A Mezőkövesd hazai pályán 2-1-re legyőzte szombaton a Debrecent a magyar labdarúgó NB I 12. fordulójának nyitómérkőzésén.

Nem sokkal a kezdés előtt még esett az eső, de a negyedik percben született gyors hazai gól után kisütött a nap, csakhamar pedig annak is örülhettek a mezőkövesdi szurkolók, hogy már 2-0-ra vezetett a csapatuk. Előbb Cseke középről, majd Cseri a balösszekötő helyéről lőtt távolról szép gólt. Ezt követően eltelt egy kis idő, amíg a Debrecen összeszedte magát, de aztán egyre több támadást vezetett. Egy alkalommal Dzsudzsák szabadrúgásból a felső lécet találta el, majd Ferenczi bal oldali beadásánál Bárány kissé előrevetődve 12 méterről a hazai kapu bal felső sarkába fejelt. A vendégcsapat játszott fölényben, az egyenlítés azonban nem jött össze.

A pihenőt követően a hazaiak több energiát fordítottak támadások szervezésére, mint az első játékrész második felében. Nem húzódtak teljesen vissza, ugyanakkor szervezettebbek voltak hátul, a debreceniek nem tudtak gólhelyzetet kialakítani. A félidő közepén nehézséget okozott a kövesdieknek a labda megtartása a középpályán, a 81. percben pedig emberhátrányba kerültek, mégis sikerült megőrizniük az előnyüket, és értékes győzelmet arattak.

A kövesdiek múlt vasárnap nyertek először otthon, mostani sikerükkel pedig a 11.-ről a 10. helyre léptek előre. A DVSC ebben az idényben még nem tudott idegenben győzni a bajnokságban.

Vajda Botond (k), a debreceni, valamint Piscitelli Riccardo (b) és Beriashvili Ilia (j), a mezőkövesdi csapat játékosa     Fotó: MTI/Vajda János

NB I, 12. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 2-1 (2-1).

Mezőkövesd, Városi Stadion, 2119 néző, vezette: Csonka.

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Beriasvili, Vajda – Cseke, Da. Babunski (82. Lukic), Gomis – Cseri (57. Filip), Drazic, Molnár G. (74. Lehoczky).

Debrecen: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romancsuk (84. Andrija), Ferenczi – Ojediran, Loncar (70. Manrique) – Vajda (46. Oliveira), Dzsudzsák, Bódi (70. Bévárdi) – Bárány.

Gólszerzők: Cseke (4.), Cseri (10.), illetve Bárány (25.).

Sárga lap: Drazic (2.), Pillár (32., 81.), Gomis (46.), Beriasvili (78.), Filip (87.), illetve Bódi (41.), Vajda (45.), Romancsuk (59.), Lagator (67.).

Piros lap: Pillár (81.).

* NB I, 12. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 2-1, Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0-0, Fehérvár FC – Újpest FC 2-1.

* Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért): Budapest Honvéd (NB II) – Paksi FC 2-2 – 11-esekkel 4-5, Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC 4-3 – hosszabbítás után, Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) – Kecskeméti TE 0-1, HR-Rent Kozármisleny (NB II) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4-2, Opus Tigáz Tatabánya (NB III) – Újpest FC 0-2, Vasas FC (NB II) – Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1, Tiszakécskei LC (NB II) – FC Ajka (NB II) 1-0, BFC Siófok (NB II) – Diósgyőri VTK 1-3, Szombathelyi Haladás (NB II) – Zalaegerszeg 1-2, Unione FC (Budapest I.) – Kisvárda Master Good 0-6, FC Dunaföldvár (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1, ESMTK (NB III) – MTK Budapest 0-4, Mezőörs KSE (megyei I.) – Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 – 11-esekkel 5-3, Szentlőrinc SE (NB III) – Kelen SC (NB III) 3-0, VLS Veszprém (NB III) – Budafoki MTE (NB II) 3-2, ETO FC Győr (NB II) – Debreceni VSC 0-1.