A Puskás Akadémia csapata a 90. percben szerzett góllal nyert 2-1-re az Újpest otthonában a magyar labdarúgó NB I 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Rendkívül eseménydús és izgalmas volt az első félidő, amelynek elején az Újpest került előnybe, de négy perc múlva már egyenlítettek a vendégek, akik kétszer még a kapufát is eltalálták. A fordulást követően az újpestiek jártak közelebb a gólhoz, de előbb Simon, majd Tajti lövése csattant a bal oldali kapufán.

A folytatásban egyre több volt a szabálytalanság, nem igazán alakult ki folyamatos játék.

A hajrában a felcsútiak felpörögtek, és a 90. percben egy szöglet utáni lecsorgóból meg is szerezték a három pontot érő találatot.

A lila-fehérek sorozatban a harmadik bajnoki vereségüket szenvedték el, a legutóbbi fordulóban a Fehérvárral szemben is az utolsó pillanatban kapott gól miatt maradtak pont nélkül.

Fotó: Puskás Akadémia FC

NB I, 13. forduló: Újpest FC – Puskás Akadémia FC 1-2 (1-1).

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 4187 néző, vezette: Vad II.

Újpest FC: Nikolic – Pauljevic, Andzulasz, Hall (54. Mörschel), Kosanovic – Onovo, Tajti (86. Mack) – Varga Gy. (66. Kiss T.), Simon K., Csoboth (86. Ganea) – Ambrose (85. Sasere).

Puskás Akadémia FC: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon – Corbu, Favorov – Levi (62. Komáromi), Plsek (82. Puljic), Nagy Zs. – Gruber (62. Colley).

Gólszerzők: Ambrose (15.), illetve Favorov (19., 90.).

Sárga lap: Maceiras (36.), Golla (57.).

* NB I, 13. forduló: Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0, Újpest FC – Puskás Akadémia FC 1-2, MTK Budapest – ZTE FC 2-0, Kisvárda Master Good – Kecskeméti TE 1-2.

* NB II, 15. forduló: Nyíregyháza Spartacus FC – BVSC-Zugló 2-0, Budafoki MTE – Credobus Mosonmagyaróvár 2-2, Soroksár SC – Pécsi MFC 0-0, BFC Siófok – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 34 pont/15 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 32/14, 3. Vasas 27/14.

Kanadai támadót igazolt az MTK

A kanadai Ennin Richlord személyében támadóval erősítette meg keretét az MTK Budapest. A 25 éves futballistát az NB II-es Budapest Honvédtól szerződtették. A korábbi U20-as válogatott labdarúgó-karrierje során korábban az orosz, a lett és a litván élvonalban is szerepelt.

Távozik a Zalaegerszeg vezetőedzője

Az MTK Budapest elleni pénteki, 2-0-s vereség után felajánlotta távozását a ZTE FC vezetőedzője. A zalaegerszegi klub vasárnap bejelentette: a vezetőség elfogadta az április 24-én kinevezett Boér Gábor lemondását, aki Lendváról, testvéregyüttestől helyezte át székhelyét ismét Zalaegerszegre. Az előző szezonban többek között ő irányította a csapatot a történelmi sikert hozó MOL Magyar Kupa-döntőben.

Feczkó Tamás váltotta Mátyus Jánost a Kisvárda kispadján

A szezon végéig Feczkó Tamás vette át a sereghajtó Kisvárda együttesének irányítását, miután az eddigi vezetőedző, Mátyus János lemondott tisztségéről. A  46 éves szakember munkáját Révész Attila sportigazgató segíti.

A Kisvárda, amely pályája használhatatlansága miatt az első kilenc fordulóban idegenben játszott, most sorozatban otthon lép majd pályára, ami Feczkó szerint kedvező lehet. „Sokkal könnyebb hazai pályán játszani, mint idegenben, ezzel az előnnyel élni kell” – szögezte le Feczkó Tamás, akinek a véleményét nem igazolta be az első ilyen mérkőzés: új csapata vasárnap 2-1-re kikapott a Kecskeméttől.