2024. june 30., Sunday

Továbbjutott a teremlabdarúgó-Románia-kupa nyolcaddöntőjébe a Marosvásárhelyi CSM csapata, noha nem éppen úgy, ahogy remélte, és ahogy nagyobb lett volna a siker öröme. Ezért azonban csak a Bodzavásári Lucefărul vezetősége tehető felelőssé, mert nem tudta biztosítani az orvosi stáb jelenlétét a találkozó kezdési időpontjára a sorozat nyolcaddöntőjében, amelyet a Sărata Monteoru-i sportcsarnokban kellett volna lejátszani, így a játékvezetői stáb, a 15 perces türelmi idő lejárta végén, berekesztette a mérkőzést.

Az ügy ezek után a szövetség fegyelmi bizottsága elé kerül, a továbbjutás csak ennek a határozata nyomán válik hivatalossá, azonban a történtek fényében az egyetlen lehetséges döntés, hogy a marosvásárhelyi csapat kapja meg 5-0 arányban a győzelmet.

Mint tudjuk, Cosmin Gherman vezetőedző célként tűzte ki a kupa négyes döntőjébe jutást, és most már csak egyetlen akadály legyőzése választja el ettől a csapatot: hazai pályán kell nyernie a Mausoleul Mărășești ellen. A negyeddöntő időpontját később tűzik ki.

Teremlabdarúgó-Románia-kupa, nyolcaddöntő: Karácsonkői Ceahlăul – Dévai CSM 4-9, Gyergyószentmiklósi Inter – Dévai West 3-2, Temesvári CFR – Gyergyóremetei Kereszthegy 5-1, Bodzavásári Luceafărul – Marosvásárhelyi CSM 0-5 (hivatalból), Bodzavásári Fortius – Székelyudvarhelyi FK 2-15, Kolozsvári Clujana – Mausoleul Mărășești 0-5, Korondi Junior – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 2-8, Simándi Șoimii – Galaci United 3-10.

Győzött a megfiatalított futsalválogatott Kuvaitban

A magyar futsalválogatott 2-1-re győzött pénteken Kuvait vendégeként barátságos mérkőzésen. A magyar nemzeti csapat szövetségi kapitánya, Sergio Mullor Cabrera öt újoncot vitt magával a közel-keleti felkészülési mérkőzésekre, amelyek közül az elsőn Rutai Balázs és Büki Baltazár szerezte a magyarok góljait.

A magyar válogatott kezdeményezően és aktívan játszott, vezetést is szerzett, de a rivális egy védelmi hibát kihasználva gyorsan egyenlített. A nemzeti csapat a kapott gól után is támadó szellemben futballozott, de újabb találatot a szünetig nem tudott szerezni.

A folytatásban egy nagy magyar helyzet után a kuvaitiak átvették az irányítást, Alasztics Marcell több védést is bemutatott. A hazaiak a játékrész felétől öt a négy ellen támadtak, de újabb gólt a magyarok szereztek, ezzel megnyerték a találkozót.