az Újpest a Fehérvárt

A bennmaradásért küzdő Újpest hazai pályán 2-0-ra legyőzte a harmadik helyezett Fehérvárt a magyar labdarúgó NB I 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A lila-fehérek kispadján Mészöly Géza vezetőedző egy hónapos eltiltása miatt segítője, Víg Péter ült. A fővárosiak négy vereséget követően, október 21-e után nyertek ismét a saját közönségük előtt.

Az első perctől a Fehérvár ragadta magához az irányítást, sokkal kezdeményezőbben futballozott riválisánál. A vendégek negyedóra elteltével akár több góllal is vezethettek volna, de egy ízben Banai védett bravúrral, Gradisar másik lövésénél pedig a keresztléc segítette ki. A lila-fehérek csak elvétve léptek át a félpályán, akkor is jobbára csak előre vágták a labdát. A télen leigazolt szlovén csatár harmadik nagy ziccerénél is Banai akadályozta meg a gólt. A szünet előtti tíz perc viszont az Újpesté volt, sőt, a fehérvári kapus is két nagy bravúrt mutatott be, előbb Mörschel távoli, de pontos lövését hárította, majd Ambrose közeli próbálkozását védte.

Térfélcserét követően ismét a Fehérvár került fölénybe, de Katona lövésének is útját állta Banai. A vendégek lendülete hamar alábbhagyott, így a két 16-os közötti mezőnyjátékkal teltek a percek, helyzetek és izgalmak nélkül. Valamelyest ugyan többet volt a labda a fehérváriaknál, ebben a periódusban viszont nem tudtak az Újpest stabil védelme mögé kerülni, egyedül egy szabadrúgás után Banairól kipattanó labda volt igazán veszélyes, de Stefanelli közelről a bal kapufát találta el. A fővárosiak aztán két perc alatt két bal oldalon végigvitt akcióval váratlanul eldöntötték az összecsapást.

A hajrában növelhette is volna előnyét a hazai csapat, de Tajti büntetőjét kiütötte Tóth.

Fotó: az Újpest FC honlapja

NB I, 23. forduló: Újpest FC – Fehérvár FC 2-0 (0-0).

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3201 néző, vezette: Bogár.

Gólszerzők: Tajti (76.), Ambrose (78.).

Sárga lap: Koburi (65.), illetve Schön (81.), Gergényi (89.), Pető (90+2.).

Újpest FC: Banai – Anculasz, Keita, Koburi – Tamás (80. Simon K.), Mörschel, Mack, Radosevic (67. Csoboth), Doka (67. Pauljevic) – Ambrose (84. Ganea), Ljujic (67. Tajti).

Fehérvár FC: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese (79. Pető), Christensen, Sigér, Katona M. (79. Karamoko), Schön – Stefanelli (87. Berki), Gradisar.

* NB I, 23. forduló: MTK Budapest – Paksi FC 0-2, Ferencvárosi TC – Kecskeméti TE 2-0, Újpest FC – Fehérvár FC 2-0.
* NB II, 23. forduló: Tiszakécskei LC – ETO FC Győr 0-1, Aqvital FC Csákvár – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1, FC Ajka – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-0, Szombathelyi Haladás – Budapest Honvéd 1-0, BFC Siófok – Vasas FC 0-1, Gyirmót FC Győr – Pécsi MFC 2-1, BVSC-Zugló – Credobus Mosonmagyaróvár 1-0, HR-Rent Kozármisleny – Budafoki MTE 2-0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 53 pont/22 mérkőzés, 2. Győr 45, 3. Vasas 44.
* Szuperliga, 29. forduló: Kolozsvári FCU – Botosáni FC 1-0, Bukaresti FCSB – Petrolul 52 Ploiești 1-0. Az élcsoport: 1. FCSB 64 pont, 2. Rapid 1923 51, 3. CFR 1907 50.

Bajnokok Ligája: a keddi program

Két visszavágóval folytatódik ma a nyolcaddöntő a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Bayern München egygólos hátrányban fogadja a Laziót, míg a PSG kétgólos előny birtokában látogat a Real Sociedadhoz.
A program (zárójelben az első mérkőzés eredménye): Bayern München (német) – Lazio (olasz) (0-1), Real Sociedad (spanyol) – Paris Saint Germain (francia) (0-2).