2024. july 28., Sunday

Nem tudott a harmadik fordulót követően is hibátlan maradni a Sepsi OSK, noha a Dinamo 1948 elleni első félidő alapján teljes joggal bízhatott volna benne. Azt sejthettük, hogy a bukaresti csapat javítani fog a játékán a szünet után, azt azonban nem értjük, hogy miért van most már harmadszorra, hogy szemet gyönyörködtető kezdés után maga alá roskad Bernd Storck csapata – mert ez nem lehet véletlen! Talán nem sikerült megfelelő módon az erőnléti alapozás? Mint ahogy arra is magyarázatot várnánk, hogy olyan körülmények között, hogy – főleg az egyenlítő gól után – teljesen elveszettnek tűnt a hazai együttes, csak nagyon későn cserélt az edző, ráadásul megmaradt a három cserénél a lehetséges öt helyett. A meccs végén pedig úgy tűnt, inkább próbálta védeni az egy pontot az OSK, noha hazai  félként talán az lenne elvárható, hogy megpróbálja megszerezni mind a hármat.

Az első félidőben a Sepsi OSK nemcsak a labdabirtoklása révén uralta a meccset, hanem néha tetszetős kombinációkkal hívta fel magára a figyelmet. Kicsit Matei lógott ki a sorból néhány rossz passzal, hiányoztak is a gólhelyzeteket hozó indítások, de noha Sigér már leülhetett a kispadra, még nem állt készen igazán arra, hogy pályára lépjen. És ez újabb kérdést vet fel a keret összeállítása kapcsán hangoztatott elégedettségről, hiszen egyetlen hasonló profilú játékos sem volt a kispadon. Az OSK magas kitámadással számos labdát szerzett az ellenfél térfelén, de kevés helyzetet hozott össze, míg a Dinamo kizárólag ellentámadásból veszélyeztetett, akkor viszont forró volt a levegő Niczuly kapuja előtt.

A 9. percben Abdallah lapos keresztlövését ütötte ki Niczuly, majd Ciobotariu vágta ki az ötösről, míg a 18. percben egy szöglet után Omawoo ollózása szállt el a jobb kapufa mellett. Túloldalt Matei 15 méteres lövése a 16. percben egy védőről szögletre pattant, majd a 29. percben megszületett a vezető gól. Több egyérintős passz után Oteliță ívelt át a tizenhatos jobb sarkából az ötös szemben fekvő oldalvonalára, ahonnan Ștefan átvétel nélkül ballal küldte a hálóba (1-1). A 32. percben 2-0 is lehetett volna, de Omawoo a kapu előtt két méterre belepiszkált Kallaku labdájába. Az első félidő egy vitatható döntéssel zárult, hisz Boateng kézzel ért a saját ötösén belül a labdába, ám Feșnic játékvezető vétlennek ítélte az esetet.

És következett egy egészen más második félidő, amikor a Dinamo vette át a kezdeményezést. Coman az 59. percben így is növelhette volna egy ellentámadásból a hazai előnyt, de Golubović önfeláldozóan a lábáról szedte össze a labdát a tizenegyes pont környékén. Ňinaj legalább kétszer kezdőre jellemző hibát vétett, s a 61. percben Abdallah lövése a felső lécről pattant fölé. A figyelmeztetést nem vette komolyan az OSK, és miután a 73. percben Szota távoli lövése nem találta el a kaput, egy perccel később egy gyors akció során a jobb oldali beadás az üresen érkező Neagu elé érkezett, aki laposan a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A következő percekben a  kapkodás volt a jellemző az OSK játékára, még szerencse, hogy a Dinamo nem tudott ebből profitálni, a kispad reakciója pedig késlekedett. A cserék némileg megnyugtatták a kedélyeket, de mintha hiányzott volna az elszántság, bár a hosszabbításban Omawoo nem a legtisztább eszközökkel állította meg Comant a tizenhatoson belül, ám ekkor sem kapott büntetőt a hazai csapat.

A Sepsi OSK a 4. fordulóban a Rapid vendége lesz, a találkozót jövő hétfőn 22 órától játsszák. Hogy a sérülés után visszatérő játékosok (Kecskés, Sigér, Debeljuh) is felvegyék a ritmust, ma barátságos mérkőzést játszik a csapat.

Szuperliga, 3. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Unirea 04 Slobozia 1-1, Bukaresti FCSB – Galaci Suporter Club Oțelul 0-2, Jászvásári CSM Politehnica – Bodzavásári Gloria 1-2, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 1-1.

Labdarúgó Szuperliga, 3. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 1-1 (1-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Valentin Avram (Bukarest), Ioan Corb (Szatmárnémeti). Tartalék: Sorin Vădana (Kolozsvár). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd-videóbíró: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Cristina Babadac (Resicabánya).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Ciobotariu, Ňinaj, Ștefan, Alimi, Szota, Matei (80. Drăghiceanu), Kallaku (80. Breij), Varga K. (61. Nešković), Coman.

Dinamo: Golubović – Costin (61. Sivis), Boateng, Homawoo, Opruț, Milanov (61. Bani), Gnahore, Cîrjan (84. Bordușanu), Abdallah, Selmani, Politic (72. Neagu).

Gólszerzők: Ștefan (29.), illetve Neagu (74.).

Sárga lap: Ciobotariu (38), Nešković (71.), illetve Abdallah (2.), Cîrjan (42.), Politic (56.).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala