Hatalmas vereséget szenvedett hazai pályán az 1. liga kezdő fordulójában az újonc Marosvásárhelyi Ladies attól a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától, amely az anyaegyesületének tekinti magát. Legalábbis az udvarhelyi klub elnöke a szövetség hivatalos honlapján is arról beszélt, hogy a Ladies a második csapatuknak számít.

Ez nem akadályozta meg az udvarhelyieket abban, hogy annyi gólt rúgjanak Tóth Evelin hálójába, amennyit csak tudnak, és emellett még egyszer annyi nagy lehetőséget kihagyjanak. Már a 4. percben a marosvásárhelyi felső sarokban kötött ki a Krall lábán megpattanó beadás, aztán Kajtár és Tóth Tímea hagytak ki hatalmas lehetőségeket. A Ladies részéről a 24. percben Dávid Márta kapufáját említhetjük, amely után Adorján ugyan a hálóba küldte a labdát, de lesen állt. A Vasas fölénye végül Mitri 30. percbeli góljával érvényesült, aki gyakorlatilag a gólvonalig verekedte be magát egy cselsorozattal, míg a 36. percben Kis 35 méteres boltíves lövése pont a legjobb ütemben csapódott be a felső léc alá.

A második félidőben egyetlen csapat volt a pályán, amely a gólok mellett több nagy lehetőséget kihagyott. Az 50. percben Mitri hasonló módon szerzett gólt, mint az első félidőben, csak most a másik szélen, a 68. percben Benő megpattanó lövése csapta be Tóth Evelint, a 72. percben Tóth Tímea csavart a felső sarokba a 16-os vonalról, míg a 88. percben Sinka gyötörte be közelről egy szöglet után.

Röviden összefoglalva, a Ladies nem néz ki elég erősnek ahhoz, hogy magkapaszkodjon az 1. ligában, ahol legközelebb a bajnok Kolozsvári Olimpia otthonában az egyetlen célkitűzése az lehet, hogy a lehető legkisebb különbséggel kapjon ki.

Női labdarúgó 1. liga, 1. forduló: Marosvásárhelyi Ladies – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 0-7 (0-3)
Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Alexandru Suvar (Nagyszeben) – Costel Prodan (Nagydisznód), Bogdan Vasile (Nagyszeben).
Gólszerzők: Krall (4. – öngól), Mitri (30., 50.), Kis (36.), Benő (68.), Tóth Tímea (72.), Sinka (88.).
Sárga lap: Dávid (57.).
Ladies: Tóth Evelin – Krall, Tamás Tímea, Tímár, Bereczki, Barabási, Adorján, Székely, Tămaș Crina (85. Fekete), Dávid, Csóka (73. Nagy).
Vasas Femina: Sándor (78. Dénes) – Egyed, Kis (78. Pásztor), Szász, Molnár (78. Sinka), Benő, Orbán, Horváth (58. Godra), Mitri, Kajtár, Tóth Tímea.

Női 1. liga, 1. forduló: CSM Alexandria – Temesvári Politehnica 3-1, Resicabányai Banat Girls – Nagybányai FF 3-3, Galaci Universitatea – Bukaresti Fair Play 1-2, Marosvásárhelyi Ladies – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 0-7. A CSS Târgoviște – Borgóprundi Heniu mérkőzést nem játszották le, ugyanis a heves esőzések miatt a pálya alkalmatlanná vált. Az Aradi Piros Security – Kolozsvári Olimpia találkozót november 11-én rendezik.