A Debrecen hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent ért el a vendég Diósgyőr ellen a magyar labdarúgó NB I 18. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.
A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, irányították a játékot, és labdavesztés után agresszíven visszatámadtak. A félidő nagy részében komoly fölényben voltak Dzsudzsák Balázsék, lehetőségeiket azonban nem tudták gólra váltani. A három napja edzőváltáson átesett vendégek pedig az utolsó tíz percre találtak magukra, ami elég volt számukra egy-két komolyabb helyzet kialakításához, de kapuba találni ők sem tudtak.
A fordulás után debreceni rohamokra lehetett számítani, ám még öt perc sem telt el, amikor a DVTK vezetést szerzett, miután Megyeri rossz előreívelését követően Bényei 16 méterről a kapuba lőtt. A meccs megélénkült, a debreceniek pedig azonnal egyenlíthettek volna, de Bárány lemaradt Szécsi centerezéséről, aztán néhány perc múlva a hazai kapus ismét ellenfélhez rúgta a labdát, amiből újabb gólt kapott csapata Jurek hatméteres fejese révén.
A házigazdák jól reagáltak a nehéz szituációra, támadásban maradtak, és Dzsudzsák egy 22 méteres szabadrúgásnál gyönyörűen lőtt a jobb felső sarokba a félidő közepén.
A folytatásban kapkodóvá vált a DVSC játéka, a vendégek könnyedén őrizték előnyüket, sőt, számos veszélyes kontrát vezettek, még azt követően is, hogy emberhátrányba kerültek Szatmári vitatható piros lapja után. A védő egy mozdulatát hátraütésként értékelte a játékvezető. A hajrában aztán a fáradó diósgyőri védők egyre többször maradtak le a hazai beadásokról, és néhány kihasználatlanul maradt hatalmas helyzet után a 89. percben Kusnyír egyenlített, így megosztoztak a pontokon a csapatok.
A döntetlennel a DVSC már négy meccse nyeretlen a bajnokságban, az új tréner, Simon Miklós által irányított Diósgyőrt viszont így is sikerült – egy ponttal – maga mögött tartania a tabellán, melyen a hatodik.

A Diósgyőri VTK első gólja

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

NB I, 18. forduló: Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 2-2 (0-0).
Debrecen, 5841 néző, vezette: Bogár.
Gólszerzők: Dzsudzsák (62.), Kusnyír (89.), illetve Bényei (50.), Jurek (57.).
Sárga lap: Romancsuk (70., a kispadon), Úlfarsson (79.), illetve Szatmári (61., 77.).
Piros lap: Szatmári (77.).
DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Pellumbi, Ferenczi – Szuhodovszki (63. Loncar), Manrique (79. Lagator) – Szécsi (63. Úlfarsson), Dzsudzsák, Oliveira Joao (63. Kiziridisz) – Bárány.
DVTK: Ogyincov – Gera, Lund, Szatmári, Bokros (88. Stephen) – Bényei (79. Popadiuc), Holdampf, Vallejo – Jurek (64. Pernambuco), Edomwonyi (64. Acolatse),  Vancas (79. Kampecisz).

* NB I, 18. forduló: Zalaegerszegi TE FC – Fehérvár FC 3-1, Kisvárda Master Good – Ferencvárosi TC 1-3, Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 2-2, MTK Budapest –  Újpest FC 3-0.
* NB II, 19. forduló: HR-Rent Kozármisleny – Budapest Honvéd
1-2. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 43 pont/18 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 38/17, 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 33/18.

Wingo, Maiga és Kodro bekerült az FTC konferencialigás keretébe

A Ferencváros labdarúgócsapata az Európa-konferencialiga tavaszi folytatására mindhárom cserelehetőségét kihasználta a keretében.
A klub honlapjának pénteki beszámolója szerint az amerikai védő, Henry Wingo mellett két frissen igazolt játékos, az elefántcsontparti középpályás, Habib Maiga és a bosnyák csatár, Kenan Kodro került be Anderson Esiti, Owusu Kwabena és Adama Traoré helyére. „Utóbbi a sérülése miatt hosszabb távon nem állhat rendelkezésre, illetve a távozása után Sigér Dávid  (lásd a következő oldalon közölt cikkünket – a szerk.) is lekerült a listáról” – magyarázta Hajnal Tamás sportigazgató.
A magyar bajnok a görög Olimpiakosszal találkozik a nyolcaddöntőbe jutásért. Az első felvonást február 15-én Pireuszban rendezik, a visszavágót egy héttel később a Groupama Arénában játsszák.

A hosszabbításban szerzett győztes gólt a CFR

A hosszabbításban szerzett góllal nyert a Kolozsvári CFR 1907 a labdarúgó Szuperliga 24. fordulójában, szombaton, a Petrolul 52 Ploiești otthonában. A házigazdák a 23. percben Irobiso révén vezetést szereztek, az erdélyi együttes szünet után fordított. Kader Keita az 51. percben egyenlített, míg Ciprian Deac a harmadik hosszabbításpercben lőtte be a győzelmet jelentő találatot.
Szuperliga, 24. forduló: Botosáni FC – Jászvásári CSM Politehnica 2-1, FC Universitatea 1948 Craiova – Bukaresti Dinamo 1948 2-1, Petrolul 52 Ploiești – Kolozsvári CFR 1907 1-2, Bukaresti Rapid 1923 – Galaci Suporter Club Oțelul 2-1. Az élcsoport: 1. FCSB 50 pont/23 mérkőzés, 2. CFR 1907 42/24, 3. Rapid 1923 42/24.