A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a vendég görög csapatot a vasárnapi barátságos mérkőzésen. Az 53. percben lecserélt Dzsudzsák Balázs, aki 109. alkalommal viselte a címeres mezt, ezzel – Király Gábort megelőzve – egyedüli csúcstartóvá vált a válogatottságot illetően, ezen a mérkőzésen elbúcsúzott a magyar nemzeti együttestől. A találkozón Marco Rossi szövetségi kapitány két újoncot is avatott Dárdai Pál és Szappanos Péter személyében.

A magyar szurkolók „2014 Bukarest, 2016 Lyon, köszönjük az életre szóló gólörömöket!“ felirattal fogadták a csapatokat, egyúttal az immár egyedüli válogatottsági csúcstartóként búcsúzó Dzsudzsák Balázst éltették.

A meccs elején alapvetően mezőnyjátékkal teltek a percek, de Dzsudzsák már az ötödik percben lövéssel próbálkozott, ám kísérletét blokkolta egy vendég védő. A görögöknél volt többet a labda, az első helyzet és gól mégis a magyaroké volt egy tetszetős akció végén. A 15. percben Sallai kiugratta a 16-os bal oldalán Stylest, a Millwall középpályása pedig tökéletesen játszott vissza a Freiburg támadójához, aki 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A magyar vezetés nem sokban változtatott a játék menetén, kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A kapusok közül azonban csak a görög volt foglalkoztatva, de biztosan védte Dzsudzsák távoli, jobb alsó sarokba tartó lövését. A szünet előtti percekben szintén a debreceni futballista egy-egy beadása és szöglete okozott zavart, de Paszhalakisz akkor is hárított.

Az első veszélyes görög lövésre a 49. percig kellett várni, Maszurasz azonban célt tévesztett. A búcsúzó magyar csapatkapitányt az 53. percben cserélte le Marco Rossi szövetségi kapitány, Dzsudzsák nevét pedig hosszasan skandálták a hazai drukkerek. A játék továbbra is a két 16-os között folyt, így sem helyzetek, sem veszélyes akciók nem voltak. A második félidő első izgalmas jelenetére a 74. percig kellett várni, amikor a Dzsudzsákot váltó Ádám 17 méteres, bal alsó sarokba tartó lövését Paszhalakisz vetődve hárította. A görögök a hajrá kezdetén szinte teljesen váratlanul, 11-esből egyenlítettek. A 80. percben Styles a 16-os jobb oldalán felrúgta Bakaszetaszt, a megítélt büntetőt a sértett a kapu jobb oldalába lőtte (1-1). A meccs végén úgy tűnt, egyik csapat sem tud újítani, a hosszabbításban eleinte az okozott izgalmat, hogy egy néző a pályára futott. A slusszpoén azonban nem maradt el, mert Kalmár Zsolt a becserélését követő első labdaérintéséből bevette a görögök kapuját egy 18 méteres szabadrúgásból, így a magyar válogatott 2-1-es győzelemmel zárta a 2022-es esztendőt.

Sallai Roland gólja. Fotó: MTI/Mónus Márton

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Magyarország – Görögország 2-1 (1-0)

Budapest, Puskás Aréna, 55 ezer néző, vezette: Daniele Chiffi (olasz).

Gólszerzők: Sallai (15.), Kalmár (90+3.), illetve Bakaszetasz (81., 11-esből).

Sárga lap: Botka (64.), Kalmár (90+4.).

Magyarország: Dibusz (90+2. Szappanos) – Botka (71. Lang), Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Styles, Kerkez (53. Nagy Zs.) – Dzsudzsák (53. Ádám), Szoboszlai (90+2. Kalmár) – Sallai (71. Dárdai).

Görögország: Paszhalakisz – Rota, Hacidiakosz, Recosz, Jannulisz (68. Kiriakopulosz) – Bakaszetasz, Kurbelisz (86. Papanikolau), Buhalakisz (68. Hacijovanisz) – Maszurasz (86. Duvikasz), Joannidisz (60. Funtasz), Mantalosz.

Montenegró kikapott Szlovéniában

A magyar labdarúgó-válogatottal azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő Montenegró 1-0-ra kikapott Szlovénia vendégeként a vasárnap délután Ljubljanában rendezett barátságos mérkőzésen.

A 11.165 néző előtt lejátszott meccs 27. percében Stefan Mugosa fejese után a keresztlécről a gólvonalra pattant a labda, a szlovénok kapusa, Jan Oblak csak ezt követően tudta megfogni. Az osztrák partjelző nem intett, és mivel videóbírós rendszer, illetve gólvonal-technológia nem volt, a játékvezető nem adta meg a gólt. Csak a szünetben, a visszajátszások megtekintése során vált biztossá, hogy jól döntött.

Szinte a teljes első félidőben fölényben voltak a szlovénok, több helyzetük is akadt, mégis egy ellenakció végén lőtték a találkozó egyetlen gólját: a 42. percben egy montenegrói szöglet után labdát szereztek, a villámgyors kontra végén pedig Miha Zajc talált a hálóba. A 87. percben Savic egyenlíthetett volna, de büntetőből a kapufát találta telibe.