2024. july 1., Monday

A bajnoki címvédő és éllovas Ferencváros 1-0-s győzelmet aratott a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó MOL Magyar Kupa kedd esti negyeddöntőjében, így bejutott a négy közé. A zöld-fehérek 23 diadalukkal csúcstartók a sorozatban.

Az első perctől a Ferencváros futballozott jobban és veszélyesebben, a játékrész derekán pedig góllá érett a zöld-fehérek fölénye. A kispestiek hátrányban sem tudtak újítani, középpályájuk olyannyira súlytalan volt, hogy elvétve is alig jutottak el a rivális kapujáig, ellenben a vendégeknek még számos lehetőségük volt a szünetig, hogy megduplázzák az előnyüket, egy ízben a kapufa segítette ki a remekül védő Tujvelt.

A két szélső lecserélésével ha nem is vált veszélyesebbé a Honvéd, de legalább stabilizálta a védekezését a folytatásra. A hazaiak első nagy lehetőségére több mint hatvan percet kellett várni. A hátralévő időben a Honvéd próbálkozott becsülettel, de igazán nagy nyomást nem sikerült kifejtenie a szervezetten és stabilan futballozó riválissal szemben, így a Ferencváros megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

Tomás Tujvel, a Honvéd kapusa gólt kap a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC mérkőzésen a Bozsik Arénában 2022. március 1-jén

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Labdarúgó MOL Magyar Kupa, negyeddöntő: Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)

Budapest, Bozsik Aréna, 3701 néző, vezette: Berke.

Gólszerző: Tokmac (23.).

Sárga lap: Traoré (37.), Petruszenko (70.).

Budapest Honvéd: Tujvel – Doka, Batik, Lovric, Tamás K. (36. Petkovic) – Petruszenko, Kadiri (57. Hidi) – Jónsson (46. Bőle), Zsótér, Drazic (46. Nagy D.) – Traoré (57. Lukic).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Laidouni, Esiti – Auzqui (60. Mak), Zachariassen (76. Botka), Tokmac (90+1. Loncar) – Boli (60. Bassey).

Labdarúgó MOL Magyar Kupa, negyeddöntő: Kolorcity Kazincbarcika SC (NB III) – Paksi FC 0-1, Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 0-1.

Szerdán, lapzárta után játszották: Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – Újpest FC.

Csütörtökön rendezik (21.00 óra, M4 Sport TV): ETO FC (NB II) – MOL Fehérvár FC.

Először elődöntős a Paks

A Paks 1-0-ra győzött a harmadosztályú Kazincbarcika vendégeként a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében. A házigazdák sokáig hősiesen védekeztek, de az idő múlásával elfáradtak, egyre inkább beszorultak a saját térfelükre és egyre kevésbé maradt erejük ellentámadásra. Az NB I-es vendégcsapat a második játékrész derekára felőrölte riválisát, és végül a sok helyzetéből egyet gólra váltva megérdemelten jutott az elődöntőbe, a sorozat történetében először, míg a Kazincbarcika búcsújával az utolsó NB III-as együttes is kiesett a mostani kiírásból. A mezőny legjobbja a vereség ellenére a bravúrok sorát bemutató barcikai kapus, Megyeri volt.