a kapuk, mígnem a 84. percben, egy szöglet után, a kispesti védelem asszisztálása mellett Bumba lövése Hidin irányt változtatva a hálóban kötött ki.

A kispesti Boubacar Traoré (j) és Herdi Prenga, a Kisvárda játékosa.
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

NB I, 30. forduló: Budapest Honvéd – Kisvárda Master Good 1-1 (1-0)

Budapest, Bozsik Aréna, 3360 néző, vezette: Pintér.

Gólszerzők: Lukic (8.), illetve Bumba (84.).

Sárga lap: Lovric (17.), illetve Dombó (8.), Cirkovic (86.).

Budapest Honvéd: Tujvel – Petkovic, Batik, Lovric, Tamás – Pantelic, Hidi (90. Kadiri) – Bőle (82. Doka), Zsótér, Drazic (60. Machach) – Lukic (82. Traoré).

Kisvárda Master Good: Dombó – Hej (46. Leoni), Prenga, Cirkovic, Peteleu – Makowski (73. Karabeljov), Ötvös – Zlicic (60. Melnyik), Návrátil (60. Asani), Bumba – Mesanovic (11. Camaj).

NB I, 30. forduló: Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 3-1, Budapest Honvéd – Kisvárda Master Good 1-1, Debreceni VSC – MOL Fehérvár FC 0-3, Paksi FC – Ferencvárosi TC 1-2.

Lemondott posztjáról a DVTK sportigazgatója

Lemondott posztjáról a labdarúgó NB II-ben feljutásért harcoló Diósgyőri VTK sportigazgatója, Benczés Miklós. A klub vezetősége ezt elfogadta.

„Kondás Elemér, korábbi vezetőedzőnk távozásával egy időben mondott le posztjáról Benczés Miklós, én kértem, hogy az operatív ügyek intézése miatt maradjon még két hetet – mondta a DVTK többségi tulajdonosa, Magyar Mátyás. – Köszönöm Miklós munkáját, sajnálom, hogy így alakultak az események. Bővebb elemzésbe viszont csak a szezon végeztével szeretnénk belemenni, hiszen a csapat számára még elérhető a kitűzött cél: a feljutás az NB I-be.”

A Diósgyőr a lemondás pillanatában harmadik volt az NB II-ben, azonos pontszámmal állt a második, már feljutó helyen lévő Kecskeméttel. A bajnokságból még négy forduló volt hátra.

Sallói gólja kellett a Kansas döntetlenjéhez

Sallói Dániel góllal járult hozzá a Sporting Kansas City pontszerzéséhez az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) alapszakaszának szombati játéknapján. A 67. perctől emberelőnyben játszó SKC házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott a Schön Szabolcsot foglalkoztató FC Dallas csapatával. A válogatott Sallói végig a pályán volt, és a 77. percben talált a hálóba. Ez volt a második gólja a mostani idényben. A túloldalon Schön a cseresorból nézte végig a találkozót.

Az FC Dallas a negyedik, a Kansas City a 11. helyen áll a nyugati főcsoport tabelláján.