Madridban nyert a Real ellen a Sheriff

Hatalmas meglepetést hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre 2. fordulójának keddi, madridi mérkőzése: a Sheriff Tiraspol 2-1-re győzött a Real otthonában. A főtáblán mindössze második meccsén pályára lépő vendégcsapat az első félidő derekán megszerezte a vezetést. A szünetet követően fokozta a tempót a Real, és büntetőből egyenlített a 64. percben. A Tiraspolnak volt egy les miatt videóbíróval érvénytelenített találata, majd a 90. percben a vendégeké lett a slusszpoén: Sebastien Thill bődületes nagy gólt rúgott a jobb felső sarokba.

Lipcsében a hazai gárda a 7. percben előnyhöz jutott, ám a 22. percben jött az egyenlítés, és még a szünet előtt a Brugge újabb gólja. A vendégek lesgólt szereztek, és mivel újabb találat nem született, így megszakadt a belgák német csapatok ellen több mint 18 éve tartó nyeretlenségi sorozata.

A csoport másik összecsapásán a Paris Saint-Germain ugyancsak hamar, már a 8. percben vezetést szerzett az előző idényben finalista vendég Manchester City ellen. Az angoloknak ugyan volt lehetőségük az egyenlítésre, de a kapufa besegített a franciáknak. A második félidőben a nyáron a Barcelonától megszerzett Lionel Messi is eredményes volt. Az argentin sztárnak ez volt ez első gólja új csapatában.

A B jelű kvartettben a Liverpool biztosan nyert Portóban, és továbbra is hibátlan, míg a 29. perctől emberhátrányban játszó AC Milan nem tudta megtartani 1-0-s előnyét a vendég Atlético Madriddal szemben, mert a 84. és a 97. percben is gólt kapott.

A C csoportban az Ajax után a Borussia Dortmund is győzött, így a négyes szétszakadt, a Besiktasnak és a Sporting CP-nek nincs pontja.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

* A csoport: Paris Saint-Germain – Manchester City 2-0, RB Leipzig – Club Brugge 1-2. Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (3-1), 2. Club Brugge 4 (3-2), 3. Manchester City 3, 4. RB Leipzig 0.

* B csoport: FC Porto – FC Liverpool 1-5, AC Milan – Atlético Madrid 1-2. Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. FC Porto 1, 4. AC Milan 0.

* C csoport: Borussia Dortmund – Sporting CP 1-0, Ajax – Besiktas 2-0. Az állás: 1. Ajax 6 pont (7-1), 2. Borussia Dortmund 6 (3-1), 3. Besiktas 0 (1-4), 4. Sporting CP 0 (1-6).

* D csoport: Real Madrid – Sheriff Tiraspol 1-2, Sahtar Donyeck – Internazionale (olasz) 0-0. Az állás: 1. Sheriff Tiraspol 6 pont, 2. Real Madrid 3, 3. Internazionale 1 (0-1), 4. Sahtar Donyeck 1 (0-2).