Az idegenbeli siker után hazai pályán is legyőzte a Nyárádtői Unirea 2018-at az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának alapszakaszában, bár szinte biztos, hogy a vendégek a felsőházban, a megyeszékhelyiek az alsóházban folytatják majd az alapszakasz után.

A mérkőzést a nagyon mély talajú víkendtelepi pályán rendezték. Ennek a felületnek gyakorlatilag nincs vízelvezető rendszere, így több tócsával tarkított, nagyon mély talajú játéktéren kergették a labdát a csapatok, amely a második félidőben sártengerré, focira alkalmatlan felületté változott. Emiatt aztán nem is igen lehet beszélni összjátékról, inkább mindenki azt próbálta, hogy a saját kapujától minél messzibbre, az ellenfél kapujához minél közelebbre rúgja a labdát.

A házigazdák már a 4. percben büntetőhöz jutottak, ezt azonban Lupuleț nem tudta értékesíteni. A folytatásban – a nehéz pálya miatt is – kevés volt a kapujelenet,  a 23. percben Ciubăncan veszélyeztetett, ám öt méterről leadott fejesét Astafei kiütötte. A 36. percben Astafei fejesénél azonban már tehetetlen volt, pontosabban rosszul jött ki, és a nyárádtői csatár őt megelőzve az üres kapuba fejelt.

A második félidő elején, az 52. percben Moldovánnak volt jó lehetősége az egyenlítésre, ám lövése kevéssel mellé ment. A következő tíz percben Nyárádtő futószalagon hagyott ki néhány lehetőséget, kétszer Astafei, majd Ciubăncan, végül Istrate révén, aztán a 62. percben nagyon bánhatták, mert miután Bálint 18 méterre buktatta Moldovánt, a megítélt szabadrúgást Vecerdea a rövid oldal kapufája mellett a hálóba küldte.

A kapott gól visszafogta Nyárádtő lendületét, és a 79. percben Lupuleț góljával a házigazdák átvették a vezetést. A maradék mintegy (hosszabbítással együtt) 15 perc többnyire a marosvásárhelyi térfélen zajlott, ám a pálya állapota is segítette a házigazdákat, hogy megakadályozzák a nyárádtőieket az egyenlítésben.

A 3. ligában az idén még egy fordulót rendeznek: az ACS Marosvásárhely pénteken a Kolozsvári Viitorult, Nyárádtő szombaton a Vajdahunyadi Corvinul 1921-et fogadja.

3. liga, IX. csoport, 14. forduló: ACS Marosvásárhely – Nyárádtői Unirea 2018 2-1 (0-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Mihai Motan (Târgoviște) – Răzvan Dobre (Șotânga), Ștefan Mincu (Târgoviște). Ellenőr: Cătălin Pașcanu (Kudzsir), Bogdan Dragoș (Fogaras).

Gólszerzők: Vecerdea (62.), Lupuleț (79.), illetve Astafei (38.).

* 2. liga, 15. forduló: Bodzavásári Gloria – Concordia Chiajna 0-1, Nagybányai Minaur – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-2, Bukaresti Metaloglobus – Bukaresti Progresul 1944 Spartak 3-0, CSM Slatina – Temesvári Politehnica 0-0, Újszentesi CSC – Konstancai Unirea 2-0, Unirea 04 Slobozia – Dési Unirea 1-1, Jászvásári Politehnica – Bukaresti Dinamo 1948 1-0. Az élcsoport: 1. Bukaresti CSA Steaua 32 pont/14 mérkőzés, 2. Unirea 04 Slobozia 29/15, 3. Jászvásári CSM Politehnica 28/15.

* 3. liga, IX. csoport, 14. forduló: Kolozsvári Viitorul – Szászrégeni CSM Avântul 0-0, CS Marosújvár – Kudzsiri Metalurgistul 0-6, Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Sănătatea 3-1, ACS Marosvásárhely – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Gyulafehérvári CSM Unirea 3-0. Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 40 pont, 2. Nyárádtő 26, 3. Kudzsir 25.