A magyar kézilabda-válogatott 36-30-ra legyőzte Bahrein csapatát a Szigetszentmiklóson rendezett szombati edzőmérkőzésen. Csütörtökön a magyarok Fehéroroszország elleni edzőmeccse koronavírusos esetek miatt elmaradt, így a közel-keletiek elleni volt az egyetlen felkészülési találkozójuk a csütörtökön kezdődő Európa-bajnokság előtt.

A magyarok húszfős keretéből egyedül a beálló Bánhidi Bence hiányzott kisebb derékfájdalmai miatt.

Eleinte mindkét kapu előtt pontosabbak voltak a vendégek, így 7-4-re elléptek. Mikler Roland védéseire alapozva a 17. percben sikerült egyenlíteniük, majd fordítaniuk az egyre hatékonyabban védekező magyaroknak (12-11). Ezt követően több poszton cserélt Gulyás István szövetségi kapitány, ezért némileg bizonytalanná vált a játék, Bahrein visszavette a vezetést, és meg is tartotta a félidő végéig (18-19).

A szünet után újabb cserékre került sor hazai oldalon, ezek viszont nagyszerűen sikerültek, hiszen a magyar válogatott egy 4-0-s sorozattal kezdett, ezért a közel-keletiek a negyedik percben időt kértek

(22-19). A folytatás is hasonlóan jól sikerült, a 43. percben már 27-22 volt az állás. Mikler Roland helyett ekkor Székely Márton állt a kapuba, és bravúrokkal mutatkozott be. A mezőnyben is újabb változtatások történtek, de emiatt nem tört meg a lendület, a magyarok nagy kedvvel, lendületesen kézilabdáztak.

A szakmai stáb egyszer sem kért időt, a játékosoknak minden hullámvölgyből maguktól kellett kilábalniuk, és ez minden alkalommal sikerült nekik, bár sok megingásuk nem volt, pláne a második félidőben.

A magyarok legeredményesebb játékosa Máthé Dominik volt hét góllal, Topic Petar hat, Rosta Miklós öt, Ancsin Gábor négy találattal zárt.

A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén a magyarok negyedszer győztek.

A magyarok az Európa-bajnokság B csoportjában, csütörtökön 21.30-tól Hollandiával, vasárnap 19 órától Portugáliával, majd január 18-án 19 órától Izlanddal találkoznak a budapesti MVM Dome-ban. A középdöntőbe az első két helyezett jut.

Fotó: MKSZ

Mestermérleg

Gulyás István szövetségi kapitány: „Látványos különbség volt a két félidő között, mert az első felvonásban nem volt tempója, ritmusa a válogatott játékának. Látszott, hogy régen játszott együtt legutóbb a csapat, ezért is örülök, hogy létrejött ez a mérkőzés. Igazándiból nem az eredmény volt a legfontosabb, de örülök, hogy tudtunk fordítani, és teljesen más szellemiségben kézilabdáztunk a második félidőben. Bahrein csapatától azt kaptuk, amit vártunk, sok egy-egy elleni párharcot kellett megvívnunk, az Európa-bajnokság rajtjáig pedig mindenben javulnunk kell.”

Magyar sikereket jósol az egyik legismertebb szakíró

Jelentős magyar sikereket jósol a csütörtökön kezdődő, részben hazai rendezésű kézilabda-Európa-bajnokságon a sportág egyik legismertebb és legfelkészültebb szakírója.

A dán Rasmus Boysen vasárnap a közösségi oldalán azt írta, szerinte az olimpiai és világbajnoki

címvédő Dánia nyeri a január 30-ig tartó, magyar–szlovák közös rendezésű kontinenstornát, a második Magyarország, a harmadik a vb-ezüstérmes Svédország, a negyedik pedig a legutóbbi Európa-bajnokságon győztes Spanyolország lesz. A Handball Transfers és a Handball World című oldalak szakírója úgy véli, a torna meglepetéscsapata Szerbia lesz, a legnagyobb csalódást pedig a két éve Eb-második Horvátország okozza majd.

A dán Fredericia HK együttesében kézilabdázó Boysen szerint a gólkirály Máthé Dominik, a legértékesebb játékos (MVP) Bánhidi Bence, a legjobb fiatal pedig a svéd Eric Johansson lesz.

A magyar válogatott legutóbb kilencedik lett az Európa-bajnokságon, legjobb eredménye pedig az 1998-as hatodik helyezés. A magyar szövetség idén a legjobb nyolc közé kerülést várja el a csapattól.