Papírforma-vereséget szenvedett a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata a CSM Târgoviște együttesétől a bajnoki alapszakasz 12. fordulójában. A papírforma akkor is érvényes lett volna, ha a hazaiak teljes kerettel tudnak kiállni, azonban, mivel két alapember hiányzott, végleg minimális volt az esélyük. Cortez tüdőgyulladással küszködik, ezért nem játszott Konstancán sem, Plavițu pedig szintén beteg, azaz a kezdő ötösből dőltek ki ketten, ráadásul Cortez, a csapat legponterősebb játékosa is, ahogy Florina Pora edző mondta: startból húsz pont hiányzott.

Ilyen körülmények között a szakmai stáb úgy döntött, a keret fiatal játékosainak biztosít több játéklehetőséget, Șchiopu 17, Mărcuș 21 percet tartózkodott a pályán, és 5-5 ponttal járultak hozzá a csapat eredményéhez.

A mérkőzés gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt, amikor a házigazdák csak hét pontig jutottak, alig egy dobást tudtak négyből értékesíteni, és gyorsan össze is hoztak nyolc eladott labdát, a különbség pedig a szünetig 26 pontig nőtt. Egészen másként nézett ki a második félidő, amikor – az ellenfél kiengedését is kihasználva – sikerült jobban tartani a ritmust, így Târgoviște csupán egyetlen ponttal növelte az előnyét.

A mérkőzést a forduló eredeti időpontjához képest korábban játszották, így a következő találkozót csak február 24-én rendezik, amikor visszavágnának Brassónak a hazai pályán elszenvedett meglepő vereség után. Az alapszakasz utolsó fordulójában játszott találkozó időpontját is kitűzték már, február 28-án az Aradi FCC ellen lépnek pályára a Simon László Sportcsarnokban.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 12. forduló: Marosvásárhelyi CSM – CSM Târgoviște 47:74 (7-24, 14-23, 17-18, 9-9).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Diana Bucerzan (Temesvár), Angel Crișan (Kolozsvár). Ellenőr: Adriana Pricop (Szatmárnémeti).

Marosvásárhelyi CSM: Sólyom 11 pont (1), Bobar 10, Chiș 6 (1), Șchiopu 5, Mărcuș 5 (1), Ardelean 3 (1), Czimbalmos 2, Feiseș 2, Ciciovan 2, Domokos 1. Kispadon: Brefelean, Axintie.

CSM Târgoviște: Vîrjoghe 16 pont, Keltos 12 (1), Popescu 11 (1), Chivu 10 (1), Redmond 10 (1), Zena Charles 8 (1), Munteanu 4, Istrătescu 2, Ivan 1, Badi, Păușan.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 12. forduló: Marosvásárhelyi CSM – CSM Târgoviște 47:74, Kolozsvári U – Konstancai CSM 46:83. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Bukaresti Rapid és Aradi FCC – Brassói Olimpia mérkőzést február 17-én játsszák. Elmaradt mérkőzésen: Bukaresti Rapid – Kolozsvári U 61:87.

Fotó: Nagy Tibor