2024. july 1., Monday

A magyar női labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott a skótoktól Glasgow-ban, a világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában. A házigazdák a 90. percben szerezték második, győzelmet érő találatukat.

A mérkőzés 42. percében a skótok Christy Louise Grimshaw góljával kerültek előnybe, Vágó Fanni révén a magyarok az 56. percben egyenlítettek – a magyar szövetség közösségi oldalának közlése szerint Vágó 62. alkalommal volt eredményes a nemzeti együttesben. A találkozó végjátékában hazai szögletet követően a védő Rachel Corsie talált a magyar kapuba.

Románia Svájcban maradt alul 2-0-ra. A találkozó mindkét gólját Crnogorčević jegyezte, aki a 48. és a 90. percben talált be, az utolsó percben büntetőből. A csoport másik mérkőzésén Olaszország 3-0-ra nyert Horvátország ellen.

Fotó: MLSZ

Női világbajnoki selejtező, 3. forduló:
* B csoport: Skócia – Magyarország 2-1 (1-0). Gólszerzők: Grimshaw (42.), Corsie (90.), illetve Vágó (56.). Ukrajna – Feröer-szigetek 4-0. Az állás: 1. Skócia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Spanyolország 6/2, 3.
Ukrajna 3/1, 4. Magyarország 0/3 (1-11), 5. Feröer-szigetek 0 (1-21).
* D csoport: Svájc – Románia 2-0 (0-0). Gólszerző: Crnogorčević (48., 90 – büntetőből). Olaszország – Horvátország 3-0. Az állás: 1. Svájc 9 pont/3 mérkőzés (12-1), 2. Olaszország 9 (11-0), 3. Románia 6/3, 4. Litvánia 0/2 (1-7), 5. Moldova 0/2 (0-9), 6. Horvátország 0/3 (0-10).
A csoportokból az első jut ki a vb-re, a második helyezett a pótselejtezőben folytatja szereplését.