az Atlético a Laziót is továbbjuttatta

A Borussia Dortmnd 3-1-re győzött az AC Milan vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe; az Atlético Madrid, a Lazio, az FC Barcelona és az Arsenal szintén biztosította továbbjutását. A Sevilla viszont kiesett.

A milánói mérkőzésen a hazaiak már az ötödik percben büntetőt rúghattak, de Olivier Giroud hibázott, míg a másik oldalon öt perccel később Marco Reus nem tévesztett a tizenegyespontról. A folytatásban a Milan egyenlített, de a második félidőben már csak a németek voltak eredményesek. A csoport másik meccsén a Paris Saint-Germain Kylian Mbappé 90+8. percben értékesített büntetőjével mentett pontot a vendég Newcastle United ellen. A franciák a tabella második helyén állnak, és a Newcastle-t, illetve a Milan egyaránt két ponttal megelőzve várják a zárókört.

Az E csoportban az Atlético Madrid – két öngólnak is köszönhetően – 3-1-re nyert a Feyenoord otthonában, ezzel pedig nem csupán saját továbbjutását, hanem a győztes Lazio 16 közé kerülését is biztosította.

Az FC Barcelona kiélezett mérkőzést vívott a vendég FC Portóval, a találkozót Joao Félix a második félidőben döntötte el a katalánok javára (2-1), a siker pedig azt jelenti, hogy a Barca is készülhet a nyolcaddöntőre.

Gulácsi Péter a cseresorból nézte végig, ahogyan az RB Lipcse 2-0-ra vezetett a szünetben a Manchester City otthonában, ám végül 3-2-re a címvédő győzött. Willi Orbán sérülés miatt ezúttal is hiányzott a lipcseiek keretéből. Korábban már mindkét együttes biztosította továbbjutását.

Kvalifikált az Arsenal is, méghozzá fölényes, a francia RC Lens volt ellen aratott 6-0-s hazai győzelemmel. A londoni együttes a BL-ben első angol csapatként a szünetben már öt góllal vezetett, ráadásul a sorozat történetében először öt különböző futballista talált be az első felvonásban.

Ezen a játéknapon még az olasz bajnok Napoli juthatott volna tovább a nyolcaddöntőbe, azonban fordulatos meccsen 4-2-re kikapott a Real Madrid otthonában, a spanyolok ezzel pedig biztossá tették csoportelsőségüket. A csoport másik meccsén Schäfer András csapata, az Union Berlin több mint hatvan percet emberelőnyben futballozott, de csak döntetlent ért el a portugál SC Braga otthonában. A magyar középpályás a hétvégén visszatért a Bundesligában, de a BL-be nem nevezték ősszel. A berliniek minden tétmeccset figyelembe véve immár 16 találkozó óta nyeretlenek.

A Benficában Joao Mario korábbi klubja, az előző idényben döntős Internazionale ellen mindössze 34 perc alatt szerzett mesterhármast. A második félidőben a milánóiak kevesebb mint fél óra alatt egyenlítettek, az első gólt Marko Arnautovic szerezte, az osztrák támadó majdnem 13 év, 4740 nap után talált be a BL-ben, ez pedig rekord a legrangosabb európai kupasorozat történetében.

A forduló nagy kárvallottjai a Sevilla és a Manchester United: egyiküknek sem volt elég a kétgólos előny a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, a spanyol csapat ráadásul ki is kapott és nem juthat tovább csoportjából. Az előző szezonban Budapesten Európa-liga győztes Sevilla hazai környezetben a holland PSV Eindhoventől szenvedett 3-2-s vereséget úgy, hogy 66. perctől emberelőnyben futballozó vendégek a 90+2. percben szerezték a mindent eldöntő találatot. A mérkőzés első gólját jegyző Sergio Ramos a BL történetének tízezredik gólját lőtte, 31 évvel és 4 nappal azt követően, hogy Daniel Amokachi a Brugge színeiben először eredményes volt. Ezzel eldőlt, hogy a Sevilla már nem juthat a legjobb 16 közé.

Az A csoportban a Manchester United az első félidő közepén, majd a második játékrész derekán is kétgólos előnyben volt, de csak 3-3-as döntetlenre volt képes a Galatasaray otthonában, így továbbra is sereghajtó négyesében.

Fotó: a Borussia Dortmund közösségi oldala

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

* A csoport: Bayern München (német) – FC Koppenhága (dán) 0-0, Galatasaray (török) – Manchester United (angol) 3-3. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. FC Koppenhága 5 (7-8), 3. Galatasaray 5 (10-12), 4. Manchester United 4.

* B csoport: Arsenal (angol) – Lens (francia) 6-0, Sevilla (spanyol) – PSV Eindhoven (holland) 2-3. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. PSV Eindhoven 8, 3. RC Lens 5, 4. Sevilla 2

* C csoport: Real Madrid (spanyol) – SSC Napoli (olasz) 4-2, SC Braga (portugál) – Union Berlin (német) 1-1. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 4, 4. Union Berlin 2.

* D csoport: Benfica (portugál) – Internazionale (olasz) 3-3, Real Sociedad (spanyol) – Salzburg (osztrák) 0-0. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 11 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 11 (8-5), 3. FC Salzburg 4, 4. Benfica 1.

* E csoport: Feyenoord (holland) – Atlético Madrid (spanyol) 1-3, SS Lazio (olasz) – Celtic FC (skót) 2-0. Az állás: 1. (és továbbjutott) Atlético Madrid 11 pont, 2. (és továbbjutott) Lazio 10, 3. Feyenoord 6, 4. Celtic 1.

* F csoport: Paris Saint-Germain (francia) – Newcastle United (angol) 1-1, AC Milan (olasz) – Borussia Dortmund (német) 1-3. Az állás: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10 pont, 2. Paris Saint-Germain 7, 3. Newcastle United 5 (5-5), 4. AC Milan 5 (3-7).

* G csoport: Manchester City (angol) – RB Lipcse (német) 3-2, Young Boys (svájci) – Crvena zvezda (szerb) 2-0. Az állás: 1. (és továbbjutott) Manchester City 15 pont, 2. (és továbbjutott) RB Lipcse 9, 3. Young Boys 4, 4. Crvena zvezda 1.

* H csoport: FC Barcelona (spanyol) – FC Porto (portugál) 2-1, Sahtar Donyeck (ukrán) – Royal Antwerp (belga) 1-0. Az állás: 1. (és továbbjutott) FC Barcelona 12 pont, 2. FC Porto 9 (10-5), 3. Sahtar Donyeck 9 (7-7), 4. Royal Antwerp 0.