A magyar férfi-kézilabdaválogatott 26-24-re legyőzte Montenegrót az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, pénteken Münchenben.

Bánhidi Bence hat, Lékai Máté öt, Krakovszki Zsolt három góllal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legjobbja Palasics Kristóf volt, aki tíz lövést védett.

Montenegró csak kétszer, 1-0-nál és 2-1-nél vezetett az egész meccsen.

Románia pénteken Mannheimban 31-24-re kikapott Ausztriától a B csoport első mérkőzésén. A mérkőzés a második félidőben „ment el”, hiszen a szünet előtt az ellenfél csak egy góllal (15-14) vezetett.

A román csapat legeredményesebb játékosa Grigoraș volt 6 góllal, ugyanakkor Stanciuc és Buzle egyaránt 4-4 találatot jegyzett.

Románia 28 év után szerepel ismét az Európa-bajnokság döntő tornáján.

A márciusi olimpiai selejtezőtornára már kijutott magyarok tegnap, lapzárta után Szerbiával játszottak, kedden 21.30-tól Izlanddal mérik össze erejüket. Románia tegnap este Spanyolországgal mérkőzött, kedden 19 órától pedig Horvátországgal találkozik.

A középdöntőbe a csoportok első két helyezettje jut.

Bóka Bendegúz (b) és Nebojsa Simic montenegrói kapus a férfikézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság Magyarország – Montenegró mérkőzésén a müncheni Olympiahalléban 2024. január 12-én

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt