2024. május 8., szerda

Ismét helyzetek garmadáját hagyta ki a Sepsi OSK, ezúttal a Dinamo 1948 elleni kupameccsen, ám legalább nyert az alsóbb osztályú ellenféllel szemben, noha a végét szinte elkönnyelműsködte. Kevés hiányzott ahhoz, hogy egy olyan meccsen, amelyen végig erős fölényben játszott, kicsússzon a kezéből a győzelem. Igaz, a kispadon hat olyan játékos foglalt helyet, aki bajnoki meccsen vélhetően a kezdőcsapatban lett volna.

Lendületesen kezdett a 2. ligás Dinamo 1948 a sepsiszentgyörgyiek ellen a Románia-kupa csoportkörének második fordulójában, ám az első tíz perc után lassan átvette a középpálya irányítását a Sepsi OSK. Az első lehetőséget Achahbar meglepő kapáslövésénél jegyeztük, majd a 16. percben egy védők által kivágott labdát Francisco Junior kapásból 25 méterről laposan a bal sarokba lőtt (0-1). A gól alaposan megfogta a bukarestieket, és szép lassan jöttek a további helyzetek Dujmović kapuja előtt. A 22. percben a védők között kitörő Vargát Giafer hátulról fellökte, de a játékvezető sípja néma maradt. A 31. percben ismét Varga veszélyeztetett, megpattanó távoli lövését fölétolta a bukaresti kapus. A 41. percben szép kombináció végén Ispas kapu elé belőtt labdáját Varga és Tudorie bevetődve sem érte el. A 43. percben Ciobotariu fejese a keresztlécet súrolta, közben Patriche mellbe is rúgta az OSK védőjét, de (videóbíró híján) nem született ítélet. A 45. percben Bărbuț tört be a jobboldalon, az ötös sarkán lerántották, ám ismét nem ítélt semmit a bíró. Andrei Moroiță amúgy igen sajátos szabálykönyv szerint vezette a meccset, szabálytalanságok garmadáját hagyta büntetlenül, nem csak a tizenhatoson belül.

A második félidőben folytatódott a kihagyott lehetőségek sora. Az 51. percben Păunt az ötösön belül blokkolta Dujmović, a bíró pedig – kirúgást ítélt. Az 57. percben viszont Păun megszerezte csapata második gólját, egy bal oldali szabadrúgásból érkező beívelésből fejelt a hálóba (0-2). Ezután az OSK alacsonyabb sebességre kapcsolt, de Bărbuț előtt így is ott volt a harmadik gól lehetősége, ám késlekedett a lövéssel a 11-es pont táján, és Patriche blokkolta. A túlzott magabiztosság aztán kis híján megbosszulta magát. A Dinamo 1948 a 76. percben veszélyeztetett először Buhăescu távoli lövésével, amelyet Began szögletre ütött. A 82. percben azonban az OSK kapusa és Ciobotariu összehoztak egy gólt az ellenfélnek: egy beadást Began egyenesen a középhátvéd lábára öklözött, ahonnan a labda a hálóba pattant (1-2). Az egész meccsen addig inkább semmiskedő bukaresti alakulat vérszemet kapott, és hirtelen veszélyessé vált, a kedélyek azonban a 88. percben ismét lecsillapodtak, amikor a felszabadítani próbáló Patriche a hálóba pöckölte Ștefănescu Golofcának szánt beadását (1-3). És milyen jó, hogy így történt, mert miután Šafranko és Golofca kihagyott még két ordító helyzetet, a 90+3. percben Roșu megpattanó lövése Began kapujának hosszú sarkában kötött ki (2-3).

Győzelmével a Sepsi OSK már szinte biztos lehet a negyeddöntőbe jutásban, bár december elején még van a csoportban egy meccse, hazai pályán, az FC Voluntari ellen.

Fotó: a Dinamo közösségi oldala

Labdarúgó-Románia-kupa, csoportkör, 2. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK

2-3 (0-1)

Bukarest, Arcul de Triumf-stadion. Vezette: Andrei Moroiță (Ploiești) – Daniel Vlase (Galac), Doru Zamfir (Slatina). Tartalék: Valentin Naidin (Turnu Măgurele). Ellenőr: Marian Salomir (Kolozsvár), Dragoș Ionescu (Bukarest).

Gólszerzők: Ciobotariu (82. – öngól), I. Roșu (90+3.). illetve Fr. Junior (16.), Păun (57.), Patriche (88. – öngól).

Sárga lap: Patriche (18.), Larrucea (38.), illetve Aganović (65.), Šafranko (77.), Păun (86.).

Dinamo 1948: Dujmović – Giafer, Bena, Patriche, Ghezali (46. Florescu), Iglesias (66. I. Roșu), Larrucea, N. Roșu (58. Burcea), Amzăr, Bani, Pop (66. Buhăescu).

Sepsi OSK: Began – Aganović, Ciobotariu, Tamás, Ispas, Păun, Fr. Junior (83. Rodriguez), Bărbuț (85. Ștefănescu), Achahbar (77. Matei), Varga (77. Golofca), Tudorie (77. Šafranko).

Labdarúgó-Románia-kupa-csoportkör, 2. forduló:

* A csoport: Unirea 04 Slobozia – Petrolul 52 Ploiești 0-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-3, Universitatea 1948 Craiova – FC Voluntari;

* B csoport: CS Mioveni – Botosáni FC 1-0.