Minimálisra csökkent a Barcelona továbbjutási esélye

• 2022-10-13 14:46:11

• -

Az FC Barcelona Robert Lewandowski két góljának is köszönhetően megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a csoportkör negyedik fordulójának szerdai játéknapján hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott az olasz Internazionaléval.

Az első játékrészben a Barcelona volt a kezdeményezőbb, az első igazán nagy helyzetet mégis a vendég olaszok alakították ki, amikor egy szabadrúgás után Edin Dzeko a keresztlécet találta el. A hazai mezőnyfölény a 40. percben érett góllá, amikor a francia Ousmane Dembélé egy szép támadás végén közvetlen közelről talált a kapuba. Szünet után Nicolo Barella találatával szinte azonnal egyenlített az Inter, majd Lautaro Martinez kétkapufás góljával megfordította a találkozót. A kiesés szélére sodródott katalánok kitartóan támadtak az egyenlítésért, amely a lengyel Lewandowski 15 méteres lövésével a hajrában össze is jött. Ezzel azonban még nem volt vége a fordulatoknak: előbb a német válogatott Robin Gosens utolsó előtti percben esett találatával úgy tűnt, az Inter kiejti a Barcát, ám Lewandowski második góljával ettől egyelőre megmenekültek a spanyolok. A Barcelonának és az Internek is a Bayern München meg a Viktoria Plzeň lesz az ellenfele a hátralévő két fordulóban, és a katalánok csak akkor juthatnak tovább, ha legalább négy ponttal többet szereznek, mint a milánóiak.

A négyes másik mérkőzésén a Bayern München egy félidő alatt eldöntötte a cseh Viktoria Plzen elleni idegenbeli összecsapást, sikerével pedig bejutott a 16 közé.

Az A csoportban a Liverpool kiütéses, 7-1-es győzelmet aratott a skót Rangers otthonában úgy, hogy a 68. percben becserélt egyiptomi Mohamed Szalah a 76. és a 81. perc között a BL-történetének leggyorsabb mesterhármasát érte el.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

* A csoport: Rangers FC – Liverpool FC 1-7, SSC Napoli – AFC Ajax 4-2. Az állás: 1. (és továbbjutott) Napoli 12 pont, 2. Liverpool FC 9, 3. AFC Ajax 3, 4. Rangers FC 1.

* B csoport: Bayer Leverkusen – FC Porto 0-3, Atlético Madrid – Club Brugge 0-0. Az állás: 1. (és továbbjutott) Club Brugge 10 pont, 2. FC Porto 6, 3. Atlético Madrid 4, 4. Bayer Leverkusen 3.

* C csoport: FC Barcelona – Internazionale 3-3, Viktoria Plzen – Bayern München 2-4. Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Internazionale 7, 3. Barcelona 4, 4. Plzen 0.

* D csoport: Tottenham Hotspur – Eintracht Frankfurt 3-2. Sporting CP – Olympique Marseille 0-2. Az állás: Tottenham 7 pont, 2. Marseille 6 (6-4), 3. Sporting CP 6 (6-6), 4. Eintracht Frankfurt 4.