Eddigi legjobb mérkőzését játszotta a női röplabda A1 osztályban a CSU Medicina, és nagyon kevés hiányzott, hogy pontot szerezzen a sokkal esélyesebbnek tartott Bukaresti CSM ellen. A harmadik és negyedik játszma is sokkal szorosabb volt, mint azt a végeredményből vélhetnénk, elsősorban védelemben javult jelentősen Julien van de Vyver csapata, támadásban viszont nagyon sok leütés (18) akadt el az ellenfél sáncában, és állíthatjuk, hogy a játéknak ez az eleme döntötte el végül a mérkőzést.

A bukaresti csapat hat különböző nemzetiségű játékost küldött a kezdőcsapatba, csak brazilból volt kettő a liberóval együtt. (Ennyit a 40% kötelező belföldi játékos használatát kötelezővé tevő miniszteri rendeletről.) Ebben roppant szimpatikus volt, hogy minden egyes játékosnak a mezén, a neve alatt, származási országa zászlója is szerepelt.

Az első szett három gyors vendégponttal indult, ezt követően azonban nem látszott különbség a két csapat között. Bár a Medicina szinte folyamatosan hátrányban maradt, 22-re sikerült egyenlítenie. Ekkor mutatkozott meg a japán emelő, Kikucsi klasszisa, vezetésével a következő három pont a vendégeké lett.

A második játszmában 7:4-re vezetett a házigazda, aztán hat pontot veszített zsinórban. Utóbb azonban vissza tudott kapaszkodni, elsősorban a védelemben mutatott játékának köszönhetően, és noha a Bukaresti CSM 20:23-nál nagyon közel állt a második szetthez, a következő négy pontot a marosvásárhelyiek szerezték meg. Ezt követően négyszer egyenlített a vendégcsapat, 27:26-nál azonban a játékvezető hálóérintést fújt a bukarestiek ellen, s hiába tiltakoztak, a szettet a Medicina nyerte.

A harmadik szett gyakorlatilag akkor dőlt el, amikor 11:8-as marosvásárhelyi vezetés után Kikucsi került nyitásra, és hét pontot szerzett zsinórban a CSM. A lélektani pillanat azonban 11:11-nél következett be, amikor a játékvezető előbb a marosvásárhelyieknek adta a pontot, majd a bukarestiek reklamálása után megváltoztatta a döntését. Erre a hazaiakon volt a sor, hogy tiltakozzanak, de ennek az eredménye csupán egy sárga lap volt a marosvásárhelyi szakvezetőnek. Az ítélet nagyon megfogta a hazai csapatot, s noha 12:17 után sikerült ismét pontokat szerezni, már eldőlt a szett.

Nem úgy a negyedik játszma, amelyben egyik félnek sem sikerült elhúznia, egész 16:16-ig. Ekkor egy nagy csatát hozó labdamenet végén a CSM átvette a vezetést, míg addig a Medicina volt folyamatosan előnyben. Ez újabb lélektani csapás volt, és egy újabb bukaresti pont után összeomlott a marosvásárhelyiek hite és játéka.

A CSU Medicina szombaton újra hazai pályán játszik, ezúttal a Brassói Corona lesz az ellenfél. A szakvezetés pedig bízik benne, hogy előbb-utóbb sikerül átlépni a lélektani küszöböt, és nyerni egy középcsapat ellen is.

Női röplabda A1 osztály, 9. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Bukaresti CSM 1:3 (22:25, 28:26, 16:25, 16:25).
Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 200 néző. Vezette: Rareș Puni (Jászvásár), Cornel Gorban (Jászvásár). Ellenőr: Vasile Dușa (Zilah).
CSU Medicina: Tarța, Postea, Cristea, Nedelcu, Rodrigues, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere: Politanszka, Gheți, Duțu.
Bukaresti CSM: Sobo, Evans, Zadorojnai, Coreea, Diouf, Ikić. Liberó: Guimaraes. Csere: Radu, Kikucsi.

Női röplabda A1 osztály, 9. forduló: CSU Medicina – Bukaresti CSM 1:3, Brassói Corona – SCM Târgoviște 3:1, Bukaresti Dinamo – FC Argeș Pitești 3:0, Bákói Știința CSM – Balázsfalvi Alba Volei 0:3, Konstancai CSM – CSO Voluntari 2005 1:3.