Az Újpest 2-1-es győzelmet aratott vasárnap a Diósgyőr vendégeként a magyar labdarúgó NB I 20. fordulójában.

Hazai helyzetekkel indult a mérkőzés, így Banainak többször is nagyot kellett védenie Acolatse és Gera próbálkozásainál, hogy megőrizze a kapuját a góltól. A lila-fehérek viszont első lehetőségüket gólra váltották, mert Tamás élesen középre lőtt labdáját Ogyincov éppen Radosevichez ütötte, aki három méterről könnyedén az üres kapuba fejelt. A bekapott találat megtörte a hazaiak lendületét, a szünetig hátralévő időben csupán egyetlen gólszerzési esélyük volt, azt pedig Acolatse ismét elhibázta.

Térfélcserét követően nagy elánnal vetette magát a küzdelembe a miskolci csapat, amelynek erőfeszítéseit hamar siker koronázta, mert bár Pernambuco lövését még hárította Banai, de a csereként beállt Edomwonyi közeli fejesével szemben már a kapus is tehetetlen volt. Az egyenlítés után tovább rohamoztak a piros-fehérek, de az idő múlásával stabilizálni tudta a hátsó alakzatát az Újpest. A mezőnyjátékkal pörgő perceknek Mörschel szöglet utáni váratlan fejes gólja vetett véget. A hátralévő húsz percben sem tudott újítani a Diósgyőr, amelynek ugyan volt két helyzete, de nem tudott pontot menteni, mert Banai remekül védett.

A csütörtökön kinevezett Mészöly Géza vezetőedző így győzelemmel kezdte meg harmadik ciklusát a lila-fehérek kispadján. A fővárosiak sikerükkel lezárták történetük egyik leghosszabb, kilenc bajnoki mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatát, amelyre legutóbb 1986-ban volt példa a csapat történetében.

A 2024-es esztendőt egy döntetlennel és két vereséggel kezdő hazaiak élén viszont továbbra is nyeretlen Simon Miklós, aki közvetlenül a tavaszi szezon rajtja előtt vette át Kuznyecov Szergej helyét.

NB I, 20. forduló: Diósgyőri VTK – Újpest FC 1-2 (0-1).

Miskolc, 7581 néző, vezette: Antal.

Diósgyőri VTK: Ogyincov – Gera (80. Kampecisz), Lund, Szatmári, Stephen (46. Bokros) – Holdampf, Vallejo, Popadiuc (46. Pernambuco) – Jurek (63. Farkas), Acolatse (46. Edomwonyi), Pozeg Vancas.

Újpest FC: Banai – Pauljevic, Koburi, Fehér – Simon (78. Sasere), Radosevic, Anculasz, Tamás (27. Ljujic) – Mörschel, Csoboth (81. Kiss T.) – Ganea.

Gólszerzők: Edomwonyi (50.), illetve Radosevic (17.), Mörschel (73.).

Sárga lap: Jurek (38.), Kampecisz (90+1.), illetve Mörschel (53.), Pauljevic (77.).

* NB I, 20. forduló: Paksi FC – Kecskeméti TE 1-0, Diósgyőri VTK – Újpest FC 1-2, Zalaegerszeg – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1. Az élcsoport: 1. Paks 43 pont, 2. Ferencváros 42, 3. Fehérvár FC 36.

* NB II, 20. forduló: Szombathelyi Haladás – HR-Rent Kozármisleny 1-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka 0-2, Tiszakécskei LC – BFC Siófok 1-3, Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2-1, Soroksár SC – BVSC-Zugló 2-1, Budafoki MTE – Gyirmót FC Győr 1-3, Credobus Mosonmagyaróvár – Vasas FC 1-3, Pécsi MFC – Kolorcity Kazincbarcika SC 0-3. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 47 pont, 2. ETO FC Győr 41, 3. Vasas 36, 4. Szeged 34.

Mészöly Géza, az Újpest FC vezetőedzője a Diósgyőri VTK elleni, nyertes mérkőzés után

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt