Noha a labdarúgó-világbajnokság Katarban még nem ért véget, három hét kihagyás után újraindult a labdarúgó Szuperliga. A 19. fordulóban az Aradi UTA – Sepsi OSK mérkőzés volt az első, amelyet lejátszottak, és amely merőben szokatlan módon részben azonos időben zajlott egy vb-találkozóval. A nagy játékkedvvel visszatérő Sepsi OSK ezen a meccsen alaposan leiskolázta az aradiakat.

A Neumann Ferenc-stadion gyepszőnyege sajnálatos módon nem a legjobb állapotában fogadta a csapatokat, inkább hasonlított mocsárra, mint focipályára, a 4. ligában is kifogásolható lett volna az állapota. Ez pedig a technikásabb, építkező játékot játszó szentgyörgyieket érintette érzékenyebben. Az első percek hazai rohamai után lassan az OSK vette át a irányítást, már amennyire a pálya állapota engedte. Miután Matei kapáslövése a 13. percben mellé szállt, a 23. percben pedig jó helyzetben egymást zavarták Păunnal, a 29. percben az OSK megszerezte a vezetést: Keserü belerúgott Mateibe a tizenhatos vonalán, a játékvezető először sima szabadrúgást adott, de a VAR-szobából meggyőzték, hogy bent történt a szabálytalanság, a büntetőt pedig a sértett értékesítette (0-1). Az újrakezdés utáni első támadásból azonban váratlanul egyenlített az UTA: az addig is sokat bizonytalankodó Ňinaj egy könnyen kifejelhető labdát hagyott maga mögé szállni, a kapu előtt pedig Otele belebotlott a labdába, amely éppen csak átvánszorgott a gólvonalon (1-1).

A második félidőben teljesen egyirányúvá vált a mérkőzés. Az 50. percben Šafranko még túl sokáig késlekedett a lövéssel jó helyzetben, az 53.-ban azonban Ștefănescu egy testcsellel becsapta Begant, majd öt méterről a rövid sarokba bombázott (1-2). A 61. percben Ștefănescu fejesét vetődve fogta meg Iacob, ám a 64. percben a leshatárról kiugró Tudorie első labdaérintése újabb gólt ért (1-3). Arad egy perccel később még próbálkozott egyet Otele révén, akinek a csavarását Niczuly hárította, ám a 70. percben emberhátrányba kényszerültek a házigazdák Abeid kiküldése miatt, aki (és erről ismét videózás után győződött meg a játékvezető) egy verbális konfliktus során szembeköpte Aganovićot. A 80. percben Păun újabb hatalmas helyzetet hagyott ki, amikor Iacob hátrahagyott lábáról pattant fölé a labda, a negyedik hosszabbításpercben azonban már a kapuba talált, miután az OSK hét-nyolcszor is passzolt az aradi kapu tíz méteren belüli előterében (1-4).

Karácsonyig még vár néhány feladat Cristiano Bergodi csapatára. A héten kétszer is fogadja az FC Voluntari együttesét: ma 19 órától a kupában játszanak, pénteken, szintén este héttől, a bajnokság 20. fordulójában.

Fotó: az UTA közösségi oldala

Kedden a Románia-kupában

A csoport, 3. forduló:

* 19.00 óra, DigiSport 3, Orange Sport 3, Prima Sport 3: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari

* 19.00 óra, DigiSport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1: Petrolul 52 Ploieşti – FC Universitatea 1948 Craiova

* 19.00 óra, DigiSport 2, Orange Sport 2, Prima Sport 2: Unirea 04 Slobozia – Bukaresti Dinamo 1948

* Szuperliga, 19. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – Bukaresti Rapid 1923 1-1.

* NB II, 19. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1. Az élcsoport: 1. Diósgyőr 40 pont, 2. Pécs 36, 3. MTK Budapest 35 (57-34), 4. Szeged 35 (24-17).

Szuperliga, 19. forduló: Aradi UTA – Sespi OSK 1-4 (1-1).

Arad, Neumann Ferenc-stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Nicolae Grigorescu (Temesvár). Videóbíró: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Segéd-videóbíró: Alexandru Cerei (Kolozsvár).

Gólszerzők: C. Matei (29. – büntetőből), Ștefănescu (53.), Tudorie (64.), Păun (90+4.), illetve Otele (30.).

Sárga lap: Cibi (85.), illetve Ștefănescu (39.), Niczuly (45.), Tudorie (73.).

Kiállítva: Abeid (67.).

UTA: Iacob – Vukčević, Anton, Benga, Abeid, Fl. Matei (57. Cibi), Batha, Rareș Pop (71. Dobrescu), Keserü (57. Stahl), Otele, Postolachi (69. Godwin).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (86. Dimitrov), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Rodriguez (86. Fr. Junior), Păun, C. Matei Rondón (86. Varga), Šafranko (60. Tudorie), Ștefănescu (73. I. Gheorghe).