A magyar női kézilabda-válogatott 30-19-re kikapott Dániától a spanyolországi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, szerdán Granollersben, így már csak matematikai esélye van a célként és elvárásként megfogalmazott negyeddöntőbe jutásra.

Remek védekezéssel kezdtek a magyarok, az első nyolc percben csak egy gólt kaptak és hármat lőttek. Támadásban voltak kisebb-nagyobb hibák, ráadásul Klujbert néhány perc után le kellett cserélni, és a folytatásban már nem térhetett vissza, emiatt ismét beszűkültek a lehetőségek támadásban. A dánok egy négyes gólsorozattal fordítottak, sőt a 22. percben már 12-9-re vezettek, és Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időkérése sem törte meg a lendületüket. A hajrában védekezésben nem sikerült megfékezni az ellenfél játékosait, ráadásul a helyzetek kialakításával és kihasználásával is problémák voltak, így Dánia 15-11-re vezetett a szünetben.

A második félidő első felében sem változott a játék képe, a meccs kétharmadánál Dánia öt találattal jobban állt, és mivel Rebecca Reinhardt kapus kiválóan védett, a különbség tovább nőtt. Az északiak egyre jobban védekeztek, erre alapozva az 52. percben már tízzel vezettek. Az időkérések, a cserék és a nyitott védekezés hatására sem javult a magyarok helyzete, így a sorsdöntő jelentőségűként beharangozott meccs meglepően és váratlanul sima vereséggel zárult.

Ma 19 órától Kongó, vasárnap 19 órától pedig a Koreai Köztársaság lesz a magyarok ellenfele, és ha mindkét meccsüket megnyerik, a németek viszont kikapnak Dél-Koreától és Dániától is, akkor a Németország, Dél-Korea és Magyarország közötti hármas holtverseny akár utóbbi csapatnak is kedvezhet. A negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

Háfra Noémi, Kovács Anett, Lukács Viktória és Tóth Eszter, a magyar csapat tagjai, miután 30-19-re kikaptak a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában Dánia ellen játszott mérkőzésen a granollersi sportcsarnokban 2021. december 8-án

MTI/Illyés Tibor

Női kézilabda-vb, középdöntő:

* III. csoport, 1. forduló: Dánia – Magyarország 30-19, Németország – Kongó 29-18, Koreai Köztársaság – Csehország 32-26. Az állás: 1. Dánia 6 pont (98-60), 2. Németország 6 (85-63), 3. Koreai Köztársaság 4, 4. Magyarország 2, 5. Csehország 0 (76-95), 6. Kongó 0 (59-99).

* IV. csoport, 1. forduló: Spanyolország – Japán 28-26, Brazília – Ausztria 38-31, Horvátország – Argentína 28-22. Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (88-58), 2. Brazília 6 (97-81), 3. Horvátország 2 (79-80), 4. Japán 2 (79-83), 5. Argentína 2 (66-86), 6. Ausztria 0.

Alsóházi rájátszás az Elnök Kupáért:

* 1. forduló: Paraguay – Kína 30-24, Szlovákia – Tunézia 31-27.

Női kézilabda-vb, középdöntő, III. csoport, 1. forduló: Dánia – Magyarország 30-19 (15-11)

Granollers, vezették: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok).

Lövések/gólok: 47/30, illetve 46/19.

Gólok hétméteresből: 4/4, illetve 7/4.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

Magyarország: Bíró – Márton 1 gól, Vámos 3, Planéta, Bordás 2, Szöllősi-Zácsik 2, Lukács 1, cserék: Klujber, Háfra 2, Kácsor 4, Tóth E. 2, Szabó L., Kovács A. 2, Fodor, Szikora, Albek.

Dánia: Reinhardt – Jensen 1 gól, Tranborg, Hojlund 2, Heindahl 2, Anne M. Hansen 5, Pedersen 4, cserék: Sandra Toft (kapus), Haugsted 2, Burgaard 2, Iversen 3, Jörgensen 6, Petersen, Möller 1, Friis 2, Böhme.