A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Andorrát a jövő évi katari világbajnokság európai selejtezősorozatának hatodik fordulójában, szerda este a Puskás Arénában.

Jól kezdett a magyar válogatott, és már a kilencedik percben megszerezte a vezetést az albánok otthonában elveszített összecsapást pozitív koronavírustesztje miatt kihagyó Szalai Ádám találatával. A csapatkapitánynak ez volt a 25. gólja a válogatottban. A második magyar találatra sem kellett sokat várni, egy szöglet után Botka Endre pályafutása első gólját szerezte a nemzeti csapatban. A folytatásban is fölényben futballozott a magyar együttes, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

Szalai Attila (b) fejel az andorrai Emili García elől. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A második félidőre a szünetben beállt Szoboszlai Dominiknak és Sallói Dánielnek köszönhetően jóval veszélyesebb lett a magyarok támadójátéka, de nem tudták növelni az előnyüket. A 67. percben elképesztő jelenetsort láthatott a közönség: az andorraiak úgy szereztek gólt, hogy csatáraik három lepattanó lövésből sem találták el a kaput, de a magyar védőkön „flipperezve” a labda a hálóba jutott. A komikus találatot végül les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A vendégek a 82. percben egy rögzített helyzetet követően mégis szépítettek, a közönség jó része pedig fütyülni kezdett. Az andorraiak tűzbe jöttek, és megpróbálták letámadni a láthatóan megzavarodott magyarokat, így meglepően izgalmas lett a végjáték, de az eredmény nem változott.

A magyarok hat nyeretlen összecsapást követően diadalmaskodtak újra.

A kvalifikációs sorozat októberben folytatódik, a magyar csapat előbb 9-én az albánokat fogadja, majd az Európa-bajnoki döntős angolok otthonába látogat 12-én.

Mestermérleg

A szövetségi kapitány több játékos produkciójával elégedetlen, ezért kijelentette: ne lepődjenek meg azok, akik nem teljesítették, amit kért, hogy legközelebb nem kapnak meghívást a válogatottba.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

* Marco Rossi (Magyarország): „Az első fél óra után azt gondolhattuk, eldőlt a mérkőzés, de ezt követően úgy kezdtünk játszani, mint az angolok ellen, amikor elfelejtettük az első gól után, mit kellene csinálnunk. Nem lehet négyszer-ötször úgy érkezni a 16-oson belülre, hogy abból nem lesz semmi. Túl sokszor hibáztunk az ellenfél büntetőterületén, lesz mit megbeszélnünk. Ne lepődjenek meg a következő kerethirdetéskor, akik nem kapnak meghívást, mert nem teljesítették az általam elvártakat! Ha mi nem nyújtjuk a maximumot, akkor bizony Andorra ellen össze kell tennünk a kezünket a végén, hogy nyertünk. Hat nap alatt fordult a világ, mi voltunk a nagy hősök, bár én mondtam, hogy két lábbal álljunk a földön, most pedig mi vagyunk, akiket ki kell dobni a kukába. Hallom, hogy mondjon le, olyan játékosokat hívjunk be, akik korábban már voltak? Három évvel ezelőtt a Nemzetek Ligája harmadik csoportjában szerepeltünk, most sztárcsapatokkal fogunk találkozni, ott voltunk az Eb-n, most pedig én szégyellem magam az ötvenezer ember előtt, de öngyilkos nem lehetek, mert családos ember vagyok.”

* Koldo Álvarez (Andorra): „Az első húsz percet leszámítva egyenragú ellenfelei tudtunk lenni a magyar válogatottnak, és a végén még a pontszerzésre is esélyünk volt. Nagyon szépen küzdöttünk egy olyan ellenféllel szemben, amely kiválóan szerepelt a nyári Európa-bajnokságon.”

Albán siker és lengyel–angol döntetlen a magyarok csoportjában

A magyar válogatott mellett az albánok sikerét hozta a szerdai játéknap a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának I csoportjában, a lengyel–angol rangadó pedig döntetlenre végződött.

A tabellán helycsere történt, Albánia ugyanis megelőzte a lengyeleket, és a második helyre lépett előre.

A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért.

I csoport, 6. forduló: Lengyelország – Anglia 1-1 (0-0), Albánia – San Marino 5-0 (1-0), Magyarország – Andorra 2-1 (2-0).

Labdarúgó világbajnoki selejtező, I csoport, 6. forduló: Magyarország – Andorra 2-1 (2-0)

Budapest, Puskás Aréna, 46.370 néző, vezette: Rade Obrenovic (szlovén).

Gólszerzők: Szalai Á. (9 – 11-esből), Botka (18.), illetve Llovera (82.).

Sárga lap: Sallai (12.), Szalai Á. (89.), Tamás (93.), illetve E. García (9.), Vieira (38.), San Nicolás (63.), Alavedra (87.).

Magyarország: Dibusz – Botka (90+1. Tamás Márk), Lang, Szalai Attila, Fiola –  Kleinheisler (46. Szoboszlai), Nagy Ádám (65. Gazdag), Schäfer – Sallai (46. Sallói), Szalai Ádám, Schön (46. Nikolics).

Andorra: Álvarez – Moisés, Llovera, Emili García, Alavedra, Marca García –  Aláez, Márcio Vieira (76. Cristian Martínez), Cervós (76. Álex Martínez) – Ricard Fernández (80. Bernat), Marc Pujol (80. Lima).