2024. july 28., Sunday

Az MTK Budapest a második hosszabbításpercben szerzett góllal 1-0-ra nyert a Zalaegerszeg otthonában a magyar labdarúgó NB I 2024/2025-ös idényének pénteki nyitómérkőzésén.

Az alacsony színvonalú, mindkét oldalon sok hibát hozó első félidőben többet birtokolta a labdát a fővárosi csapat, sokáig mégis a ZTE tűnt aktívabbnak. Amikor a hazaiak labdát szereztek, próbáltak helyzetet kialakítani, igaz, kevés sikerrel. Az első MTK-lehetőségre a 34. percig kellett várni, ekkor Antonov lövését Gundel-Takács lábbal védte. A házigazdák hálóőre a játékrész hajrájában is többször hárított, azaz a vendégek álltak közelebb a gólhoz, de a szünetben 0-0-t mutatott az eredményjelző.

A fordulás után nem változott a játék képe, az MTK irányított, komolyabb helyzet nélkül. A mérkőzés szinte eseménytelenül csordogált, a kapuk nem forogtak veszélyben. A cserék sem hoztak változást egyik oldalon sem. Jellemző volt, hogy a második félidő egyik legnagyobb helyzete azután adódott, amikor Gundel-Takács rossz kirúgását követően Jurina elé került a labda, aki azonban az üres kapu mellé gurított. Az utolsó percekben kissé megélénkült a játék, amikor már úgy tűnt, egyik csapat sem tudja a maga javára fordítani az állást, Jurina fejese utat talált a kapuba, így végül az MTK örülhetett.

NB I, 1. forduló: Zalaegerszegi TE FC – MTK Budapest 0-1 (0-0).

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2867 néző, vezette: Káprály.

Zalaegerszegi TE FC: Gundel-Takács – Szendrei, Várkonyi, Safronov, Medgyes – Kiss B. (88. Csonka), Sankovic, Sajbán (68. Croizet) – Dénes (68. Vogyicska), Spoljaric (46. Németh D.), Mim (88. Bakti).

MTK Budapest: Demjén – Nagy Zs., Beriasvili, Varju – Antonov (68. Kovács P. 68.), Kata (76. Végh), Horváth A., Hej – Németh K. (82. Jurina), Bognár (82. Stieber), Polievka (68. Molnár R.).

Gólszerző: Jurina (90+2.).

Sárga lap: Várkonyi (61.), Croizet (81.), illetve Antonov (56.), Jurina (90+5.).

NB I, 1. forduló: Zalaegerszegi TE FC – MTK Budapest 0-1, Nyíregyházi Spartacus FC – ETO FC Győr 2-1.

Az MTK játékosainak gólöröme a magyar labdarúgó NB I első fordulójában játszott zalaegerszegi mérkőzésen. Fotó: MTI/Katona Tibor