2024. july 1., Monday

A montenegrói labdarúgó-válogatott házigazdaként a 6. hosszabbításpercben szerzett góllal 2-1-re legyőzte Bulgáriát a magyar érdekeltségű G csoportban az Európa-bajnoki selejtezők vasárnapi játéknapján.

Stefan Savic az első félidő ráadásában szerzett vezetést, majd a hazaiaktól Igor Vujacicot az 58. percben kiállították. Az emberelőnyben lévő bolgárok előbb kihagytak egy büntetőt, majd a 79. percben Preszlav Borukov révén egyenlítettek. A győztes gólt Stevan Jovetic szerezte a 90+6. percben.

A szerb labdarúgó-válogatott 3-1-re győzött Litvánia vendégeként, így pontszámban befogta a magyar csapatot, amelynél egy meccsel többet játszott.

A szerbek a magyaroktól elszenvedett csütörtöki 2-1-es vereség után győzelmi kényszerben léptek pályára Kaunasban, ahol Aleksandar Mitrovic parádés teljesítményével gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Mitrovic a 21. percben juttatta vezetéshez a vendégeket, majd alig húsz percen belül még kétszer betalált.

A házigazdák ugyan a fordulás előtt szépítettek, de a második félidőben nem volt esélyük a felzárkózásra.

Szerbia így Magyarországhoz hasonlóan tíz ponttal várja az októberi folytatást, a csoportot ugyanakkor továbbra is Marco Rossi jobb gólaránnyal álló csapata vezeti.

Eredmények, Eb-selejtezők, 6. forduló:

* B csoport: Görögország – Gibraltár 5-0, Írország – Hollandia 1-2. Az állás: 1. Franciaország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Hollandia 9/4 (8-5), 3. Görögország 9/5 (10-5), 4. Írország 3/5, 5. Gibraltár 0/5.

* E csoport: Feröer szigetek – Moldova 0-1, Albánia – Lengyelország 2-0. Az állás: 1. Albánia 10 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 8/4 (7-2), 3. Moldova 8/5 (5-5), 4. Lengyelország 6/5, 5. Feröer szigetek 1/5.

* G csoport: Montenegró – Bulgária 2-1, Litvánia – Szerbia 1-3. Az állás: 1. Magyarország 10 pont/4 mérkőzés (7-1), 2. Szerbia 10/5 (7-4), 3. Montenegró 8/5, 4. Bulgária 2/5 (3-8), 5. Litvánia 2/5 (4-10).

* H csoport: Finnország – Dánia 0-1, Kazahsztán – Észak-Írország 1-0, San Marino – Szlovénia 0-4. Az állás: 1. Szlovénia 13 pont (13-6), 2. Dánia 13 (12-5), 3. Finnország 12 (11-4), 4. Kazahsztán 12 (9-5), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0.