Véget ért a rémálom a Sepsi OSK számára, a labdarúgó Szuperliga 13. fordulójában hat vereség után végre nyert a székelyföldi együttes. A kategorikus, 5-2-es siker ellenére azonban pezsgőbontásra még nincs ok. A győzelmet egy nagyon szerény ellenféllel szemben érte el, időnként pedig a védelme egy jóféle svájci sajtra hasonlított – rengeteg lyukkal. Nem tudni, hogy a Botosánnál erősebb csapattal szemben mire lett volna elég a hétfő esti játék.

A Botosáni FC úgy érkezett Sepsiszentgyörgyre, hogy az előző 12 fordulóban egyszer sem sikerült diadalmaskodnia, ennek ellenére az első félidőben csupán az első negyedórában volt érzékelhető a Sepsi OSK fölénye. Az 1. percben Ștefănescu helyezett lövését szögletre ütötte Dican, de az első gólhoz az ellenfél védője, Benzar is kellett, aki Ștefănescu beadását követően két méterről meglepte saját kapusát, pedig nem is volt OSK-csatár a közelben (1-0). A vezetés azonban nem hozott megnyugvást, hiszen a vendég együttes hirtelen átvette a kezdeményzést, és miután Mouaddib lövését megfogta Niczuly, a 25. percben hatalmas átjáróház nyílt az OSK védelmének bal szárnyán, amelyet Florescu rögvest ki is használt, beadását pedig David Ňinaj lábai között laposan a hosszú sarokba küldte (1-1). A vendégek a 30. percben akár át is vehették volna a vezetést, Iličić becsapta Kecskést, aki elesett, ám hiába maradt csak egyedül Niczulyjal, a kapu mellé lőtt. Az ijedségre egy perccel később Ștefănescu válaszolt, 13 méterről, jó pozícióból küldött lövése azonban elkerülte a kaput, aztán Matei labdája akadt el Dicanon.

Röviddel később „büntetőpárbaj” következett. Előbb Florescu kezét érte Matei távoli beívelése, a videózás után megadott büntetőt pedig Alimi értékesítette (2-1), aztán két perccel később Damașcan elővigyázatlan belépőjéért járt a tizenegyes, amelyet Florescu váltott gólra (2-2), így szünetben egyenlő állásnál vonultak a csapatok.

A nem igazán meggyőző első félidő után Aganović beküldése hozott változást, a horvát játékos alig két perccel az újrakezdés után egy védőről kipattanó labdát tíz méterről védhetetlenül küldött a hálóba (3-2). Az újabb vezető találat ellenére még rengeteg vergődés következett a középpályán, ahol nagyon sok esetben az ellenfél szerzett labdákat, nagy helyzetet azonban már nem dolgozott ki, míg – a vendégek hitének a megfogyatkozásával egyenes arányban – ismét veszélyessé kezdett válni a hazai csapat. Az 51. percben Ștefănescu 30 méteres szabadrúgása nem volt elég erős Dicannak, a 65. percben pedig Aganović lemaradt Ștefănescu ötösre érkező passzáról. A 66. percben aztán Alimi középcsatár pozícióból fejjel a hosszú felsőbe továbbított egy jobb oldali beadást követően (4-2), és ezzel lehiggadtak a kedélyek. A kocka el volt vetve, már csak az OSK-nak volt kedve némi focira, s miután Dican lábbal szerelte Šafrankót a tizenhatoson belül, a 85. percben Ion Gheorghe nagyon eltalált egy eléje pattanó labdát 25 méterről, amely meg sem állt a jobb felső sarokig (5-2).

A hosszabbításban még kimaradt két OSK-helyzet, azonban a felek közötti háromgólos különbség így is túl szigorú a látottakhoz képest. A 3 pont fontos, a negatív sorozat megtörése hasonlóképp, a játék azonban egyelőre nem ad okot túl nagy optimizmusra.

Pénteken a Sepsi OSK Liviu Ciobotariu előző csapata, az FC Voluntari otthonába látogat.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga 13. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 5-2 (2-2).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Bukarest) – Daniel Mitruți (Craiova), Vladimir Urzică (Karácsonkő). Tartalék: Horia Mladinovici (Bukarest). Ellenőr: Teodora Albon (Kolozsvár). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest).
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Ňinaj, Kecskés, Fl. Ștefan (73. Ion Gheorghe), Rodriguez, Alimi, Matei (58. Ciobotariu), Ștefănescu (73. Varga), Debeljuh (58. Šafranko), Damașcan (46. Aganović).
Botosáni FC: Dican – Benzar (70. Adams), Mutombo, Șeroni, Țigănașu, David, Petro (76. Zabou), Florescu (70. Casap), Mouaddib, Iličić (70. Dragu), Pinson (46. Drole).
Gólszerzők: Benzar (16. – öngól), Alimi (38. – büntetőből, 66.), Aganović (47.), Ion Gheorghe (85.), illetve David (25.), Florescu (41. – büntetőből).
Sárga lap: Alimi (18.), illetve Pinson (42.).

* Szuperliga, 13. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 5-2, Kolozsvári CFR 1907 – Galaci Suporter Club Oțelul 0-0.
* 2. liga, 10. forduló: Concordia Chiajna – Bodzavásári Gloria 1-0. Az élcsoport: 1. Unirea 04 Slobozia 24 pont, 2. Sellemberki CSC 1599 21, 3. Újszentesi CSC 18 (16-10), 4. Bodzavásári Gloria 18 (16-12), 5. Vajdahunyadi Corvinul 1921 18 (14-10).