Megszerezte első győzelmét a női röplabda A2 osztály Nyugati csoportjában a Marosvásárhelyi CSU Medicina csapata. Az idén kizárólag fiatal és nagyon fiatal, elsősorban helyi játékosokból álló csapat az idén a semmiből megjelenő újonc Aradi Pro Volei ellen tudott 3:1-re nyerni.

Az élvonalbeli röplabdához szokott szemmel nem tartogatott sok látnivalót a két kezdőkből álló alakulat mérkőzése, amelyen ugyan felbukkantak néha a sportágra jellemző látványosabb megoldások, azonban ezeket a legtöbbször nagyon sok, megmosolyogtatóan gyerekes hiba követte. A keretek fizikai képességei is messze elmaradnak a korszerű röplabda követelményeitől, így Miloš Živanovićnak, akire az idéntől a klub együtteseit bízták, sok munkája lesz, amíg ezt a gárdát elfogadható szintre hozza.

Az első két játszmában hemzsegtek a ki nem kényszerített hibák, amelyeket főleg az aradiak követtek el, így az eredményjelzőn viszonylag simán alakult ki a kétjátszmás hazai előny. A harmadik és negyedik játszmában viszont lényegesen javult a vendégek összpontosítása, és már meg kellett dolgoznia a Medicinának a pontokért. Ez kissé meg is lepte a marosvásárhelyi játékosokat, így a harmadik szettben alulmaradtak, hogy aztán a negyedik játszma legyen a mérkőzés legszínvonalasabb része, már amennyire színvonalról beszélhetünk ezen a szinten.

A harmadik fordulóban a megyeszékhelyi együttes a Temesvári Poli otthonába látogat. A bánságiak simán nyertek annak a Máramarosszigetnek az otthonában, amely az első fordulóban könnyedén legyőzte a Medicinát. Ebből is látható, hogy nem lesz könnyű a vendégjáték.

A CSU Medicina kerete

A csapat összetétele: Ambrus Dóra, Clara Cătănescu,  Maria Codreanu, Andreea Cotor, Allegra Dan, Dariana Ghimbășan, Daria Ielciu, Denisa Ielciu, Alexandra Șumandea, Szász Lea.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, 2. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Aradi Pro Volei 3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:20), Temesvári CSM – Nagyváradi CSU 0:3, Máramarosszigeti CSM – Temesvári Poli 0:3.

Nagyváradi CSU 0:3, Máramarosszigeti CSM–Temesvári Poli 0:3.